Malta İzlenimlerim

28-09-2011

Karya International eğitim danışmanı olarak 7 Mart ve 10 Mart tarihleri arasında Maltada ESE dil okulunun FAM TRIBINE katıldım. Orada olduğum süre boyunca öğrencilerime detaylı bilgi sunabilmek için Maltanın tarihi, kültürel yapısı ve yasam sartları hakkında detaylı bilgi edinme fırsatım oldu.

Özellikle Malta'yı yasam sekli ve güvenilirliği acısından tüm öğrencilere önerebilirim. Malta'da birçok okul seçeneği bulunmaktadır. Fakat benim önerim Akademik kadrosu, program ceşitliliği ve konaklamalarda sunduğu opsiyonlar bakımından herkeze gönül rahatlığı ile önerebileceğim ESE Dil okuludur. ESE okulu St Julians şehrinin Paceville denilen bölgesinde yer almaktadır. Okula yakın cafeler restoranlar ve alışveris merkezleri de yer almaktadır. ESE'nin beni en çok etkileyen yönü eğitim kalitesi kadar konaklama seçenekleri oldu. Son derece lüks konaklama imkanları öğrencilere sunulmuştu. Ekonomik konaklamalarda ise herşey öğrencilerin rahat edeceği şekilde dizayn edilmişti.

Malta'nın sıcak bir iklime sahip olması ,bir Akdeniz ülkesi olması, mesafenin Türkiyeye yakın olması ,küçük bir ülke oluşu ve güvenli olusu nedeniyle Malta'yı bütün öğrencilerime gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim.

Malta'da kısa sürede çok iyi dostluklar edindiğime inanıyorum. Güzel anılarla döndüm . İyiki de Maltayı görme fırsatı edinmişim. Bunun yüzden başta bana bu imkanı sağladıgı için Karya Internatıonala ve ESE okuluna cok teşekkür ederim,

Bütün öğrencilerin sansı acık olsun.....:)

Konu ile ilgili sorularınızı danışmanlarımıza sorabilirsiniz.
6
Zuhal Doğancı
Yurtdışı Eğitim Danışmanı

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim