Sıcacık Akdeniz Ülkesi Malta

28-09-2011

Merhabalar ...

Karya International ailesi olarak sizlere daha iyi, daha doğru bilgi verebilmek için, Malta'yı ve orada bulunan dil okullarını gezdik, sizler için inceledik.

Tam bir turizm cenneti olan Malta, özellikle Avrupalıların ve İngilizlerin tercih ettiği takım adacıklardan oluşan bir akdeniz ülkesidir. Malta'yı diğer tüm ülkelerden farklı kılansa, İngiliz, Akdeniz ve Arap kültürlerinin hepsini aynı anda içinde barındırmasıdır. Mimari yapısının sadeliği ve güzelliği sizi tarih öncesi dönemlerde gezintiye çıkarırken, halkının birbirlerine zıt kültürleri bu kadar benimsemiş olmasına şaşırabilirsiniz...

Malta dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için, gerek ekonomik olması gerekse dil okullarının kalitesi açısından cazip bir seçenektir. Bu küçük ülkede farklı kalite ve fiyat aralığında dil okulları bulunmaktadır.

Sizlere kısaca Malta sürecinden bahsedeyim;

Malta'dan İstanbula'a uçuş aşağı yukarı 1 saat 50 dk sürüyor, Malta'da küçük bir ülke olduğu için yalnızca bir tane havaalanı var. Valizlerimizi aldıktan sonra Okul görevlisi elinde okul logosu bulunan bir kart ile bizleri bekliyordu, yanına gittiğimizde kimliklerimizi kontrol edip fotograflarımızı çekti ve bu fotografların kimliklerimize basılacagını söyledi. Okulun aracı ile konaklamamıza yerleştik ve eşyalarımızı yerleştirdikten sonra Malta oryantasyon turuna çıktık. Malta'da kaybolmak neredeyse imkansız !!! Sokaklar birbirine benziyormuş gibi görünmesine rağmen gittğiniz andan itibaren farklılıkları anlıyor ve ve sanki yıllardan beri Malta'da yaşıyormuşcasına sokaklarda gezinebiliyorsunuz. Ayrıca okul görevlilerinin sıcak kanlılığı ve misafirperverliği, geldiğiniz ülkede asla yalnız kalmayacağınızı hissettiriyor.

Kuçuk oryantasyonumuzdan sonra dil okullarımıza gittik, okul binalarımızı gördükten sonra Malta'nın ekonomisinde neden dil okullarının büyük önemi olduğunu bir kez daha anlamış olduk. Çünkü dil okulları hem görsel hem de kalite anlamında öğrencilerin beklentilerini tam anlamıyla karşılayacak düzeyde. Her bütçeye ve beklentiye uygun konaklama seçeneği bulabilmeniz de Malta'yı tercih etmeniz için başka bir neden.

Malta gündüzleri sakin olduğu kadar geceleri hareketli bir ülke, günün her saatinde sokaklarda gezinen insanları görebiliyorsunuz, ve bunun için Mevsimin yaz olması gerekmiyor : ) Bu kadar turist çeken bir ülke için ise inanılmaz güvenli, özellikle Avrupa Birliği'ne girip vize şartlarını sıkılaştırdıktan sonra suç oranında çok ciddi bir düşüş olduğunu söyledi okul görevlileri. Yani tatil ve eğitimi birleştirmek isteyenler için mükemmel bir ülke.

Kısacası Malta hem ülkemize yakın olması, hem de ekonomik ve güzel olması açısından dil eğitimi planlanırken kesinlikle planlara dahil edilmesi gerekilen bir ülke,ayrıca Malta'nın yerel halkının sıcak kanlılığı iletişiminizi geçirmeniz için iyi bir fırsat olabilir.

Şimdiden iyi eğlenceler : )

Maltada Eğitim | Malta Dil Okulları | Malta Dil Okulu

Konu ile ilgili sorularınızı danışmanlarımıza sorabilirsiniz.
8
Mete Akkoyunlu
Yurtdışı Eğitim Danışmanı

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim