Londra ve EC Londra Dil Okulu İzlenimlerim

26-10-2011

EC English Londra

Brighton'da geçirdiğimiz o 2 güzel günden sonra sabah 8 treni ile Londra'ya hareket ettik. Londra Padington istasyonuna vardımız zaman saatim 8:55'ti. İnsanların Brighton'da yaşamayı tercih ediyor Londra'ya haftanın 5 günü geliyor olması gerçekten çok kolay. İngiltere'nin kalbi olan bu efsane şehri bence herkes hayatında bir kere olsun ziyaret etmeli. İngiliz kültürünü sürekli teneffüs ederek  gözlerinizi bayram ettirecek parkları, müzeleri ve tarihi binaları ile enfes bir şehir. Metro haritasını ilk gördüğünüz zaman kendinizi 10 bilinmez çıkmazı olan bir labirente mi giriyorum acaba diye düşünüyorsunuz ama bana inanın 1 kere kullandığınız zaman öğrenmesi çok kolay. Westminster, Trafalgar,Piccadilly,Oxford Street, British Museum, London Eye,Soho,Covent Garden, Greenwich , Madame Tussauds, Buckingham Palace , Thames nehri, Soho ve daha sayamadığım ama mutlaka gezmeniz gereken yerler, ve hayat boyunca bu şehri hafızanıza kazıyacak bir müzikale veya tiyatro oyununa gitmeden Londra gittim diyemezsiniz.

EC English Londra merkezi ise Covent Garden'de şehir merkezine metro ile sadece 10 dakika mesafede. Covent Garden tam anlamıyla bohem bir havaya sahip. Ana Pazar yerine gittiğiniz zaman günün hemen hemen her saati gösteriler var. Bir kenarda pandomim ustaları, bir tarafta harika bir viyolensel konseri, bi rtarafta ise Çigan müziği duymanız mümkün. Kıyafetten,süs eşyalarına kadar davetkar alışveriş tezgahları ise sizleri bekliyor. EC English Covent Garden metro istasyonuna sadec3 5 dakika yürüyüş mesafesinde. Okulda bizi  karşılayan Kevin tüm öğrenciler tarafından seviliyor.

Okulun ana karşılama bölümünde görevli oluğu için ve pek çok sosyal aktivite programını organize ettiği için bütün öğrenciler etrafında dolaşıyor. Okulun free katılabileceğiniz sosyal aktivite program ağı çok geniş. Breakfast,diner Club, Swimming club oluşturmuşlar ve isteyen bu kulüplere üye alarak haftalık etkinlerine dahil oluyor. Okul binası 2 katlı, sınıfları geniş ve oldukça ferah. En üst katta harika bir kafetaryaları var. Günün her saati yiyecek, içecek bir şeyler bulmanız mümkün. Ayrıca en sevdiğim özelliği öğle yemeği çıkartmaları oldu. İtalyan bir aşçıları var, yemekler öğle saatinde diziliyor, isimleri üstlerine yazılıyor, herkes hangi yemekten istiyorsa tabağına koyuyor ve sonra tabağınız tartılıyor, 100 gr'ı 1 Pound sadece. Hepsi gerçekten çok lezzetliydiJ. Öğle yemeği sırasında okuldaki öğrencilerle sohbet etme imkanımız oldu, gerek Türk gerek diğer ülke öğrencileri Londra'da ama en çokta EC English'te olmaktan memnunlar.

Londra konaklama opsiyonları açısından diğer EC merkezleri gibi aile yanı ve öğrenci evi konaklaması sunuyor. Londra merkezde veya okulun bulunduğu bölgede konaklama bulmak pek mümkün olan bir opsiyon değildir. Konaklama yerleri genelde toplu taşıma ile okula 15-35 dakika mesafede oluyor. Gerçi Londra gibi büyük bir şehir için metroda 35 dakika saat ediyor olmak oldukça normal bir durum. Londra İngiltere'deki diğer şehirlere nazaran yaşam giderleri açısından daha pahalı olduğu için toplu taşım kullanırken aylık kartlar almak daha uygun. Bir öğrencinin ortalama ulaşım maliyeti aylık 80-90 Pound civarında.

Konu ile ilgili sorularınızı danışmanlarımıza sorabilirsiniz.
5
Gözde Pekcevik
Yurtdışı Eğitim Danışmanı

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim