Yurtdışı Çalışma İzni

11-12-2018

Yurtdışı Çalışma İzni

Yurtdışı eğitimi ile birlikte pek çok kişi yurtdışında çalışma izinlerinin nasıl olabileceğini merak etmektedir. Belirli ülkeler de belirli koşulların sağlanması durumunda yasal çalışma izni elde edebilirisiniz. Bazı ülkelerde eğitim sonrasında da çalışma izni verilebilmektedir. Yurtdışı eğitim seçenekleri arasında orada ki masrafların bir kısmını çalışarak karşılayabilirsiniz. Sizlere yardımcı olacaktır. Pek çok ülke yasal çalışma izni vermektedir.

İrlanda, Malta, Kanada, Avustralya gibi ülkelerde yasal çalışma izni alabilmeniz mümkündür. Şimdi bu ülkelerde ki yasal çalışma izni için gereken şartlarına bakacak olursak her bir ülkenin şartları farklılık göstermektedir. İrlanda, Avustralya gibi ülkelerde dil okulunda eğitim almak için gidildiğinde çalışma izni alınabilirken diğer ülkelerde akademik bir eğitim almak birincil öncelik olmaktadır.

İrlanda’ da 25 hafta ve üzeri dil eğitimi alındığında yasal çalışma izni tanımaktadır. Bir yandan eğitiminize devam ederken bir yandan da yasal çalışma izniniz ile part time çalışabilirsiniz. Bu sizlerin orada ki harcamalarına, masraflarına katkı sağlayacaktır. İrlanda’ da en büyük şehri olan Dublin iş fırsatları bakımından en büyük seçeneği oluşturmaktadır. İş fırsatlarının çok olması ile birlikte eğlenceli yaşamı, hareketli eğlence sektörüyle öğrencilerin ve gençlerin en gözde şehirleri arasında gelmektedir. Avustralya’da 12 hafta ve üzeri dil eğitim programlarına kayıt yaptırmanızla birlikte yasal çalışma izni alabilirsiniz. Avustralya’nın en büyük şehirleri olan Melbourne ve Sidney oldukça fazla iş fırsatına ev sahipliği yapmaktadır. Avustralya’da yasal çalışma izniniz vardır. Kanada yasal çalışma konusunda en bonkör ve rahat ülkelerden birisidir. Kanada dünyanın en gelişmiş ülkelerinden birisi olmakla birlikte, dünyanın en hoşgörülü ülkelerin başında gelmektedir. Kanada’da 2 yıl eğitim aldığınız taktirde 3 yıl yasal oturma ve çalışma izni vermektedir. Elbette ki 3 yıl süren oturum ve çalışma iznini uzatabilmeniz mümkündür. Çalıştığınız şirkette kalıcı olursanız 3 yılın sonunda yasal çalışma izninizi uzatabilirsiniz. Amerika ise dil eğitimi almak için gelen öğrencilere yasal çalışma izni vermemektedir. Fakat akademik bir eğitim aldığınızda yani lisans ya da yüksek lisans eğitimi aldığınızda part time yasal çalışma hakkı elde edersiniz. Sertifika programları Amerika ve Kanada’ da sizlere yasal çalışma hakkı getirebilir. Çünkü en az 1 yıl süren bi sertifika programına kayıt olduğunuzda Amerika ve Kanada’da 1 yıl çalışma izni verilmektedir.

Konu ile ilgili sorularınızı danışmanlarımıza sorabilirsiniz.
3
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim