Yurtdışı Çalışma İzni

11-12-2018

Yurtdışı Çalışma İzni

Yurtdışı eğitimi ile birlikte pek çok kişi yurtdışında çalışma izinlerinin nasıl olabileceğini merak etmektedir. Belirli ülkeler de belirli koşulların sağlanması durumunda yasal çalışma izni elde edebilirisiniz. Bazı ülkelerde eğitim sonrasında da çalışma izni verilebilmektedir. Yurtdışı eğitim seçenekleri arasında orada ki masrafların bir kısmını çalışarak karşılayabilirsiniz. Sizlere yardımcı olacaktır. Pek çok ülke yasal çalışma izni vermektedir.

İrlanda, Malta, Kanada, Avustralya gibi ülkelerde yasal çalışma izni alabilmeniz mümkündür. Şimdi bu ülkelerde ki yasal çalışma izni için gereken şartlarına bakacak olursak her bir ülkenin şartları farklılık göstermektedir. İrlanda, Avustralya gibi ülkelerde dil okulunda eğitim almak için gidildiğinde çalışma izni alınabilirken diğer ülkelerde akademik bir eğitim almak birincil öncelik olmaktadır.

İrlanda’ da 25 hafta ve üzeri dil eğitimi alındığında yasal çalışma izni tanımaktadır. Bir yandan eğitiminize devam ederken bir yandan da yasal çalışma izniniz ile part time çalışabilirsiniz. Bu sizlerin orada ki harcamalarına, masraflarına katkı sağlayacaktır. İrlanda’ da en büyük şehri olan Dublin iş fırsatları bakımından en büyük seçeneği oluşturmaktadır. İş fırsatlarının çok olması ile birlikte eğlenceli yaşamı, hareketli eğlence sektörüyle öğrencilerin ve gençlerin en gözde şehirleri arasında gelmektedir. Avustralya’da 12 hafta ve üzeri dil eğitim programlarına kayıt yaptırmanızla birlikte yasal çalışma izni alabilirsiniz. Avustralya’nın en büyük şehirleri olan Melbourne ve Sidney oldukça fazla iş fırsatına ev sahipliği yapmaktadır. Avustralya’da yasal çalışma izniniz vardır. Kanada yasal çalışma konusunda en bonkör ve rahat ülkelerden birisidir. Kanada dünyanın en gelişmiş ülkelerinden birisi olmakla birlikte, dünyanın en hoşgörülü ülkelerin başında gelmektedir. Kanada’da 2 yıl eğitim aldığınız taktirde 3 yıl yasal oturma ve çalışma izni vermektedir. Elbette ki 3 yıl süren oturum ve çalışma iznini uzatabilmeniz mümkündür. Çalıştığınız şirkette kalıcı olursanız 3 yılın sonunda yasal çalışma izninizi uzatabilirsiniz. Amerika ise dil eğitimi almak için gelen öğrencilere yasal çalışma izni vermemektedir. Fakat akademik bir eğitim aldığınızda yani lisans ya da yüksek lisans eğitimi aldığınızda part time yasal çalışma hakkı elde edersiniz. Sertifika programları Amerika ve Kanada’ da sizlere yasal çalışma hakkı getirebilir. Çünkü en az 1 yıl süren bi sertifika programına kayıt olduğunuzda Amerika ve Kanada’da 1 yıl çalışma izni verilmektedir.

Konu ile ilgili sorularınızı danışmanlarımıza sorabilirsiniz.
3
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı ingilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde ulaşabilirsiniz.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki ingilizce, mesleki almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle ingilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz.Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı mba, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında yüksek öğrenim program ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Kanada, İngiltere, Amerika lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm prosedürler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim