Malta, yeşil pasaporta 90 güne kadar vizesiz

09-12-2011

Yurtdışında İngilizce eğitimi almak istiyorsunuz ancak İngiltere, Amerika gibi ülkeler bütçenizi mi aşıyor ? O zaman Malta'da İngilizce eğitim tam size göre! Bazen diğer ülkeler bütçeyi aşarken bazen de aileler o kadar uzak ülkelere çocuklarını göndermeyi tercih etmiyorlar.

Malta klasik bir Akdeniz ülkesi ve hem iklimi açısından hem de konumu açısından pekçok cezbedici noktaya sahip. Tam bir Akdeniz ülkesi ve de neredeyse tüm yıl oldukça ılıman bir ülke. Aylar boyunca Akdeniz'in sıcak sularına girip, ünlü plajlarında stres atabilirsiniz. Ayrıca aktivitesi de bol bir ülke. Sicilya'ya feribotla yaklaşık 50 dakikalık bir mesafede. Sicilya'dan da İtalya ve daha pekçok Schengen ülkesini gezebilirsiniz. Malta'nın geceleri de oldukça renkli!

Ilıman iklimden hoşlanan, bir yandan dil eğitimimi alırken bir yandan da sosyal hayatı da yaşayım diye düşünen öğrenciler için en ideal yerlerden biri. Hem yakın ve güvenli bir ülkeye gittiğiniz için ailenizin içi rahat ederken hem de siz oldukça eğlenceli ve hareketli bir ülkede yabancı dilinizi geliştirerek dönüyorsunuz.

Pekçok ülkeye oranla hem yaşam masrafları anlamında oldukça uygun, hem de dil kurs ücretleri açısından oldukça uygun bir ülke. Bir diğer avantajı da eğer yeşil pasaportunuz varsa 90 güne kadar vizesiz! Vize prosedürüyle uğraşmadan istediğiniz bir okula kaydınızı yaptırıp, uçak biletiniz alıyor ve gidiyorsunuz.

Hem Türkiye'ye 3 saat mesafede hem de buna oranla uçak bileti maaliyetleri de oldukça uygun. Malta'ya uçuşlar sadece Pazartesi ve Perşembe günleri oluyor. Karya International da en uygun uçak biletini sizler için buluyor.

Daha ekonomik ve güvenli bir ülkede eğitim almak için daha ne duruyorsunuz? Haydi gençler Malta'ya ... Maltada Eğitim'e

Konu ile ilgili sorularınızı danışmanlarımıza sorabilirsiniz.
1
Aslı Eren
Yurtdışı Eğitim Danışmanı

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim