Avustralya'da Yurtdışı Eğitim

03-04-2012

Avustralya dünyada eğitim alanında önde gelen ülkelerinden biridir. Avustralya üniversiteleri ve kolejleri dünya çapında bilinen ve saygın eğitim kurumlarıdır. Bu okullarda eğitimlerini tamamlamiş öğrenciler iş hayatlarında diğer gakiplerinden bir adım önde olmuşlardır. Avustralya eğitim sistemi öğrencilere bir çok seçenek sunar. Örneğin; Avustralya'da bir çok üniversitenin kolejlerle bağlantısı olup öğrencilerin üniversiteye geçişlerinde kolaylık sağlamaktadır. Buna bir örnek vermek gerekirse Study Group Avustralya'ya bağlı Charles Sturt Üniversitesi ve Charles Darwin Üniversitesi yine Study Group Avustralya'ya bağlı olan Martin College ve Taylor College Diploma Programlarından mezun olan öğrencileri direk kabul etmekte ve kolejde aldığı dersleri üniversitede saymaktadır. Buda öğrencilerin daha kısa sürede yurtdışı eğitimlerini lisans düzeyinde daha kısa sürede tamamlamalarını sağlamaktadır. Bu Avustralya'da neredeyse her üniversite için geçerlidir.

Öğrenciler için diğer bir seçenek ise TAFE seçeneğidir. TAFE öğrenci daha cok bir işin nasıl yapıldığı konusunda eğitim vermekte bir baska değişle kolej ve üniversitelere nazaran daha teknik eğitim vermektedir. TAFE'ler öğrencilere dünyada eşi bulunmayan bir kombinasyonla hem akademik hemde teknik olarak eğitim vermektedir.

Yurtdışı eğitimde Avustralya öğrencilerin rahatlığı için herşeyi düşünmüştür. Yani ögrenciler öğrenimlerini sürdürebilir ve aynı zamanda çalışabilir. Avustralya hükümeti uluslararası öğrencilere 20 saat çalışma hakkı sağlamaktadır. Dönemlik ders seçimlerinde öğrencilereher türlü kolaylık sağlamıştır. Öğrenciler almak istedikleri dersleri kendilerine göre seçebilmekte ve ders saatlerini seçenekler arasında seçebilmektedir. Buda öğrencilerin eğitimlerinin yanında iş deneyimi kazanmalarını sağlamaktır.

Avustralya eyalet sistemiyle yöneltilmektedir. Bu neden dolayi eyaletlere bölünmüstür. Buda üniversite sayısı ve çeşitlilik konusunda Avustralya'yı etkilemiştir. Doğa bilimlerinden, yer bilimlerine, micro biyolojiden uzay bilimlerine bir çok alanda üniversite bölümü mevcuttur. Üniversiteler tam donanımlı en son teknoloji materyallerle donatılmıstır.

Konu ile ilgili sorularınızı danışmanlarımıza sorabilirsiniz.
7
Zuhal Doğancı
Yurtdışı Eğitim Danışmanı

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim