LYS kötü mü geçti? çözüm Avustralya'da Üniversite

03-04-2012

Yurtdışı eğitimde Avustralya en çok tercih edilen ülkelerin başında gelir. Öyleki ülkede eğitim madencilikten sonra 2. ekonomik gelir kaynagıdır. Yurtdışı eğitim için 70'i aşkın farklı ülkeden öğrenciler gelmekte ve ülke için büyük bir ekonomik kaynak sağlamaktadır. Bu yüzden ülkede öğrenciler önemli bir yere sahiptir. Diğer bir sebep ise Avustralya üniversite ve diğer eğitim kurumları örneğin kolejler gibi dünya çapında tanınmış ve talep gören eğitim kurumlarıdır. Birçok Avustralya üniversitesi dünyada ilk 1000 üniversite arasına girmiş ve bazı ilk 50 üniversite arasındadır.

Bunların dışında üniversiteler öğrencilerin daha rahat bir şekilde eğitimlerini sürdürmeleri için yoğun çaba harcamaktadır. Bütün eğitim kurumları donanımlı sınıflarıyla tam bir eğitim merkezidir.

Ayrıca üniversitelere geçiş konusunda öğrencilere birçok seçenek sunulmuştur. Öyleki direk üniversite eğitimine başlamak istemeyen veya kendini üniversite için hazır hissetmeyen ögrenciler icin kolej ve TAFE seçenekleri sunulmuştur. Bu kolej ve TAFE öğrencilere daha başlagıç düzeyinde eğitim vermekte ve bitirdiklerinde üniversitelere girişlerde kolaylık sağlamaktadır. TAFE ve kolejlerdeki derslerini üniversitede sayılmakta ve üniversiteyi daha kısa sürede bitirmelerine olanak sağlamaktadır.

Konu ile ilgili sorularınızı danışmanlarımıza sorabilirsiniz.
3
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim