Ispanya Dil Okulları Hakkında

05-04-2012

İspanya Dil Okulu


İspanya ,Kuzey doğusunda Fransa ve Andorra Cumhuriyeti, batısında Portekiz bulunan İber Yarımadasının beşte dördünü kaplayan Avrupa'nın 3. büyük devletidir. Hem doğal hem kültürel zenginlikleri bakımından pek çok insana göre Avrupa'nın en güzel ülkesidir. Tarih boyunca farklı devletlerin egemenliğine girmiş olması, İspanya'nın kültürel mirasına önemli katkılarda bulunmuş, mimarisinden kullanılan dile kadar hayatın her alanında etkisini bırakmıştır.


Kültürel mirasının yanı sıra, hareketli gece hayatı, renkli toplum yapısı İspanya'yı mutlaka görülmesi gereken cazip bir destinasyon haline getirmektedir. Akdeniz ikliminin ülkenin sosyo-kültürel yapısını nasıl olumlu etkilediğini görmek için, İspanyol'ların rahatlık ve mutluluk odaklı hayat tarzina bir göz atmak yeterlidir. İnsanların daima mutlu ve güleryüzlü olması, İspanyolca konuşurken yaptığınız küçük hataları, çok sempatik bir şekilde düzeltmeleri, yabancı olduğunuzu anladıkları anda size yardımcı olabilmek adına türlü zahmetlete katlanmaları yalnızca birer örnek.


NEDEN İSPANYOLCA ?


Ülkenin tüm bu güzellerine ek olarak, İspanyolca dünyanın en çok konuşulan üçüncü dilidir. Bu melodik latin dili yalnızca İspanya'da değil, Güney Amerika'nın neredeyse tamamında, Amerika birleşik Devletleri'inde ise en çok konuşulan ikinci dildir.


Günümüzde tek bir dil bilmenin yeterli olmadığı aşikardır, ve şüphesiz öğrenilmesi gereken dillerden bir tanesi de İspanyolca'dır. Özellikle Türkiye'de yalnızca 8.000 kişinin bildiği bir dil olduğunu göz önünde bulundurursak, İspanyolca'nın kişisel gelişiminize katacağı katkı tartışılmaz bir şekilde gözler önünde serilmektedir.


Eğer siz de ikinci bir dil öğrenmek istiyor, ancak hangi dili öğrenmek istediğinize bir türlü karar veremiyorsanız, İspanyolca'yı İspanya'da öğrenmeyi ikinci kez düşünmenizi öneriyorum. Belki de hayatınızın en güzel günlerini, bu sıcak Akdeniz ülkesinde, dünyanın en güzel dillerinden birini öğrenirken yaşayabilirsiniz.

Yazar
2
Ayça Topal
Yurtdışı Eğitim Danışmanı

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim