Malta ve Malta Dil Okulları İzlenimlerim

06-04-2012

MALTA İZLENİMLERİM

Malta yüzölçümü bakımından küçük bir ada ülkesi olarak görünse de aslında çok güzel doğal güzelliklere ve tarihsel olarak çok otantik yapıya sahip olan bir ülkedir.Akdeniz ülkesi olduğu için iklimi Türkiye de ki iklimden çok da büyük farklılık göstermez.Ilıman bir iklime sahiptir. Kışın min.14 derece yazın ise max 30 derecedir.Ülke uzun yıllar İngiliz sömürgesinde yaşadığı için İngiliz kültüründen ve dilinden etkilenmiştir.Halkın %90 a yakını İngilizce konuşmaktadır.Sadece yaş ortalaması yüksek olan halk (50 yaş ve civarı) ülkenin yerel dili olan Maltaca'yı konuşurlar.

Ülkede klasik akdeniz yapıları bulunmaktadır.Sarı ,taş evler Malta'nın genel yapısını oluşturur.Malta ‘da ulaşım çok basittir. Maltese Bus lar ile istediğiniz her yere kısa sürede ulaşmanız mümkün. Faytonla tüm şehri gezip eğlenebilirsiniz.Hatta bazı bölgeleri yürüme mesafesi ile gidip görebilirsiniz.Yurtdışı arama merkezlerinden Türkiye'deki yakınlarınızı ya da yurtdışındaki arkadaşlarınızı ucuza arayabilirsiniz.

Malta da yaşam ekonomiktir.Oradan kendinize bir çok hatıra satın alabilirsiniz.Malta suç oranı en düşük olan ülkedir deyim yerindeyse.Son derece emniyetlidir.Malta ‘nın hemen kuzey batısında Gozo ve Comino adaları bulunmaktadır.Bu adalar yapıları, denizi, kumu, ağaç ve yeşillikleri ile muhteşem doğal güzelliklere sahiptir.Malta'dan Sicilya'ya vapur ile 45.dk.da gidebilirsiniz.Gördüğünüz güzellikleri resmetmeyi sakın unutmayın :) Başkenti Valletta olan ülkede asıl nüfus yoğunluğu St. Julians bölgesindedir.Bunun sebebi deniz kum güneş üçlemesinin hemde eğlence mekanlarının ,gece hayatının olduğu bölge olmasıdır. Burada hayat çok renklidir,genç nüfus yoğunluğu genelde St. Juliansta bulunmaktadır.

Konu ile ilgili sorularınızı danışmanlarımıza sorabilirsiniz.
2
Ayça Topal
Yurtdışı Eğitim Danışmanı

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim