İtalya'da Moda Eğitimi

09-04-2012

İtalya'da Eğitim

Günümüz çağında insanların kişisel ihtiyaçları haricinde farklı alanlara olan yönelimler artış göstermektedir. Bu yönemlimler arasında yaşam alanı ve hayat kalitesini maksimumda yaşayabilme adına daha güzel yaşam alanlarında, daha kaliteli bir hayat sürmek bu isteklerin başlıcalarından bir tanesi haline gelmiştir.

Avrupa aydınlanmasının başlangıç noktası olan ve sanat alanına yüzyıllardır odak alarak gösterilen ülke kuşkusuz İtalya olacaktır. Sanat'ın günlük yaşam alanına uygulanması olarak düşünülebilecek olan mimari ve moda tasarım alanlarında eğitim görmek isteyen öğrencilerin şüphesiz eğitimlerini en üst seviyede tercih edebilecekleri lokasyon yine aynı ülke olarak işaret edilecektir.

Günümüzdeki sözü edilen alanlar, birer lüks olmak yerine belirli kesimlerin ihtiyacı halini almıştır. Dolayısı ile gerek ülkemizde gelişmekte olan bir Pazar haline gelip bu yönlerde kendilerini geliştirmek ve gelecekte kendilerine birer profesyonel kariyer alanı olarak giderek artan bir seçim olmaya başlamıştır. Ülkemizde sözü edilen alanlarda eğitim görebilinecek eğitim kurumlarının kontenjanlarının sınırlı sayıda olmasının yanı sıra, çıkış noktası ve gerekli alanlarda yapılabilecek olan staj olanakları göz önünde bulundurulduğunda, İtalya da moda ve mimari tasarım alanlarında eğitim görmek son dönemde pek çok öğrenci tarafından tercih edilmekte olup yeni bir trend halini almıştır.

Köklü eğitim kuruluşlarının beraber çalışmakta olduğu dünyaca ünlü Vercase, Emporio Armani, Giorgio Armani, Gucci, Fendi, Prada gibi markalarda eğitimi tamamlayıcı unsur olarak staj yapabilme, ve hatta üst düzey başarı gösterildiği taktirde adı geçen firmalarda kalıcı iş olanakları sağlanabilmektedir.

Karya International Ankara'nın ilk yurtdışı eğitim danışmanlık firmalarından biri olup pek çok İtalyan eğitim kurumu ile doğrudan çalışmaktadır. İlgilendiğiniz alanlarda düşlediğiniz eğitimi alabilmeniz için sizlere ücretsiz danışmanlık hizmeti vermekten memnuniyet duyuacak ve gelecek kariyerinizdeki adımlarınızda sizlere yardımcı olacaktır.

Yazar
3
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim