Amerika'da Eğitimin Avantajları

09-04-2012

Amerika'da Eğitim

Amerika deyince aklınıza gelen ilk şey Özgürlükler Ülkesidir heralde sizin de. Amerika pek çok kültürün, ırkın, dinin ve rengin bir arada uyum içinde yaşadığı bir ülkedir. Tarihi çok eskilere dayanmadığından, bu kadar kısa zamanda bu kadar kültür nasıl bir araya gelmiş diye şaşırıyorsunuz gittiğinizde. Gerçekten her ülkeden, ırktan ve dinden insana hitap eden bir çeşitliliğe sahip fırsatlar ve özgürlük ülkesinde eğitime ne dersiniz!

Amerika'da eğitimin en büyük avantajı tercih edeceğiniz eyaletlerin sayısal çoğunluğu. Her tercihe, isteğe göre eyalet bulmak oldukça kolay. Ilıman iklim sevenlerin, İstanbul gibi kalabalık şehir sevenlerin, kültürel aktivitelere önem verenlerin, sörf yapmak isteyenlerin, dersten sonra sıcacık beyaz kumlarda güneşlenmek isteyenlerin, hemen herkesin tercihine uygun bir yer bulacağı çeşitliliğe sahip özgürlükler ülkesi gerçekten de.

Hemen her eyaletinde, her bütçeden öğrencinin seçebileceği pekçok dil okulu bulmak oldukça kolay. İngilizcenizi pratik ederken, bir yandan da zengin Amerikan kültürünü öğrenecek ve pekçok ülkeden insanla tanışma fırsatını yakalayacaksınız. Hem Amerika'yı gezecek, görecek, pek çok insan ve kültür tanıyacak, hem de İngilizcenizi pratik edeceksiniz.

Eğer siz de hem zengin bir kültür öğrenip hem de İngilizce öğrenmek istiyorsanız Amerika'da eğitim sizin için en doğru tercih olacaktır!

Konu ile ilgili sorularınızı danışmanlarımıza sorabilirsiniz.
3
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim