Neden Yurtdışında Eğitim Görmeliyim

12-04-2012

NEDEN YURTDIŞINDA EĞİTİM GÖRMELİYİM?

Yurtdışında eğitim görmenin faydaları

 

Yurtdışında eğitim görmenin doğruluğu konusunda aklınızda hiçbir şüphe olmamalıdır. Kişisel çıkarlar ve profesyonel olarak gelişmenin bir çok yolu vardır. Aslında, yurtdışında okumayı seçmek tüm hayatınız boyunca en ilginç, hayatınızı zenginleştirici deneyimlerinden biri olacaktırartık dünyamızda yurtdışında hemen her ülkede okuma şansı vardır, yani artık hayallerinizdeki yerde okumak eskisinden çok daha kolay! Yine de hala yurtdışında okumak için daha mı çok nedene ihtiyacınız var? Faydalara bir göz atın :

Kişisel Gelişim

Dünyaya Açılın

Yurtdışında okurken akademik gelişmenizden çok daha fazlasını alırsınız. Aralarından seçmeniz için çok fazla program seçeneğiniz bulunmaktadır: bazıları sizi yabancı bir ülke ve yabancı dil içinde kaybolmanıza neden olurken, diğerleri siz kültür şoku yaşamadan yurtdışında okuyan öğrencilere özel destekleyici programlar sunar. . eşsiz programlar ile kişiliğiniz ve hedefleriniz için uyumlu bir program bulmak kolay olabilir. Bu fırsatı yakalayın ve kendinizi ortaya çıkarın. Kendinizi geliştirin ve değişik kültürleri, insanları tanıyın.. sadece dünyanın her yerinden gelmiş global bir arkadaş topluluğu değil, yeni ve heyecan verici yeni bir hayat tarzıyla kendinizi yeniden keşfedeceksiniz.. kendinizi dünyaya açmak bir birey olarak bu dünya ile nasıl uyumlu olduğunuzu görmenize yarar.

Deneyimlerinizi Genişletin

Yaşadığımız dünyaya kısıtlı bir pencereden bakmak çok kolaydır, ancak uluslararası bir seyehat bunu genişletmenize olanak tanıyabilir. Kendi ülkenizin insanlığa nasıl uyduğunu görebileceksiniz, ve başka bir kültürün gözünden, kendi kültürünüzü tanıma olanağı bulacaksınız. Başka bir ülkenin geleneklerini öğrenirken, kendi kültürünüzü yaşatmanın önemini anlayacaksınız. Yurtdışında geçirdiğiniz zaman boyunca çevre ülkelere gidebilme olanağı bulabilirsiniz – bu fırsatı kaçırmayın!. Seyehat planları yapmak ve yeni çevreleri görmek size yeni bir bakış açısı kazandıracaktır.

Zorluklara Meydan Okuyun

Yurtdışında okumak; yurtdışında okumakla direkt olarak alakalı zorluklarla karşınıza çıkabilir . nerede sonuçlandığı önemli değil daha çok konfor alanınız dışında hissedebilirsiniz ev özlemi, çok fazla para harcamak ya da yeni ve değişik bir yerde yaşamak gibi. Bunlar küçük başarılar gibi, görünebilir, fakat geçmişe baktığınızda bu başarılarınızla gurur duyacaksınız.. eve döndüğünüzde birey olarak daha gelişmiş ve gelecekteki zorluklarla daha kolay başa çıkıyor hale geleceksiniz.

Profesyonel Gelişim

Görüşmede Muhteşem Görünün

İşverenler genelde zorluklarla karşılaşan ve bu zorluklardan ders çıkaran öğrencilere ilgi duyarla. Yurtdışındayken edindiğiniz deneyimler ve bilgelik size örnek olacak; dayanıklılığınızı ve çalışma etiğinizi  görüşmedeyken gerçek hayata entegre ederek gösterebileceksiniz. Yeni edindiğiniz kişisel gelişim ve dünyevi bilgi sizin kapak mektubunuzu güçlendirecek, Amerika'ya gittiğinizde çeşitli işgücü olanakları sağlayacaktır. . özgeçmişinizi ve kapak mektubunuzu kültürlerarası ve uluslararası beceriilerinizle bütünleştirmeyi unutmayın.

Yeni Bir Kariyer Yolu Keşfedin!

Yurtdışındaki deneyimlerinizden yararlanmak hayatınızın geri kalanında kariyer hedeflerinizi etkileyebilir. Belki de yeni bir dil öğrenme amacıyla gittiğiniz yurtdışında yeni bir tutku keşfedeceksiniz.. rekabetçi iş gücü üzerinde bir yer edinmenin  yolu, yurtdışında yüksek öğrenime devam etmekdir.. belki de master ya da doktora derecelerinde öğreniminize devam etmek isteyeceksiniz.

Kişilerarası Beceri Kazanma

İşverenlerin; kişisel gelişim ve kişilerarası becerilerin gelişmiş olması ilgilerini çeker, bu yüzden yurtdışı gelişiminizi gözardı etmeyin, çünkü profesyonel bir ortamda değildiniz. Profesyonel dünyanın herhangi bir multi-kültürel takımda çalışırken kültürler ve kişiler arası iletişim uzmanlığı bir deneyim haline gelebilir.. yurtdışında çalışmak, işverenlere yeniliklere açık olduğunuzu ve zorluklarla başa çıkabildiğinizi de gösterir.

 

Konu ile ilgili sorularınızı danışmanlarımıza sorabilirsiniz.
3
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim