Yurtdışı Eğitime Nasıl Hazırlanılır?

19-04-2012

Yurt dışı eğitime nasıl hazırlanılır?

Yurt dışı eğitime gitmeden izlenmesi gereken 5 adım1. Tasarruf, Tasarruf!

Yurt dışı eğitime gitmeden önce tasarruf yapmanın önemi öğrenciler tarafından yeteri kadar bilinmiyor. Cebinizde para olmadan bir ülkeden diğerine gezip, hediyeler alamazsınız. Aileniz, daha önceden yurt dışında eğitim almış biri ya da bir danışman, hangisi olursa olsun, hem tasarruf yapıp hem eğlenebileceğiniz yöntemlerle ilgili gitmeden önce mutlaka fikir alın.

 

2. Gerçekçi olun

Yurt dışı eğitimin en önemli hazırlıklarından bir tanesi de gerçekçi ve zeki bir şekilde valiz hazırlamaktır.Eğitiminiz süresinde 10 çift ayakkabıya muhtemelen ihtiyacınız olmayacak. Valizinizi hazırlamaya başlarken gittiğiniz yerin özelliklerini düşünün, örneğin eğitiminiz süresince hava sürekli değişecek mi değişmeyecek mi bu tarz bilgilere göre toparlanmanız, gittiğinizde işinize yaramayacak bir sürü şey almış olmanızı engelleyecektir.

 

3. Heyecanlı olun, telaşlı değil

Yurt dışı eğitime hazırlanırken yapılan hataların pek çoğu, yurt dışına odaklanıp, devam ettiğiniz okulunuzu ihmal etmekten kaynaklanır. Yurt dışına çıktığınız için heyecanlı olmanız çok normal ancak not ortalamanızı da düşünmek zorundasınız.

 

4. Tanıdık birilerini bulun

Pek çok öğrenci yurt dışına çıkmadan önce, orada tanışabilecekleri pek çok kişinin isminin olduğu bir liste edinirler. Bu listelerdeki kişilerle tanışmak ve iletişim kurmak seyahat ettiğiniz zaman stresinizi azaltacaktır. Farklı bir ülkeye gittiğinizde orada bir tanıdığınızın bulunması  seyahatinizin daha sosyal ve daha eğlenceli olmasını sağlayacaktır.

 

Yurt dışı eğitim türleri

İhtiyacınıza uygun programı bulun! 

Konu ile ilgili sorularınızı danışmanlarımıza sorabilirsiniz.
6
Zuhal Doğancı
Yurtdışı Eğitim Danışmanı

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim