İngiltere'de Eğitim Almanın Avantajları

19-04-2012

Ingılterede egıtım almanın bir çok avantajı vardır. Yasal çalışma hakkı ve eğitim masraflarını orada kazanabilme sansı vardır. Öğrenci dil okuluna giderken yasal çalışma hakkı yoktur fakat üniversite okurken yasal çalışma hakkında sahiptir. Ingilizcenin anavatanı oldugu için cok fazla öğrenci tarafından tercih edilir.Tarihi bir geçmişe sahip olduğu için bunu İngilterenin bir cok sehrinde görmek mümkündür. Ülkede farklı kültürden kişiler cok rahatlıkla yasayabilmektedir.

Farklı öğrenci profiline göre öğrencilerin seçebileceği üniversiteler ve dil okuları mevcuttur.Her bütçeye , not ortalamasına göre üniversite bulmak mümkündür. Tüm dünya insanlarını birleştiren ve bu dengeyi çok güzel koruyan bir ülkedir. Bence tek olumsuz söyleyebileceğim nokta iklimidir.Ama bu kadar avantajın yanında bence gözardı edilebilir. Öğrenciler seçtikleri dil okulunda istedikleri programları seçebilecekler.

Sehir tercihinde de kozmopolit bir sehir severlerse Londra ,tarihi ve üniversite sehri severlerse Cambridge, deniz kenarında hem tatil hem ders almak isterlerse Brighton öncelikli olarak tercih edilebilir. Ayrıca Ingılterenin Türkiyeye yakın olması nedeniyle bir çok öğrenci tarafından tercih edilme sebebidir. Ingıltereye giden öğrenciler konumu nedeniyle de birçok Avrupa ülkelerine seyehat etmektedir.

Bence Ingıltereyi tercih etmeniz için çok neden var...

Konu ile ilgili sorularınızı danışmanlarımıza sorabilirsiniz.
7
Zuhal Doğancı
Yurtdışı Eğitim Danışmanı

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim