Avustralya'da Eğitim ve yeni bir hayat

25-04-2012

İngiliz dili eğitimini hangi ülke de almak istediğine karar veremeyen öğrenciler için alternatiflerin başlıcası Avusturalya olacaktır. İngiliz dilinin ana dil olmasının yanı sıra kulağa son derece hoş gelen bir aksana sahip olan Avusturalya 6 ay ve üzeri eğitim düşünen tüm öğrencilere yasal olarak çalışma hakkı tanımakta.

Tercih edilebilirlik açısından mesafe konusunda yaşanılan sıkıntı ve yurtdışı eğitimi kısa süreli düşünen öğrenciler için çok uzak bir destinasyon olarak görülen Avusturalya, uzun vadeli yurtdışı eğitim düşünen öğrenciler için çalışma hakkıyla bana göre çok tercih edilebilecek ülkeler arasında.

Yaşam standartlarının son derece yüksek olduğu Avusturalya'da yasal olarak yaşama imkanı da tahmin edilenin aksine son derece kolaylaştırılmaya başlandı. Avusturalya'da Üniversite, Yüksek Lisans yada Diploma – Sertifika gibi programlara katılım sağlamak isteyen öğrencilere öğrenci vizesi alınması yolunda son derece büyük kolaylıklar sağlanıyor.

Kısaca şöyle izah etmeye çalışayım: Bir öğrenci Avusturalya'da dil eğitimi almayı hedefliyor ise bu öğrencinin vize alımı noktası assesment level 3 üzerinden değerlendiriliyor ( daha olası potansiyel göçmen) ve dolayısı ile bu öğrencilerin dosyası çok daha detaylı, çok daha fazla regülasyonun olduğu bir incelemeye tabii tutuluyor. Ancak aynı öğrenci herhangi bir dil eğiimi sonrasında Üniversite –Yüksek Lisans – Diploma ya da sertifika Programına gitmeyi hedefliyor ise (dil okulu bu durumda esas hedeflerine ulaşmalarını sağlayacak bir basamak olarak değerlendiriliyor) ve bu öğrenci daha az riskli göçmen değerlendirmesine giriyor ve vizesi neredeyse 95% olumlu sonuçlanma şansına sahip oluyor.

Az önce de belirttiğim gibi kısa vadeli öğrenciler için dezavantaja sahip bir ülke olarak nitelendirilse de uzun süreli yurtdışı eğitim düşünen öğrenciler için son derece avantajlı bir ülke Avusturalya.

Çalışma olanakları arasına gelindiğinde öğrencilerin eğitim gördükleri kurumların ve okulların iş yerleştirme ve resüme hazırlama ofisleri mevcut bu bağlamda öğrencilere son derece büyük destekler de verilmekte. Çok metropolit kentlerde çalışma olanakları saatlik 8- 12 AUD iken daha turistik bölgelerde fazla iş gücüne ihtiyaçtan kaynakla saatlik 20 AUD' a kadar varabiliryor.

Düşünsenize, yaşam masraflarınızı çıkarmanın yanı sıra eğitim sürecinizden Türkiye'ye dönerken para biriktirip dönebilme imkanınız bile doğabilecek.

Sektörde öncü olan Karya International sizlere son derece uygun fırsatlarla Avusturalya' da eğitim görebilmeniz adına en profesonel destek ve hizmeti hiçbir ekstra ücret talep etmeden vermektedir. Farklı bir tecrübe istiyorsanız daha fazla beklemeyin hemen iletişim formlarımızı doldurun ve danışmanlarımızdan birisinin sizinle kontağa geçmesi ile yeni hayat tecrübenize merhaba deyin.

Konu ile ilgili sorularınızı danışmanlarımıza sorabilirsiniz.
9
Ezgi Erdoğan
Yurtdışı Eğitim Danışmanı

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim