İngilterede Eğitim ve İngiltere'nin Yurtdışı Eğitimdeki yeri

26-04-2012

Soru: Dünya'da Amerika'dan fazla yabancı uyruklu öğrenci barındıran ülke hangisidir?

Cevap: İngiltere

İngiltere William Shakespeare, Charles Dickens ve Jane Austine' in doğum ülkeleridir aynı zamanda Elton John, Amy Winehouse ve Coldplay grubunun da vatanı olma özelliğine sahip.

Kültürel bağlamda düşünüldüğünde Amerikan – Idol' üne rakip olabilecek bir İngiliz Idol'ü oluşturmuşluğunun yanı sıra İngiltre'nin geniş bir spektrumlu eğitim alanı var. Metropolit bir yaşam içerisinde İşletme yada yönetimsel bilimlerde eğitim görmek istiyorsanız, Londra sizin için en uygun tercih olacaktır. Edebiyat dalında kendinizi geliştirmek istiyorsanız bu alanda gelişim göstermiş olan ve Shakespeare'in doğum kenti olan Stratford-Upon-Avon tercih edilebilir ya da tarihe ilgi duduyorsanız 1,000 yıllık Roma banyolarından ismini almış şehir (Bath İngiliz Dilinde Banyo anlamına gelmektedir) Bath' ta eğitim alabilirsiniz.

Aslına bakarsanız İngiltere'nin neresine giderseniz neresinde bulunursanız bulunun muhakkak eğitimle ilintili birşeylerle karşılacağınız aşikar.

İngiltere de Gösterişli bir eğitim alın.


Tarih alanı için Stonehenge ve Westminster Abbey tercih edilir. Sanat öğrencileri ise Tate Modern ve National Gallery bulunmakta. Edebiyatla ilintili ise zannediyorum İngiltere'nin edebi-tarihsel alt yapısı kadar hiçbir ülke gelişim göstermemiştir. Doğrudan düşünecek olursak yurtdışında eğitim görmek isteyen tüm öğrenciler için bir alan bulunmakta. Aynı zamanda İngiltere' de eğitim almanın hayata bakış açınızı ve kendinizi değiştireceği beklenilmesi gereken durumlardan bir tanesi.

İngiltere'de her alanda ve her seviyede öğrenciye yönelik eğitimler bulabilmek mümkün. Dünya sıralamasında top ranking olan Oxford ve Cambridge gibi üniversitelere sahip olmanın yanı sıra bu üniversitelere göre çok daha kolay yabancı uyruklu öğrencilerin kabul edildiği 3,000 üzerinde Üniversite bulunmakta.

İngiltere de eğitimin belki en cazip yanlarından bir tanesi İngiliz dilinin ilk konuşulmaya başladığı yer olmasından kaynaklı, farklı bir avrupa ülkesinde eğitim gördüğünüzde bu ülkelerin dillerini öğrenmek durumunda iken, İngiliz diline zaten genel olarak herkes'in hakim olması – olmasa dahi öğrenilmesi diğer dillere kıyasla son derece kolay bir dil olmasındır.

Gerçekten Üniversite eğtimini ingiltere de tamamlamak isteyen öğrenciler için İngiltere son derece cazip bir seçenek olacak. Gece hayatını seven öğrenciler için Londra ve ya daha huzurlu bir öğrenim hayatı geçirmek isteyenler için Thames Şelalesine yapılacak gezilerle, öğrenim süreci çok daha eğlenceli bir hale gelecektir. Aynı zamanda İngiltere de alınacak eğitim sizleri son derece limitlerinizin en üstü seviyesinde geliştirecek ve bu sayede gelecek kariyerinizdeki gelişim son derece büyük olacak.

Konu ile ilgili sorularınızı danışmanlarımıza sorabilirsiniz.
5
Gözde Pekcevik
Yurtdışı Eğitim Danışmanı

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim