Yurtdışında Eğitim düşünen aileler için rehber

27-04-2012

Tüm aileler için çocuklarını kendi anavatanları ve alışık oldukları yaşamın dışına göndermek oldukça zor bir süreç, bu süreç bazı aileler için çok daha zorlu ve sıkıntılı geçebiliyor. Bu süreç yurtdışı eğitiminin uzunluğuna göre farklılık gösterse de yine de çocuğunu sadece bir yıl bile yurtdışına göndermek aileler için oldukça büyük sıkıntı.

Bu süreçte ailelere yapmamız gereken en büyük uyarı elbette bir gencin yetişkin haline gelmesi son derece sıkıntılı ve zor bir süreç olsa da yurtdışında eğitim alıyor olmalarının kendi çocuklarını hem bilgi birikimi ve donanım olarak son derece geliştirebilecekleri bir olanak olmanın yanı sıra, hayatın zorluklarına kendi yaşam alanlarını kendilerinin yaratmaya başlamalarında bir olasılık yaratıyor olması. Bununla beraber yanlız yaşamaya başlıyor olması bir gencin yetişkinleğe doğru attığı ilk adımlardan olacaktır.

Yurtdışında eğitim almak isteyen öğrenciler ve bu eğitimi aldırmak isteyen ailelere doğru bir konsültasyonun verilmesi son derece önemli, çünkü ailenin ve çocuğun istekleri ve beklentilerinin artıları ve eksileriyle tüm yönleriyle kendilerine anlatılmaları gidilecek olan ülkeye varıldığında yaşanabilecek hayal kırıklıkları ya da beklentileri olması gerektiği seviyeye getirme bağlamında son derece önemli.

Bizlerin devreye girdiği noktada burada başlıyor. Karya International'da beraber çalıştığım takım arkadaşlarım ve ben tüm yurtdışı eğitim süreci hakkında bilgi edinmek ve aklındaki soruları minimize edebilmek isteyen öğrencilere en profesyonel şekilde yardımcı oluyoruz.

Ailelerini ikna etmek isteyen öğrenciler için ikna rehberi:

  • Uluslararası tecrübe, eğitim,staj ismi her ne olursa olsun, her sektörde her çeşit iş veren için son derece resümenizi kuvvetlendirecek ve işe alınmanızı kolaylaştırıp tercih edilir bir personel olmanızı sağlayacak en önemli etkenlerden birisi.
  • Yurtdışında eğitim görmek farklı kültürleri ilk elden tecrübe edip farklı yaşam alanlarında farklı yaşam şekillerine uyum sağlamayı öğretir, aynı zamanda bununla beraber yabancı dil seviyenizi geliştirmenin daha iyi bir olasılığı yoktur.
  • Yurtdışında süre ve zaman geçirmek olgunlaşma ve kişinin kendi özgüvenini oluşturma konusunda son derece önemli bir faktör. Yurtdışında ailelerinin koruyucu kanatları altından çıkan öğrenciler kendi yeteneklerini ve kendi kendilerine hayatta kalabilme yetilerini test etmiş olacaklardır.
  • Yurtdışında eğitim görmek bir kişinin hayatı boyunca başına bir defa gelecek bir tecrübedirç Kişiler elbette hayatları boyunca farklı ülkeleri turistik yada ticari amaçlı gezebilirler ancak o ülkede belirli bir süreliğine kendi kişilik ve donanımsal gelişimi amaçlı bulunması özellikle iş hayatına atılmış kişiler için çok mümkün olan bir süreç değildir.

Konu ile ilgili sorularınızı danışmanlarımıza sorabilirsiniz.
7
Zuhal Doğancı
Yurtdışı Eğitim Danışmanı

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim