İngiltere Eğitim Seçenekleri

18-09-2012

İngiltere'de eğitim almak isteyen öğrenciler çok fazla farklı seçenek sunulmaktadır. İngiltere'de dil kursları, yaz okulları, üniversite eğitimleri gibi geniş bir yelpazeden size sadece kendiniz için en uygun programı seçmek kalıyor. İngiltere'de dil kursları için herhangi bir dil seviyenizin olmasına gerek yok. Gittiğiniz ilk gün; yapılacak olan seviye tespit sınavı ile sizin seviyenize uygun bir sınıfa yerleştiriliyorsunuz. İngiltere'de dil kursu fiyatlarına gelince. İngiltere çok ucuz bir ülke olmamasına rağmen İngiltere'de dil eğitimi için ödeyeceğiniz para buna gerçekten değiyor.

İngiltere'de üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler ise yüksek birer lise ortalamasına sahip olmak durumundalar. İngiltere'deki üniversiteler 5 üzerinden en düşük 3 diploma ortalamasıyla öğrenci kabul etmektedirler ve tabi oldukça iyi bir seviyede İngilizce bilgisi de aranan öncelikli şartlardan.

İngiltere'de üniversite eğitimi almak istiyorsunuz fakat İngilizceniz yeterli değilse size sunulacak olan en iyi program yine İngiltere'de dil kurslarıdır. İngiltere'de dil eğitimi alırken bir yandan da uzun bir süre yaşayacağınız yere alışırsınız ve İngiltere'de üniversite eğitiminiz için bir ön hazırlık dönemi yaşamış olursunuz.

İngiltere'de eğitim alan öğrenciler gerek üniversite eğitimi gerekse dil okulu/dil kursu olsun muhteşem deneyimlerle ülkelerine geri dönmektedirler.

Konu ile ilgili sorularınızı danışmanlarımıza sorabilirsiniz.
2
Ayça Topal
Yurtdışı Eğitim Danışmanı

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim