Yurtdışında Üniversite Okuma Şartları

18-09-2012

İngiltere dil kursu fiyatları diğer herhangi bir ülkeye kıyasla biraz yüksek gelse de aldığınız eğitimi göz önünde bulundurduğunuzda oldukça uygun bir fiyata denk geliyor. İngiltere'de dil okulları yalnızca dilinizi geliştirmenizle kalmıyor aynı zamanda da dünyanın her yerinden kalıcı arkadaşlar edinmenize fırsat tanıyor. Dil okullarında tamamladığınız kursa göre bir sertifika da alıyorsunuz ve bu sertifika CV'niz için oldukça etkileyici olacaktır.

İngiltere'de dil kursuna kaydolmak isteyen öğrenciler için herhangi bir dil seviyesi şartı yok. Hiç İngilizce bilmeyen öğrenciler bile İngiltere'de dil okullarına kayıt olup eğitim alabilirler.

İngiltere'de dil okulları fiyatlarına gelince... Londra hem başkent hem de metropol bir şehir olmasının getirileriyle İngiltere'deki dil okullarının en pahalı bölgesi. Brighton, Hastings, Cambridge, Oxford gibi tercih edilen diğer şehirler ise Londra'ya oranla biraz daha düşük maliyetli olsa da yine de Londra'da dil kursu almak istiyorum diyen öğrenciler için öğleden sonra seçenekleri ile maliyeti biraz daha düşüyor. Yine de Brighton, Hastings gibi şehirler hem Londra'ya yakın oldukları için hem de Londra'daki dil okullarıyla karşılaştırıldığında biraz daha ekonomik olduğu için öncelikli olarak tercih edilen şehirler arasında yer alıyor.

İngiltere dil kursları sabahtan, öğleden sonra, tam gün dil eğitimi seçeneklerini sunuyor. Öğleden sonra dil okulları genellikle Londra'da sunulsa da en çok tercih edilen program sabahtan dil eğitimidir.

www.dilkursuingiltere.com adresinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Konu ile ilgili sorularınızı danışmanlarımıza sorabilirsiniz.
3
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim