New York İzlenimlerim

26-09-2012

New York Amerika'nın her anlamda en önemli şehirlerinden bir tanesidir. Dünyanın ticaret merkezi ve kalbi olarak bilinen şehirde birçok gökdelen vardır ve bu gökdelenlerde ünlü markaların Genel Merkezleri yer alır. Birçok bölge özellikle Manhattan ve Wall Street finans merkezi olmasına rağmen pek çok turist tarafından merak edilerek ziyaretçi akınına uğrar.

Ticaretin yanı sıra turizm sektöründe de önemli bir yeri olan şehre yılda 40 milyon turist ziyaret gerçekleştirmektedir. 

Özellikle Times Meydanı, Central Park, Soho, Özgürlük Heykeli, 5. Avenue, Empire State Binası, yıkılmadan önce WTC (Dünya Ticaret Merkezi), Little Italy, China Town en çok ziyaret edilen yerlerin başında gelir. 

Bu gökdelenlerin bu kadar çok merak edilmesindeki neden dünyanın en uzun ve çok katlı binaları olması ve devasa görünümlerinin yanında estetik yapıya sahip olmalarıdır. Özellikle gece olduğu zaman bu yapıların ışıkları rengarenk tüm şehri aydınlatır ve New York ‘a ayrı bir gizem katar. O kadar çok gökdelen vardır ki uzaktan baktığınız zaman kendinizi rüya aleminde hissedebilirsiniz. 

Milyonlarca insanın yaşadığı şehirde bir çok yabancı bulunmaktadır. Bu kişiler Gerek dil kursu gerek üniversite gerekse çalışmak için dünyanın her bölgesinden New York' a taşınırlar. Böylece şehirde çok kültürlü bir yaşam meydana gelmiştir. Bu çok kültürlü yaşamın içinde dünyanın her yerinden arkadaşlar edinebilir, hayatınıza farklı bir boyut katabilirsiniz.

24 saat uyumayan şehirde tabiî ki gece hayatı çok renkli geçmektedir. Yüzlerce barın ve clubın bulunduğu yerde sabaha kadar eğlenmek için mutlaka kendinize göre bir mekan bulabilirsiniz. Bu kadar çok kültürlü olan bir toplumda her milletin damak tadını da keşfetmek mümkündür. Bununla beraber sokak köşelerinde bulunan sosisçiler ve donut arabalarında da ayak üstü atıştırmak ayrı bir zevktir.

New York'un bazı bölgelerinde kendinizi İtalya'da veya Çin'de zannedebilirsiniz çünkü o yerlerde sadece belli ülkenin vatandaşları mevcuttur. Örneğin Little Italy bölgesinde oturanların çoğu İtalya'dan Amerika'ya gelmiş kişilerdir. Tüm restoranların menüsü Pizza ve Makarna çeşitlerinden oluşur.

Brooklyn, Quenns, Bronx kentleride ayrıca Newyork'un popüler yerleri olmasına rağmen Manhattan kadar ilgi çekmemektedir. Geniş metro ağı sayesinde çoğu yeri haritaya bakarak kolayca gezebilir, trafiğe takılmadan yaşamınızı sürdürebilirsiniz. 

Ticaret ve Turizmin kalbinin attığı bu bölgede İngilizce öğrenmek gençler için bulunmaz bir fırsattır binlerce şirketin olduğu şehirde bir çok iş ve staj imkanı mevcuttur. Amerika fırsatlar ülkesi ismine sahip olmuş ise kesinlikle bu isme  New York sayesinde kavuşmuştur.

EC Newyork Dil Okulu , Times Square'ın kalbinde , ünlü Broadway Caddesi'ndeki muhteşem konumu ve 224 kişilik kapasitesiyle Newyork'un en kaliteli dil okullarından biridir.Alışverişin merkezi olarakda bilinen 5. Avenue , Broadway tiyatroları ve Empire State Bina'sına sadece birkaç blok uzaklıktaki okul dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilere hizmet vermekte olup , 16 tane geniş ve aydınlık sınıfıyla öğrenciler için huzurlu bir çalışma ortamı sağlar.Okul öğrenciler için kütüphane  , 24 adet bilgisayarın bulunduğu geniş bir bilgisayar odası ve öğrencilerin sohbet edip televizyon izleyebilecekleri büyük bir öğrenci salonuna sahiptir. 

New York'un çeşitli yerlerinde konumlanmış olan apart konaklamaları ve yıllardır okulla çalışan referanslı aileleriyle  okul , her yaştan öğrenciye hitap edebilecek alternatif konaklama imkanları sağlar.

http://www.amerikadilokullari.com/

Konu ile ilgili sorularınızı danışmanlarımıza sorabilirsiniz.
3
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim