Bristol Dil Okulları hakkında uzman gözünden

Londra ‘ya en uzak lokasyonda bulunan şehir olan batı kıyı şeridindeki şehir Bristol. Bu şehre karşı öncelikle biraz ön yargı ile gittiğimi söylemek zorundayım ancak şehre varır varmaz tamamen bu ön yargım değişti. Öncelikle Londradaki trene bindikten sonra 1 saat kırk dakikalık bir yolcluluktan sonra (bu hat üzerinde bazen aksamalar olabiliyor ve yolculuk 2 saate kadar çıkabiliyor) Bristol kentine varmış oluyorsunuz. Söylediğim gibi ön yargılarımı yıkmayı ve en beğendiğim şehirler arasında yerini almayı kolaylıkla başarıyor trens istasyonundan çıkar çıkmaz. Her yer yeşil, doğal dekorasyon olarak her tarafta rengarenk çiçekler var. Londra'dan sonra EC'nin şubesinin bulunduğu en büyük şehir. Aynı zamanda okul temsilcilerinden aldığım bilgiye göre ingiltere de bulunan en zengin şehirlerden bir tanesi Bristol. Bunu zaten şehirde gezerken gözden kaçırmanız mümkün değil, son derece posh bir şehir. Ve yine İngiliz kültüründen çok Avrupa kültürü yerleşmiş.

EC'nin okuluna geldiğimizde ise şehrin kalbinde bulunan Queen's square üzerinde bir binaya sahip EC. Brighton daki şubenin ikizi gibi. Toplamda 19 sınıfı var ve bu sınıfların 14 ü içerisinde interactive whiteboard sistemi kullanılıyor. Bu sayıdaki kapasitesi ile Brightondan sonraki en büyük şubesi olma özelliğini barındırıyor.

Okulla ilgili bir özelliği anlatmadan önce İngiltere'nin dil okulları ile ilgili yönetmeliğiyle ilintili bir gelişmeyi bildirmek durumundayım ki şu şekilde. Öncelikle öğrencilerin yurt dışında kabul edilebilip Visa letter larının onaylanabilmesi için sadece British Council tarafından onaylanması gerekiyordu. Bu sistem yeni getirilen yönetmelikler dahilinde ISI (Independent Study Inspectors) adlı kurum tarafından da sınanıp yeterlilik vermesi gerekiyor. EC' nin bu sene denetime giren ilk şubesi Bristol ve tüm alanlardan mükemmeliyet belgesi almış bulunmakta.

Diğer bir özelliği ise tüm İngiltere içinde yapılan “En çalışılabilir 5 kurum” oylamasında 4. Sırada yer alıyor. Yani bu da demek oluyor ki çalışanları yaptıkları işi severek ve son derece memnun bir şekilde yürütüyorlar. Okulların kalitesi kadar yönetim kadrosu ve personellerinin de memnun olmaları sizleri son derece huzurlu ve yardımsever bir ortamda eğitim göreceğiniz yolunda garanti vermektedir.

Öğrenciler açısından tercih edilebilirliğini düşündüğümüzde Bristol Londradan sonra kendisine ait havalimanı olan tek şehir ve bu yolla EasyJet ile direk olarak Türkiye'den Bristol' e uçabilecek öğrenciler.

Diğer bir özelliği ise bu şehirdeki şubesi double bank sistemi olmayan yani bir gün sabah bir gün öğleden sonra alınmayan tek bölümleri ve bu sistemin 2014 e kadar bu şekilde devam edecekleri yönünde garantisini de bizzat ben aldım okul yetkilileri tarafından.

Okuldan çıktığınız anda renkli bir hayatın içerisindesiniz. Okulun tam altında bulunan et restoranını şiddetle tavsiye ederim.

Yaz okulu sistemlerine glediğimiz zaman. Sporla ilgilenen bir öğrenci olduğunda, şehir seçimini bile es geçiyorum muhakkak Bristol tercih edilmeli! Yaz okullarını EmbassyCES, ISIS ve LSI ile beraber kullanıyorlar ancak dile getirdiğim gibi sporla ilgisi olan bir öğrencinin tercih etmesi demek o öğrencinin yüzü gülerek geri dönmesi anlamına gelecektir. Çektiğim fotoğraflardan görebileceğiniz üzere olimpik havuzlarından tutun kapalı ve açık futbol, hentbol, basketbol tesisleri, tırmanış sistemleri, oga ve pilates için özel odalar aklınıza gelebilecek en üst seviyede düzenlenmiş fitness ve gym courtları bulunuyor. Aynı zamanda yaz okulnda kalacak öğrencilerin konaklamaları da İngiltere'deki en lüks konaklamalar ve fiyatları son derece makul.

Tüm türk öğrencilerden aldığımız talep doğrultusunda en yüksek kalite minimum fiyata düşüncesi Bristol için geçerli ve bu sebeple tercih edilmesi en olası bölgelerden bir tanesi. Aynı zamanda Türk oranının diğer şubelere göre en az olduğu bölge burası.

Türk oranı konusunda sıkıntı yaşayan öğrenciler için en uygun tercih yine Bristol kenti olabilecekken bu bölge ile ilgili öğrencilerin sıkıntısı okyanus kıyısında bulunması gereğiyle biraz daha fazla yağış alabilecek olma özelliğidir.

Yazar
6
Zuhal Doğancı
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
İngiltere dil kursu fiyatları diğer herhangi bir ülkeye kıyasla biraz yüksek gelse de aldığınız ...
Avrupa’da çalışmak ve yaşamak isteyen birçok kişi tarafından İngiltere, en ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı ingilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde ulaşabilirsiniz.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki ingilizce, mesleki almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle ingilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz.Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı mba, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında yüksek öğrenim program ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Kanada, İngiltere, Amerika lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm prosedürler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim