Dünyanın En İyi 10 Üniversitesi

Amerika'nın en popüler dergilerinden US News, dünya'nın en iyiüniversitelerini , avrupanın en büyük araştırma şirketi QS'in, yaptığı araştırmaya göre belirledi. En iyi üniversiteler akademik başarıları, eğitim kaliteleri, öğrenci memnuniyeti, araştırma sayıları, öğrenci başına düşen öğretim görevlisi sayısı, kampüs standartları, giriş koşulları, mezuniyet sonrası iş bulma kolaylığı ve maaşlar gibi kriterlere göre belirlendi. İşte Dünya'nın en Prestijli 10 Üniversitesi:

10-Columbia Üniversitesi

1754 yılında kurulmuş olan Columbia Üniversitesi, ABD'nin en eski 5. yüksek eğitim veren okuludur.Columbia Universitesi yerinin konumu yönünden de oldukça tercih edilen bir üniversitedir. Newyork'un Manhattan bölgesinde tarihi bir binada eğitim verilmektedir.

Kimler Başvurabilir: Üniversite için en önemli ön koşul başarılı bir akademik başarıya sahip olmaktır. Not ortalamaları, yeterli derecede İngilizce, tavsiye mektupları ve okul dışı aktiviteler bu okula kabul edilmenizde etkili olacaktır.

Eğitimler: Lisans, Yüksek Lisans, Yaz Programları, İngilizce Programları, Lise Programları

Yabancı Öğrencilerin alması gereken sınavlar:

SAT Subject Tests
SAT Reasoning Test ya da ACT
TOEFL (paper) minimum puan: 600
TOEFL (computer) minimum puan: 250
TOEFL minimum puan: 100

9-Massachusetts Instıtude of Technology

Massachusetts Üniversitesi ABD'nin Boston şehrinde bulunan ve özellikle bilim, Mühendislik ve Ekonomi konularında dünyadaki en iyi teknik üniversite kabul edilmektedir. 1861 yılında kurulan Üniversite'den şuana kadar toplam 76 öğrenci ve mezun Nobel ödülünü kazanmıştır.

Kimler Başvurabilir: Bu okula başvuracak olan adayların her yönden bu okula uygun olup olmadıkları araştırılır. Bunlar arasında en önemlileri karakteriniz, yaratıcılığınız, ders notlarınız, tavsiye mektuplarınız, test sonuçlarınız ve liderlik vasıflarına sahip olup olmadığınızdır

Eğitimler: Lisans, Yüksek Lisans, İngilizce Programlar

Yabancı Öğrencilerin alması gereken sınavlar:

SAT Subject Tests
SAT Reasoning Test or ACT
TOEFL (paper) minimum puan: 577
TOEFL (computer) minimum puan: 233
TOEFL (internet-based test) minimum puan: 90

8-The University of Chicago

1980 yılında Amerika'nın Chicago şehri yakınlarında kurulan Üniversite özellikle Ekonomi üzerine eğitim veren en iyi üniversite olarak bilinir. Öğrencileri ve mezunları arasında tam 82 Nobel ödülü sahibi bulunmaktadır.

Kimler Başvurabilir: Derslerdeki başarı, tavsiye mektupları, yazılan essayler, kişisel özellikler ve yetenekler başvurunun değerlendirilmesinde büyük önem taşır. Kişilik özellikleri arasında en çok tercih edilenler sivri ve farklı perspektiflere sahip olan kişilerdir.

Eğitimler: Lisans, Yüksek Lisans, Lise Programları, Yaz Okulu

Yabancı Öğrencilerin Alması Gereken Sınavlar:

SAT Reasoning Test or ACT TOEFL (paper) minimum puan: 600

TOEFL (computer) minimum puan: 250

TOEFL (paper) average puan: 615

7-University of College London

1826 yılında İngiltere'nin 3. Üniversitesi olarak kurulmuştur. Üniversite Londra'da bulunur. Özellikle Tıp alanında en iyi üniversite olarak kabul edilir.

Kimler Başvurabilir: Bu okula başvuracak olan kişilerden İngilizce yeterlilik sınavı, tavsiye mektupları, ders notları istenmekte; uygun görülen adaylardan ise test sonuçları beklenmektedir.

Eğitimler: Lisans Hazırlık Kursları, Lisans, Yüksek Lisans, Doktora

Yabancı Öğrencilerin Alması Gereken Sınavlar:

UCAS başvurusu gerekmektedir. Daha fazla bilgiyi okulun sitesinden öğrenebilirsiniz.

6-Imperial College London

1907 yılında kurulan okul, 2007 yılında Londra Üniversitesi'nden ayrılarak bağımsız bir kolej olma özelliğine gelmiştir. Özellikle İşletme ve Tıp konusunda başarılı kabul edilir.

Kimler Başvurabilir : Lisans dereceleri için yüksek lise not ortalaması, referans, çok iyi düzeyde İngilizce bilgisini gösteren TOEFL veya IELTS skoru, tavsiye mektupları, kişisel başvuru yazıları, özellikle Amerika'da ortalamanın üzerinde SAT1 veya SAT2 puanı gibi belirli koşulların yerine gelmesini istemektedir.

Eğitimler: Lisans, Yüksek Lisans, Dil Programları,

Yabancı Öğrencilerin Alması Gereken Sınavlar:

Bütün adayların İngilizce yeterliliklerini kanıtlayabilecekleri bir sınav sonucu bulunmalıdır. GCSE sınavından C ve üzeri not, Tıp okulu için minimum B notu gerekmektedir.

5-California Teknoloji Enstitüsü

Amerika'nın Los Angeles şehrinde bilim ve teknoloji dallarına ağırlık vermiş bir teknik üniversitedir. Bu Üniversite'de bilim ve teknolojik konularda çok önemli araştırmalar yapılmaktadır.

Kimler Başvurabilir: Lisede güçlü başarı (özellikle matematik ve fen derslerinde), test sonuçları, ders dışı aktiviteler (fen ile alakalı olan ve olmayan), tavsiye mektupları ve matematik ve fen bilimlerine gösterilmiş olan ilgi.

Eğitimler: Lisans, Yüksek Lisans, Exchange Programlar, Sertifika Programları

Yabancı Öğrencilerin Alması Gereken Sınavlar:

SAT Subject Tests
SAT Reasoning Test ya da ACT

4-Oxford Üniversitesi

12.yy'da İngiltere'de kurulan en eski üniversitedir. Oxford Üniversitesi yaklaşık 130 ülkeden 18000'den fazla öğrenciye eğitim vermektedir.

Kimler Başvurabilir: Üniversite yüksek potansiyeli ve akademik başarısı olan adaylar aramaktadır. Aday seçimi tamamen seçilen departmanın seçim kriterlerine uygun olarak değerlendirilir.

Eğitimler: Yarı Zamanlı Eğitimler, Lisans, Yüksek Lisans, Akademisyenlere yönelik eğitimler,

Yabancı Öğrencilerin Alması Gereken Sınavlar:

Uluslararası öğrenciler İngiliz öğrencilerle aynı şekilde başvururlar. UCAS başvurusunun tamamlanması ve 15 Ekim'e kadar gönderilmesi gerekmektedir. A-Level sınavını almalıdır. Ayrıca her departmana başvurmak için farklı testler gerekebilir. Ayrıca her öğrenci başvuru sırasında 2 sayfalık bir essay yazmak zorundadır.

3-Cambridge Üniversitesi

Cambridge Üniversitesi İngiltere'de kurulan en eski 2. Üniversitedir. Cambridge Üniversitesi'nden 81 kişi Nobel ödülü sahibi olmuştur.

Kimler Başvurabilir: En önemli kriter başarılı bir akademik geçmiştir. Farklı ilgi alanları ve özel yetenekler de aranmaktadır. Başarılı adayların genellikle yüksek SAT sınavı puanları akademik olmayan alanlarda yüksek başarıları bulunmaktadır.

Eğitimler: Lisans, Yüksek Lisans, Dil Eğitimleri, Sertifika Programları

Yabancı Öğrencilerin Alması Gereken Sınavlar:

SAT Reasoning Test and SAT Subject Tests; or ACT
SAT Subject Tests

TOEFL (paper) minimum puan: 600
TOEFL (computer) minimum puan: 250

2-Yale Üniversitesi

Amerika'nın Connecticut eyaletinde bulunan Amerika'nın en eski 3. üniversitesidir. Son 33 yılda ABD başkanı olan altı kişiden dördü Yale mezunudur. En çok Sosyal bölümler tercih edilmektedir.

Kimler Başvurabilir: En önemli kriter başarılı bir akademik geçmiştir. Farklı ilgi alanları ve özel yetenekler de aranmaktadır. Başarılı adayların genellikle yüksek SAT sınavı puanları akademik olmayan alanlarda yüksek başarıları bulunmaktadır.

Eğitimler: Lisans, Yüksek Lisans, Doktora, First Professional

Yabancı Öğrencilerin Alması Gereken Sınavlar:

SAT Reasoning Test and SAT Subject Tests; or ACT
SAT Subject Tests

TOEFL (paper) minimum puan: 600
TOEFL (computer) minimum puan: 250

1-Harvard Üniversitesi

Amerika'nın ve Dünya'nın en prestijli okulu Harvard, 1636 yılında kurulmuştur.

Kimler Başvurabilir: Alınan derslerin zorluğu ve bu derslerde kazanılan başarılar en önemli unsur olmakla beraber, karakter, belli bir alanda ya da aktivitede gösterilen yetenek, liderlik, zor bir üniversite programını yerine getirme becerisi ve sosyal sorumluluk da bu okula başvururken etkili olacaktır

Eğitimler: Lisans, Yüksek Lisans, Yaz Programları

Yazar
3
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Dünyada birçok öğrenci üniversite için yurtdışı eğitimlerini tercih ...
Çankaya › 100.yıl 06530 Çiğdem Mahallesi 06530 İşçiblokları Mahallesi ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Müşteri Memnuniyet Hattı: +90 532 346 40 80 • Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim