EC Boston, Amerika Dil Okulu İzlenimlerim

Boston,Amerika Birleşik Devletleri'ninMassachusettsEyaletininbaşkenti ve en büyük şehridir. Adeta bir bilim yuvasını andıran kentte birçok önemli üniversite mevcuttur.

Bu üniversitelerden tüm dünya tarafından bilinen birçok politikacı, işadamı, doktor, bilim adamı ve sanatçı yetişmiştir. M.I.T.,Harvard Üniversitesi, Massachusetts Üniversitesi,Northeastern Üniversitesi başlıca önemli Üniversitelerdir.

Bu kadar önemli ve özel üniversitelerin bulunduğu kentte dünyanın değişik yerlerinden gelen yaklaşık 250.000 öğrenci yaşamakta olup, bu özelliği Boston'a Kozmopolit bir yapı kazandırmıştır. Boston'da eğer öğrencilik yıllarınız geçtiyse sınıf arkadaşınızın veya öğrenci yurdunda beraber kaldığınız kişinin bir gün Amerika Birleşik Devletleri Başkanı olmasına veya Google ya da Facebook gibi önemli bir buluşun sahibi olmasına sakın şaşırmayın.

Boston; tarihi bölgeleriyle, binalarının muhteşem mimarisi, restoranları, çok renkli gece hayatı ve entelektüel kişiler için gerçekleşen sanat aktiviteleri ile yılda 16 milyondan fazla turisti ağırlamaktadır.

Görülmesi gereken başlıca yerler, Boston Harbor Islands National Park, New England Akvaryumu, Isabella Stewart Gardner Müzesi, Harvard Museum of Natural History, Freedom Trail, Boston Gondolları, ayrıca civar şehirler Rhode Island ve New Hampshire' a günlük ziyaretler gerçekleştirilebilir. 4 saatlik bir yolculuğun sonunda da New York Şehrine gidebilirsiniz.

Eğer buz hokeyi, basketbol yada beyzbol maçlarını seyretmekten keyif alıyorsanız NBA liginde önemli bir yeri olan Boston Celtics, Buz hokeyi ligi (NHL) takımı olan Boston Bruins'in ve ünlü bir beyzol takımı olan Boston Red Sox'un maçlarını tribünden izleyebilirsiniz.

Boston, deniz kıyısı bir kent olduğu için karasal iklim şartları hakimdir. Yağmurlu günler için hazırlıklı olmanız gerekmekte olup her mevsim yağışlı havalarla karşılaşabilirsiniz. Bahar ayları genellikle serin geçmektedir. Kış ayları, genellikle -1, -2 °C. Yaz aylarında ise sıcaklık ortalaması 23 °C civarındadır.

Boston'daki nüfus çeşitliliği ve farklı yerlerden gelen kişilerin kültürel rengi Boston'ın mutfağını da zenginleştirmektedir. Kentte Somon balığı, midye, ıstakoz ve istiridye gibi deniz mahsullerini uygun fiyatla bulabilir ayrıca İtalyan ve Türklerin yoğun yaşadığı bölgelerde makarna, pizza ve kebap çeşitleri tadabilirsiniz.

Kısaca, iş dünyasının eğitimle ve keyifli hayat anlayışıyla buluştuğu bu tarihi kentte gerek öğrenim görmek, gerekse çalışmak çok büyük bir ayrıcalıktır bu ayrıcalığı yaşamak için tek yapmanız gereken kendinize uygun bir eğitim programı seçip, geleceğinize yön vermektir.

EC Boston Dil Okulu , Boston'ın en tarihi bölgesi Faneuil Hall ‘de bütün eğlenceli aktivetelerin gerçekleştiği bütün restoran , kafe , mağaza ve publara yürüme mesafesindeki konumuyla harika bir bölgede yer almaktadır.364 kişilik kapasitesiyle , 26 tane geniş ve aydınlık sınıfa sahip olan okul , aynı zamanda TOEFL test merkezidir.Bütün okulda internet erişimi mevcut olup , okul aynı zamanda 36 tane bilgisayara sahip bilgisayar odasıda bulunmaktadır.Okul , paylaşımlı apart konaklamaları ve referanslı aile konaklamalarıyla öğrencilerin tercihlerine göre rahat ve konforlu imkanlar sağlamaktadır.

EC Boston Dil Okulu uzun yıllardır dünyanın dört bir yanından gelen milyonlarca öğrenciye Genel İngilizce'den Yoğun İngilizce'ye kadar çok geniş aralıklarda eğitim seçenekleri sunarak öğrencilere en iyi şekilde hizmet vermektedir.

Yazar
3
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Akdeniz ortasında 3 adanın birleşimiyle oluşan Malta Sicilyanın güneyinde Sicilya ya çok yakın ...
Küreselleşen dünyayla birlikte ülkemizde de turistik geziler başta olmak üzere, ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı ingilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde ulaşabilirsiniz.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki ingilizce, mesleki almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle ingilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz.Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı mba, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında yüksek öğrenim program ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Kanada, İngiltere, Amerika lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm prosedürler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim