En iyi yurtdışı eğitim danışmanlığı

Son yıllar artan gelir ve eğitim seviyesi ile birlikte, kişilerin kendi gelişimlerine odaklanmaları da şüphesiz arttı. Adeta bir rekabet savaşına dönen iş alımı süreçleri de artık bir hayli zor. Firmalar , akademik kuruluşlar, fabrikalar, devlet kurumlarının insan kaynakları departmanları artık işe alımlarda aday CV 'lerini eskisinden daha da detaylı inceler oldu. Cv'ler de aranan en az bir yabancı dil bilgisi, artık koşul olmaya başladı, çünkü firmalar bir taşla iki kuş vurabilmeyi , az personel sayısıyla çok iş yapabilmeyi amaçlıyor…

Üniversitelerimizde artan öğrenci sayısı ile mezun sayısı doğru orantılıyken firmaların personel alım sayısı doğru orantılı ilerlemiyor. Hal böyleyken iştaşları arasında sıyrılmak isteyenler ise diğerlerinden farklı olabilme isteğiyle , kendilerine yeni bir yeti katma yolunda ilerliyor. İşte bu yollardan ve hatta an itibariyle belki zorunluluklardan biri bile diyeceğimiz bir alan olan yabancı dil işin içine giriyor.

Yabancı dil öğrenmek için iki yolunuz vardır. Biri kendi ülkenizdeki kurslardan İngilizce dil eğitimi almak ,diğeri ise yurtdışında İngilizcenin anadil olarak konuşulduğu bir ülkede eğitim görmek. Bir takım araştırmalardan sonra artık rahatlıkla söyleyebiliriz ki ne yazık ki kendi ülkenizde alacağınız 12 aylık bir dil eğitimi bile sizin yurtdışında 3 ay alacağınız dil eğitimi etkisinin 1/10 ‘ni yaratamıyor. Ülkenizdeki seçeceğiniz dil okulu en üst eğitim kalitelerine bile ulaşmış olsa ‘Live&learn' dediğimiz dili yaşayarak öğrenme kadar kalıcı olmuyor. İşin aslında en küçük ve en baştaki detayı olan bu ayrıntı bile deneyimli eğitim danışmanları bilgilendirmesi olmaksızın fark edilemiyor.

Tüm bu bilgiler doğrultusunda Yurtdışında Eğitim deneyimi yaşayacak bireyin, kesinlikle bir danışmanlık firmasıyla irtibat haline geçmesi gerekiyor. Bu bir hastalığımız olduğunda doktora gitmek kadar doğal ve gerekli bir şey haline geldi. Çünkü eğitim seviyesi yükselip, kişilerin az bir yabancı dili bile olduğunda tüm bu süreci kendi idame ettirebileceğini, her şeyin yurtdışındaki bir okula kayıt yaptırabilmekten ibaret olduğunu düşünür oldu, en kötüsü de kulaktan dolma bilgilerle yola çıkmak…Yurt dışına belki de ilk defa atacağınız bu adımlara daha değer vermeli ve mutlaka profesyonel bir yardım almalısınız.

Eğitim danışmanı sizin adınıza tüm bunları yaparken sizden daha fazlasını bilen ,gönderdiği tüm öğrencilerin deneyimlerini içinde barındıran bir bilgi ağına sahiptir aslında. Aslında o bir kişi değil birkaç kişidir. Seçilecek ülke, ülkenin ekonomik ve sosyal yapısı , iklimi, kültürel yapısı ve daha birçok bilgiye sahip olan eğitim danışmanları aslında sizinle yapacakları birkaç görüşmeden sonra sizin hangi ülkede eğitim görmeniz gerektiğine karar veren bir anlamda psikologlardır da.

Zaman zaman bahsedilen ülke ve okullara kısa ziyaretlerde bulunan deneyimli eğitim danışmanları , tüm dneeyimini öğrenciye aktarırken öğrencinin kafasındaki en küçük soru işaretine kadar cevaplandırı ve tavsiyelerde bulunur.Okullarla olan yazışma ve evrak takibi sürecinde ise iyi yabancı dil seviyeleri ile doğru ve sağlıklı bilgi alışverişi durumuyla hata oranını minimuma indirecek kişiler de yine deneyimli eğitim danışmanlarıdır. Vize sürecinde ise işin bir formu doldurmadan ibaret olmadığını sizden isteyecekleri detay evraklardan bile fark edeceksinizdir. Yaşınız , cinsiyetiniz, mesleğiniz maddi durumunuz ve hayattan beklentilerinize cevap verecek olan şehri ve okulu tayin etmek, danışmanların en önemli görevlerinden biridir.

Sizin için doğru ülkeyi ardından doğru şehri ve okulu , ve tabii ki doğru programı bulacak kişiler sizinle görüşme yapan eğitim danışmanları olacaktır. Sizi sosyal anlamda tayin ederek sizin nerede mutlu bir eğitim süreci geçireceğinizi belirleyerek ,en verimli olacak olan programı bulduktan sonra ,sizi okul ve konsolosluk mülakatlarına hazırlayacak kişiler de yine deneyimli eğitim danışmanlarıdır.

Tüm bu süreçleri atlattıktan sonra iyi bir danışmanın görevi bitmez. Danışman aynı zamanda öğrencisinin takibini yapmakla da yükümlüdür. Siz yurtdışındayken danışmanlara mail yolu ya da telefon yoluyla ulaşabilmelisiniz. İyi bir Danışmanlık firması her zaman öğrencisiyle kontakt halinde olan bazen ona ailesinden bile daha yakın olandır. İyi bir danışman öğrencisine her zaman yanında olduğunu ve problemine çözüm bulmak için uğraşacağını hissettiren danışmandır.

Ülkeler, prosedürler yenilikler üniversiteler ya da dil okulları hakkında kendini ve bilgisini daima tazeleyen ,öğrencilerini doğru tercihlere yönlendiren, sıkı takip yapan ve başarıya ulaştırmayı hedefleyen danışmanlık firmaları ile çalışan adayların amaçlarına ve hayallerine ulaşamamsı için bir neden yoktur.

İyi bir danışmanlık firmasını tüm bu noktaları dikkate alarak seçebilirsiniz.

Yazar
9
Ezgi Erdoğan
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
KANADA'DA YAŞAM Kanada; Kuzey Amerika kıtasında yer alır ve başkenti Ottowa'dır. Oldukça büyük ...
Philadelphia, Amerika Birleşik Devletlerinin Pensilvanya şehrinde yer alan bir kenttir. 1.560.297 sayılı ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim