FCE

Cambridge First Certificate In English (FCE) Nedir?

İngilizce dil yeterliliği sınavı olan FCE, İngilizce seviyesinin B2 düzeyinde olduğunu kanıtlayıp buna uygun başvurular yapabileceğiniz bir sınavdır. Genellikle yurtdışında Lise eğitimi ve uluslararası iş programlarındaki insan kaynakları birimleri tarafından geçilmesi istenen bir sınavdır.

FCE İçeriği

FCE’den yeterli bir puan alabilmek için tüm alanlarda yetkin olmanız gerekmektedir. Reading, Writing, Listening ve Speaking bölümlerinden oluşan bir sınavdır ve bu alanların toplamından başarılı olanlar FCE sertifikası alabilir.

First Certificate In English Reading

75 dakika süren bir bölümdür. Katılımcılar bu bölümde Türkiye’de çok sık uygulanan seçenekli ve boşluk doldurmalı bir sınava tabii tutulurlar. Reading bölümünde grammer bilgisinin iyi olması gerekmektedir. Dil bilgisi açısından yanlış olan cümlelerin seçilmesini isteyen sorularla karşılmaktadır.

First Certificate In English Writing

80 dakika süren bir bölümdür. 2 aşamadan oluşur. İlk aşamada öğrencilerden bir soru cevaplaması, ikinci bölümde ise bir metin yazmaları beklenir. İkinci bölümdeki metin makale ya da mektup tarzında olmalıdır.

First Certificate In English Listening

15 dakika süren kısa bir bölümdür. 2 bölümden oluşur. Bu bölümlerin birinde katılımcı ya da sınav görevlisi ile dialog kurmanız istenir. İkinci bölümde ise sunulan fotoğraf üzerinden bir monolog kurmanız beklenir. Katılımcılardan diğer katılımcıların monologlarına yorumda bulunulması da istenebilir. Zaman zaman soru cevap uygulanabilmektedir.

First Certificate In English Değerlendirme ve Puanlama

Grade A = 80-100

Grade B = 75-79

Grade C = 60-74

Level B1 = 45-59

Fail = 0-44

Grade A olarak sonu elde etmişseniz C1,B ya da C almışsanız B2 almaya hak kazanırsınız. 60 altı puan alan öğrenciler sertifika alamazlar ve başarısız sayılırlar. Bununla birlikte eğer öğrenci Grade C seviyesinin altında bir sonuç elde etmiş ama B1 seviyesinin üstünde kalmış ise B1 seviyesinde Cambridge English Sertifikasını almaya hak kazanır.

Yazar
3
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Pasaport insanların bulunmuş olduğu ülkeden başka bir ülkeye verilen izinler ile rahatça ...
İngilizce ve diğer global dilleri öğrenmek açısından en çok tercih edilen ülkelerden biri ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim