Güncel Schengen Vize Ücretleri

Güncel Schengen Vize Ücretleri

Schengen Vizesi, Schengen Bölgesine seyahat etmeyi düşünenler için gerekli olan vize türüdür. Schengen Bölgesi olarak isimlendirilen, Avrupa Birliği içerisinde özgürce dolaşımı temeline alan 26 ülkede geçerli vizedir.

Bu ülkeler;

 1. Hollanda
 2. Almanya
 3. Belçika
 4. Çekya
 5. Finlandiya
 6. Danimarka
 7. Fransa
 8. Estonya
 9. İspanya
 10. İzlanda
 11. İtalya
 12. İsveç
 13. İsviçre
 14. Litvanya
 15. Lihtenştayn
 16. Lüksemburg
 17. Letonya
 18. Macarisyan
 19. Polonya
 20. Malta
 21. Portekiz
 22. Slovekya
 23. Slovenya
 24. Yunanistan
 25. Avusturya
 26. Letonya

Bu ülkelere ek olarak sadece Schengen Vizesine sahip olanların seyahat edebileceği ülkeler de bulunmaktadır bu ülkeler;

 1. Bulgaristan
 2. Hırvatistan
 3. Güney Kıbrıs
 4. Monako
 5. Romanya
 6. San Marino
 7. Vatikan

Schengen vizesi için vize başvuruları en erken 7 iş günü sonuçlandırıldığı gibi en fazla 3 haftaya kadar da süre uzayabiliyor.

Schengen Vize ücretleri 60 € ‘dur. Vize neticesi olumsuz olduğu durumlarda da bu ücret geri iade edilmez.

Yazar
8
Mete Akkoyunlu
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
İyi bir kariyer için öğrencilik yıllarından itibaren dil okulu tercih edilmelidir. Ülkemiz eğitim ...
İngiltere, dünyanın en gelişmiş ülkeleri arasında yer alıyor ve pek çok özelliği ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlköğretimi tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Müşteri Memnuniyet Hattı: +90 549 899 50 00 • Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim