BLYTH ACADEMY


1977 yılında ilk olarak Fransa’da kurulmuş olan okul Fransa‘ nın ilk Kanada lisesi olarak eğitim vermiştir. Oxford Üniversitesi tarafından akredite olmuş ilk lise programıdır.

Kanada‘ nın en fazla kayıt alan özel okulu olan Blyth Academy, Ontario bölgesinde 10, Katar’da 1, İtalya – Florance’ da 1 okula sahiptir. Öğrenciler isterlerse, eğitimleri sırasında okullar uygunsa farklı kampüse geçiş yapıp takip eden seneyi başka şehirde tamamlayabilirler.

Okulda % 15 uluslararası öğrenci, % 85 Kanadalı öğrenci eğitim görmektedir.

Eğitim

Sınıflarda 7-9 öğrenci bulunduğu için öğrencilerin ihtiyaçlarına göre eğitim planlanmaktadır.

Her kampüs bünyesinde 100-150 öğrenci eğitim görmektedir. Okul 5. Sınıftan 12. Sınıfa kadar öğrenci kabul etmektedir.

İngilizce seviyesi yeterli olmayan öğrencilere İngilizce kredileri verildiği için yabancı öğrenciler eğitim sürelerinden zaman kaybetmemektedirler.

Akademik olarak oldukça iddialı olan okul mezunlarının;

%98 üniversite eğitimine

%95 üniversitedeki 1. Tercihlerine devam etmektedirler. Mezunların % 40‘ ı gidecekleri üniversiteden tam ya da yarı burs kazanmaktadırlar.

Konaklama

Konaklama, yabancı öğrenciler için ‘ Aile Yanı ‘ olarak organize edilmektedir. Okul profesyonel olarak aile yanı yerleştirmesi için bir şirketle çalışmaktadır. Öğrencinin devam ettiği okul yakın bir adres ayarlanmasına özen gösterilmektedir.

Okullar her zaman metro istasyonlarına en yakın mesafede bulunmaktadırlar. Ulaşımı öğrenciler kendileri sağlamaktadırlar.

Okula Kabul Koşulları

- Okulun başvuru formu doldurulması

- Başvurulan sınıfa göre öğrencinin 500 kelimelik neden yurt dışında eğitim görmek istediğini anlatan bir yazı

- Öğrencinin bitirdiği sınıfa ait transkript

- Referans mektubu

- Okul masraflarının kim tarafından karşılanacağını gösteren yazı

Okula Başvuru ve Kabul Tarihleri:

Eylül – Ocak ve yaz okulunu kısa dönem olarak değerlendirmek isteyenlere Mayıs ayında kabul yapılmaktadır. Bu nedenle Eylül ayında başlayabilmek için en geç Ağustos başında, Ocak ayında başlayabilmek için de en geç Kasım ayında başvuru yapılması gerekmektedir.

Dönemlik veya yıllık kayıtlar alınabilmektedir.

Okul Tatilleri:

Okulun takvimi 4 dönemden oluşmaktadır. Tarihler kampüslere göre değişiklik gösterebilir.

Eylül ayında okul başlamaktadır. Ocak döneminde 2 hafta tatil, Mart ayında 1 hafta tatil vardır, Haziran ayında final sınavları sonrasında isteyen öğrencilerin katılacağı yaz dönemi başlamaktadır. Yaz dönemine katılmayan öğrenciler Haziran –Eylül döneminde yaz tatili yapmaktadırlar.

Okul Ücreti:

Tercih edilen kampüse göre fiyatlarda az da olsa değişiklik olabilmektedir.

250 CAD başvuru ücreti alınmaktadır.Okul ücreti yıllık CAD 30.000 den başlamaktadır. Ücrete aile yanı konaklama dahildir.

Ayrıca okul gezileri, kitaplar, spor programları, ekstra aktiviteler, havaalanı ulaşımı, okul ulaşımı ve sigorta dahil değildir.

Foto Galeri
Sanal Tur

Fiyat Bilgisi

Program hakkında detaylı fiyatlandırma için lütfen FORMU DOLDURUN

Müşteri Memnuniyet Hattı: +90 549 899 50 00 • Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim