Columbia International College


Columbia International College, Kanada, Ontario Bölgesi’ nde, Hamilton şehrinde olan Toronto şehrine otobüs ile 1 saat uzaklıkta bir lisedir.

Okul, Kuzey Amerika Bölgesi’ nin en eski ve en büyük yatılı okuludur. 1979 yılında kurulmuş olan okulun öğrencilerinin %5’i Amerikalı, %5’i Kanadalı olup 73 ülkeden gelen uluslararası öğrencilerden oluşmaktadır. Okul uluslararası öğrencilerin eğitim alması düşünülerek inşa edilmiştir.

7. sınıftan itibaren öğrenci kabul eden okulun 2018 yılı itibari ile 1,800 öğrencisi bulunmaktadır. Okulun 3 ana eğitim binası, her binanın içerisinde donanımlı sınıfları, atölyeleri ve kafeteryaları bulunmaktadır.

Eğitim Sistemi

Total Care Education System ( Özel İlgi Sistemi)sayesinde her öğrencinin yeteneğine göre eğitim planlanması sağlanmaktadır. Öğrencilerin psikolojik ve fiziksel ihtiyaçları, akademik ve sosyal gelişimleri bu sistemin uygulandığı birim tarafından takip edilip planlanmaktadır. Aynı zamanda öğrencilerin aileleri ile iletişimleri de özenle takip edilmektedir.

Öğrencilere liderlik vasıflarını geliştirecek programlar ve gönüllük çalışmalarına katılabilmeleri için planlamalar konusunda yardımcı olunmaktadır. Bu çalışmalar üniversiteye geçiş sırasında öğrenciye kolaylık sağlamaktadır.

Akademik gelişime çok önem veren üniversitenin mezunlarının %85‘ i Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada‘ nın en iyi üniversitelerine yerleştirilmektedirler. Kanada‘ nın en iyi üniversiteleri arasında alan University of Toronto, University of Waterloo ve McMaster University ile direk partnerlik anlaşması bulunmaktadır. Bu sayede öğrenciler üniversiteye giriş sürecinde zorluk yaşamamaktadırlar. International Columbia College mezunlarının % 50’si University of Toronto’ya devam etmektedirler.

Konaklama

Kız-erkek ayrı olmak üzere yurt binaları bulunmaktadır. Binalar arasında okulun otobüsü ile ulaşım sağlanmaktadır. Konaklamalar yaş dağılımına göre farklı binalarda yapılmaktadır.

Öğrencilere yurtta konaklama imkanının yanı sıra aile yanında konaklama imkanı da sunulmaktadır. Donanımlı yurtları nedeni ile yurtlarda kalan öğrenci sayısı, aile yanı konaklamaya göre oldukça yüksektir. Yurtlarda sosyal alanlar, spor alanları da bulunmaktadır.

Okula Kabul Koşulları:

-Öğrencinin Türkiye‘ de en son bitirdiği 2 seneye ait transkript

-Yaşına ve sınıfına göre İngilizce seviyesini gösteren belge istenmektedir. Eğer böyle bir belge yoksa, okulda sınav yapılıp seviyesi belirlenmektedir. Seviyeye göre İngilizce takviye ile beraber ders programı tasarlanmaktadır.

-Başvuru formu ve okulun istediği sağlık belgeleri tamamlanmalıdır.

Okula Başvuru ve Kabul Tarihleri:

Eylül – Ocak ve yaz okulunu kısa dönem olarak değerlendirmek isteyenlere Mayıs ayında kabul yapılmaktadır. Bu nedenle Eylül ayında başlayabilmek için en geç Ağustos başında, Ocak ayında başlayabilmek için de en geç Kasım ayında başvuru yapılması gerekmektedir.

Okul Tatilleri :

Mart ayında 1 hafta tatil, Aralık ayı ortasında yaklaşık olarak 4 hafta tatil bulunmaktadır.

Yaz tatili, yaz okuluna katılmayanlar için 12 hafta, yaz okuluna katılan öğrencilere 5 haftadır. Ayrıca Kanada‘ nın sene içerisindeki resmi ve dini 1’er günlük tatilleri bulunmaktadır.

Yurtlar 365 gün tatillerde kalmak isteyen öğrenciler için açıktır.

Okul Ücreti:

Okulun ücreti 9-12. Sınıflar için senelik CAD 40,000. Okul Ücreti ve Konaklama dahildir.

Ayrıca bu ücrete, üniforma, kitaplar, yemek, etüd hizmeti ve sigorta dahildir.

Ödemeler 2 taksitle yapılmaktadır. 1. Ödeme okulun başlama tarihinden önce, 2.ödeme ise 1. Dönem içerisinde yapılmaktadır.

Foto Galeri

Video

Video

Video

Fiyat Bilgisi

Program hakkında detaylı fiyatlandırma için lütfen FORMU DOLDURUN

Copyright © 1994 - 2021 Karya Yurtdışı Eğitim