VINERIDGE ACADEMY


VINERIDGE ACADEMY, Ontario’ da, Niagara on the Lake bölgesinde yer almakta ve Toronto havaalanına 1 saat, Niagara Şelaleleri’ ne 10 dakika mesafededir. Şehrin nüfusunun %95’ i Kanadalılardan oluşmakta ve bu nedenle öğrencilerin Kanada yaşam tarzı ve geleneklerini tam olarak yaşayabileceği bir atmosfer sunmaktadır. Kanada’ nın en güvenli şehirlerinden birisi olup yaşam masrafları büyük şehirlere göre oldukça düşüktür. İklimi diğer Kanada şehirlerine göre daha ılımandır.

Eğitim

Okulun az sayıda sınıf mevcudu ve öğrenci ile birebir ders imkanı bulunmaktadır. Ontario eğitim müfredatına bağlı kalmaktadırlar. Öğrenciler sadece 12. Sınıfı bile VINERIDGE ACADEMY’ de tamamladıklarında üniversitelere sınavsız giriş hakkı elde etmektedirler ve okulun bugüne kadar %100 üniversiteye giriş başarısı bulunmaktadır. Öğrenci isterse, yıl içinde 2 sömestr yerine 3 sömestr okuyarak okulu daha önce tamamlayabilmektedir.

Okulun genç, dinamik ve hepsi özel sertifikalı bir akademik kadrosu vardır. Ayrıca tüm öğretmenler ve çalışanlar uluslararası öğrencilerle iletişim kurma konusunda uzmandır.

Konaklama

Öğrencilerin aile yanında ve yurtta konaklama seçenekleri bulunmaktadır.

Aile yanı konaklamalarda sosyo-ekonomik seviyesi yüksek olan ve okula en fazla 30 dakika mesafede aileler tercih edilmektedir. Buna sabah ve akşam yemeği ile internet de dahildir, öğle yemeği okulda yenmektedir. Konaklamalar çift kişiliktir ancak ekstra ücret ile tek kişilik konaklama da ayarlanabilmektedir.

Yurt Konaklamalarda bir kat kız bir kat erkek öğrenciler için ayrılmıştır ve yurt binası içinden sınıflara kolay ulaşım sağlanmaktadır. Yurtlarda 3 öğün yemek, çift kişilik odalar, kişisel banyo, 24 saat görevli yardımcı ve güvenlik kamera sistemi, öğrenci eğlence alanı, aletli jimnastik salonu ve sınırsız internet mevcuttur.

Okula Kabul Koşulları

· Kayıt Formu

· Öğrencinin son 2 yılını gösteren transkript

· Öğretmenlerden 2 adet tavsiye mektubu

· Aşı kayıtları

· Pasaport Fotokopisi

Öğrencilerin aynı zamanda IELTS 5.5 skoru elde etmeleri gerekmektedir ya da okulun düzenlediği dil seviye belirleme sınavına acente aracılığı ile katılabilirler. Seviyelerine göre hazırlık sınıfı okuyabilir ya da müfredatlarının yanı sıra ek İngilizce dersleri alarak sene kaybı ve ekstra bir ödeme olmadan İngilizcelerini istenen seviyeye çıkarabilirler.

Okula Başvuru ve Kabul Tarihleri:

Eylül, ocak ve mayıs aylarında akademik yıl başlangıç tarihleri olabilmektedir. 3 dönemden oluşmaktadır.

9 - 12. Sınıflar için akademik yıl, yarı yıl programı, Mini lise programı (4 haftalık kredisiz bir programdır ve yıl boyunca başvurulabilmektedir.), yaz kampları ve dil okulu programları bulunmaktadır.

Okul Tatilleri:

1. Sömestr eylül başında başlayıp 19 Aralık’ ta sona ermektedir. 2. Sömestr ocak başında başlayıp 24 Nisan’ da sona ermektedir ve son sömestr da 26 Nisan’ da başlayıp 28 Ağustos’ ta sona ermektedir.

Okul Ücreti:

Okul ücreti aile yanı konaklama dahil yıllık toplam 33.000 CAD civarındadır. Aile yanı konaklama okul tarafından organize edilmektedir.

Foto Galeri

Fiyat Bilgisi

Program hakkında detaylı fiyatlandırma için lütfen FORMU DOLDURUN

Copyright © 1994 - 2021 Karya Yurtdışı Eğitim