Bellerbys College


Bellerbys College 50 seneye yakın bir süredir İngiltere‘ de akademik başarıları ile öğrencilerin üniversite yerleşimi konusunda en etkili olan lisedir. Klasik İngiliz sistemi ve yeni teknolojileri bir arada kullanabilen bir okuldur.

Brighton, Cambridge, Oxford ve Londra kampüsleri olan okul, İngilizce hazırlık, akademik çalışmalar ve öğrencinin gelişimi için gerekli tüm imkanları sağlamaktadır. Okul öğrencilerinin birçoğu Cambridge Oxford gibi prestijli, köklü ve başarılı üniversitelere devam etmektedirler.

Sınıf mevcutları 8-12 kişiden oluştuğu için öğrencilere özel ilgi gösterilmektedir. Dönemlik öğrencilere yönelik özel programlar hazırlanmaktadır. Yetkililer tarafından öğrenci takip edilip gerek İngilizce gerek diğer derslerde eksiği olan öğrencilere tamamlayıcı dersler planlanmaktadır.

PROGRAMLAR HAKKINDA BİLGİ

Foundation Programı

Foundation programı birçok İngiltere üniversitesi tarafından kabul edilen A Level programına alternatif bir programdır. Foundation Pathway programı Lancaster University ile akredite bir programdır. İşletme ve Finans Foundation programlarından en iyi üniversitelere direk geçiş sağlama imkanı bulunmaktadır. Öğrenci 11 farklı pathway (üniversite geçiş) programından herhangi birini seçebilir. Hepsi ayrı ayrı yüksek eğitim düzeyine sahip programlardır. 1 yıl içerisinde lisans programına başlayabilmek için gerekli İngilizce ve bölüme hazırlık çalışmaları yapılır.

İngilizce eğitimi ile beraber Akademik İngilizceyi de ilerletmek isteyen öğrencilere yönelik Extended Foundation programı da ayrıca bulunmaktadır.

Foundation Programı detayları;

Program süresi: 3 ya da 4 dönem

Lokasyon: Londra ya da Brighton (programa göre belirlenmektedir)

Minimum yaş: 16.5

Başlangıç tarihleri: Brighton Eylül ve Ocak, Londra: Eylül ve Haziran

Dil yeterliliği: IELTS 4.0

A Level Programı

A Level ( Advanced Level ) İngiliz Eğitim sisteminde orta öğretimin müfredatına bağlı yeterlilik göstergesidir. Yabancı öğrenciler genellikle 2 yıl süresince 3 veya 4 A Level dersi alırlar.

İlk yılın sonunda öğrenciler derslerdeki başarılarına göre değerlendirilirler. Yine de ilk yıl net olarak bir sonuç vermez, 2. Yılın sonundaki final sınavları sonunda öğrencinin başarısı ölçülür.

A Level programında doğru derslerin seçilmesi çok önemlidir. Öğrencinin not ortalamasının yanı sıra aldığı derslerin içerikleri de üniversite başvurusunda önemlidir.

Bazı A Level derslerini almış olmak üniversiteye başvuru sırasında öğrenciye kolaylık sağlamaktadır. Tam olarak üniversitede hangi bölümü okuyacaklarını bilemeyen öğrencilerin genel A Level derslerini almaları önerilir.

Program süresi: 3,5,5.5 ya da 6 dönem

Lokasyon: Brighton, Cambridge, Londra (derslere göre değişmektedir)

Minimum yaş: 15.5 +

Başlangıç tarihi: Eylül (Lokasyona göre Ocak, Nisan ve Haziran başlangıç tarihleri bulunmaktadır)

Dil yeterliliği: IELTS 5.5 (A2 Level için IELTS 6.0)

Undergraduate Year One Genel Bilgiler;

1 yıl süreli olan bu program, İşletme lisans programının ilk senesine denk bir eğitimdir. Londra’ daki okulda bulunan bu program öğrenciyi lisans programının 2. senesinde alacağı derslere İngilizce olarak da hazırlar. İngiltere ‘de eğitim kalitesi ve başarısı ile ödül almış olan Aston University ile direk bağlantısı olan Bellerbys College’dan öğrenciler bu bir yıllık programdan sonra Aston University İşletme bölümünün 2.senesine devam edebilirler.

Program süresi: 3 ya da 3.5 dönem

Lokasyon: Londra

Minimum yaş: 17.5+

Başlangıç tarihleri: Eylül, Ekim, Ocak

Dil yeterliliği: IELTS 5.5 (writing minimum 5.5)

Pre foundation Programı

3 dönem Pre-Foundation eğitimi alan öğrenciler Foundation programında başarılı olabilmeleri için gerekli altyapı eğitimini alırlar. Bu programlar İngilizce seviyesini yükseltmek ve Akademik takviye ihtiyacı duyan öğrenciler için tasarlanmıştır. Öğrencinin tercih edeceği Foundation programına yönelik çalışma yapılır.

· 18 yaş altı öğrenciler için;

Program süresi: 3 Dönem

Minimum yaş: 15.5

Başlangıç tarihleri: Eylül, Ocak (yalnızca Londra için)

Lokasyon: Brighton ve Londra

Dil yeterliliği: IELTS 3.5

· 18 yaş üzeri öğrenciler için;

Program süresi: 2 Dönem

Minimum yaş: 18+

Başlangıç tarihleri: Ocak

Lokasyon: Londra (Business,Finance&Management, Marketing foundation programına devam edebilirler)

Dil yeterliliği: IELTS 4.0

GCSE Programı- General Certificate of Secondary Education

A Level veya Foundation Programından önce alınan derslerdir. İngiltere’de Üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerin GCSE derslerinin içerikleri önemlidir. 2 yıllık olan bu program öğrencilerin ilgi alanlarına göre seçebileceği derslerden oluşmaktadır. Az sayıda öğrenci olan sınıflarda, eğitmenler öğrencilere bireysel ilgi göstermektedirler.

Ayrıca daha hızlı bir program bulunmaktadır. Intensive GCSE adı verilen bu program 14- 15 yaş öğrencilerine uygundur. Normalden daha hızlı eğitimde ilerlemek isteyen öğrenciler için yoğun ve kısa süreli bir programdır.

Akademik ve dil yeterliliği 2 yıllık GCSE programı için yeterli olmayan öğrenciler 3 ya da 4 dönemlik GCSE programına katılabilirler;

Program süresi: 2 yıl

Lokasyon: Brighton

Minimum yaş: 14-16

Başlangıç tarihleri: Eylül, Ocak

Dil yeterliliği: IELTS 5.0 (Ocak başlangıç için 5.0)

English Language Preparation

A level Foundation veya Undergraduate Year 1 programı eğitimi görmek isteyen öğrencilerin İngilizce seviyesini ilerletmelerine yardım edecek bir programdır.

Haftalık 25 saat İngilizce eğitimi verilmektedir. İngilizce seviyesine göre ne kadar eğitim alınması gerektiğine karar verilir. Çok iyi bir eğitim kadrosu bulunan bu programla öğrencinin devam edeceği programda İngilizce konusunda özgüvenin artmasına çok yardımcı olur.

Program süresi:

Lokasyon: Brighton, Cambridge ve Londra

Minimum yaş: 15+

Başlangıç tarihleri: Ocak, Nisan, Haziran, Eylül, Ekim

Fiyat Bilgisi

Program hakkında detaylı fiyatlandırma için lütfen FORMU DOLDURUN

Copyright © 1994 - 2021 Karya Yurtdışı Eğitim