Brockenhurst College


OKUL HAKKINDA

Brockenhurst, İngiltere’nin güney kıyısında New Forest National Park’ ta yer alan kampüsü, 100 yıldan uzun süreli tecrübesi ve kalitesi ile eğitim vermektedir. Okul öğrencilere gerçek bir İngiliz deneyimi yaşama imkanı sunarken aynı zamanda son teknolojik olanaklardan da faydalanmalarını sağlamaktadır. Çeşitli kurslar ve esnek bir müfredat ile öğrencileri üniversiteye ve ilerideki kariyerlerine hazırlanmalarına yardımcı olacak pek çok destek sunmaktadır. Aynı zamanda öğrencilere İngiliz deneyimini her anlamda yaşayabilmeleri için yerel İngiliz ailelerde konaklama ayarlanabilmekte ve okula yakın yerler olmasına dikkat edilmektedir.

Okul, Londra ve Oxford’ a 90 dakika, sahil kasabası olan Bournemouth’ a 20 dakika mesafededir.

Eğitim

2017 Yıllık A Level sonuçlarında %97,7’ lik bir geçiş oranı elde edilmiştir. Her yıl 1.500’den fazla öğrenci gelmekte ve 100’ den fazla uluslararası öğrencileri olmaktadır. High School Experience, Fast Track A Level, Pre A Level Plus, Art & Design Foundation, International Foundation Year in Business annd Finance, International Foundation Year in Science and Engineering programları bulunmaktadır.

·High School Experience: Bu kişiye özel bir kurs olup 8 – 30 hafta süren esnek bir programdır. Bu programda Birleşik Krallık öğrencilerinin üniversite öncesi niteliklerini incelemek ve iyi bir İngilizce seviyesine ulaşmak hedeflenmektedir. Ayrıca İngiliz ailelerin evinde konaklanmaktadır.

·Fast Track A Level: Üst düzey sonuç almak isteyen yüksek seviyeli öğrencilere yönelik bir yıllık yoğun bir programdır. En iyi üniversitelere girmek isteyen ve yüksek sonuçlar elde etmeyi amaçlayan öğrencilere seçilmiş temel konularda üç A Level dersi verilmektedir.

·Pre A Level Plus: Bu program 6 aylık süper yoğun bir programdır. GCSE akademik sınıflar, İngilizce dil sınıfları ile karma dersler vardır ve aynı zaman İngilizce öğrenciler ile beraber eğitim alma imkanı sunulmaktadır. Bu program A Level için gerekli İngilizce becerilerinizi kazanmanızı ve İngiltere’ de eğitim konusunda anlayışınızı geliştirmenizi sağlamaktadır.

·Art & Design Foundation (pre-degree): 1 yıllık pratik ve yaratıcı bir Foundation diploma programıdır. Yaratıcı bir kariyer arayan ve sanat ve tasarım ile ilgisi olan öğrenciler için uygun bir programdır. Öğrencilerin gelecekteki kariyerleri için bir yönde karar vermeden önce çeşitli uzmanlık alanları hakkında araştırma yapmasını sağlar. Bu program öğrencinin kişisel gelişimi açısından ve ilerdeki lisans eğitimi açısından önemli bir hazırlık sağlamaktadır.

·International Foundation Year in Business and Finance: Bu program ana dili İngilizce olmayan uluslararası öğrenciler içindir. Programın amacı lisans derslerine giriş öncesinde öğrencilere ekstra akademik destek sunmaktır. Öğrencinin işletme ve finans ile ilgili kavramları hakim olmanızı sağlayacak bir anlayış geliştirmesine yardımcı olmak amaçlanmaktadır.

·International Foundation Year in Science and Engineering: Bu program ana dili İngilizce olmayan uluslararası öğrenciler içindir. Programın amacı bilim ve mühendislik kavramlarını anlamak ve öğrencilere lisans programına giriş konusunda akademik destek sağlamaktadır.

Konaklama

Konaklama aile yanı olarak ayarlanmaktadır ve aileler okul tarafından seçilmektedir. Öğrencilere gerçek bir İngiliz deneyimi yaşatmak amacı bulunmaktadır ve aileler okula yakın bir konumda seçilmektedir. Öğrenciler ulaşımlarını otobüs veya tren ile kendileri sağlamaktadırlar.

Okula Kabul Koşulları

- Okulun başvuru formu doldurulması

- Öğrencinin son 2 yılına ait transkript

Okula Başvuru ve Kabul Tarihleri:

Program süreleri 3 dönemden oluşmaktadır.

üEylül ayında okul başlamaktadır.

üYeni dönem 7 Ocak’ ta başlamaktadır

üSon dönem de şubatta başlayıp 5 Nisan’da da sona ermektedir.

Okul Tatilleri:

22 Ekim – 26 Ekim arasında ara tatil verilmektedir. 19 Aralık’ ta da dönem sonu ve 18-22 Şubat arası dönem arası verilmektedir. 5 Nisan’ da dönem sona ermektedir ve isteyenler için 23 Nisan’ da yaz okulu başlamakta, 5 Temmuz’ da da yaz okulu bitmektedir.

Okul Ücreti:

Okul ücretleri tercih edilecek programa göre 3.500 GBP ile 10.000 GBP arasında değişiklik göstermektedir. Kısa dönem program ücretlerine konaklama da dahildir. Kayıtlar dönemlik veya yıllık olabilmektedir.

Foto Galeri

Fiyat Bilgisi

Program hakkında detaylı fiyatlandırma için lütfen FORMU DOLDURUN

Müşteri Memnuniyet Hattı: +90 549 899 50 00 • Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim