TAIE ULUSLARARASI LİSE


TAIE Kanada Ontario eyaletinde Toronto şehrinde 1998 yılında kurulmuş olan uluslararası yatılı bir lisedir.

Ana binası şehrin merkezi olan Church Street ‘te bulunmaktadır. University of Toronto, Ryerson University gibi okullara yakın bir konumu olan okul şehrin merkezinde bulunmaktadır. Şehrin merkezinde olması öğrencilerin Toronto şehrinde okul dışında şehrin kültürel atmosferini yaşamaları ve için güzel bir imkan sunmaktadır.

Öğrenciler okulda ESL dersleri alabilmektedirler. Ontario Eğitim sisteminin temel alındığı okulda yüksek kaliteli eğitim, öğrencilerin liderlik becerilerinin gelişimine önem verilmektedir. Öğrenciler kültürel değerler, fiziksel ve sosyal gelişimin önem verildiği bir ortamda eğitimlerini sürdürmektedirler.

ONTARIO EĞİTİM SİSTEMİ

Ontario bölgesi Kuzey Amerika’nın en yüksek kaliteli eğitim sistemlerinden birine sahiptir. Genellikle öğrenciler okula 4 yaşında başlar, 8 sene ilkokula giderler. 4 yıl Ortaöğretim eğitimi alırlar. 9-12 . sınıflar arasında ortaöğretimi tamamlayan öğrenciler Ontario Secondary School Diploma ( OSSD) alırlar. Diplomayı almaya hak kazanmak için öğrenciler 30 kredi tamamlamak zorundadır. Bu 30 kredinin 18 ‘i zorunlu 12 ‘si seçmeli derslerden oluşmaktadır.

Milli Eğitim Bakanlığına göre Kredi; en az 110 saatlik bir dersin başarılı tanımlanması olarak,

Kurs; ödev içermeyen, planlanmış aktivitelerin öğrenilebilmesi için uygulanan dersler olarak tanımlanmıştır.

TAIE EĞİTİM SİSTEMİ

-Öğrencileri okulun kuralları ile ilgili olarak bilgilendirir ve uyum sağlama programı planlar

- Öğrencilerin akademik hedeflerine ulaşmaları için yönlendirir, onların başarılı olabilmesi için gerekli akademik programın uygulanmasını sağlar

- Öğrencilerin istedikleri üniversiteye kabul edilebilmeleri için lisede almaları gereken derslere yönlendirir

-Öğrencilerin not ortalamaları, aldıkları dersler, devamsızlıklarının takibini sağlar ve bunların okul sistemine kayıt edilmesini sağlar

- Öğrencilerin üniversiteye başvuru sürecinde, başvuru belgeleri, tarihleri gibi gerekli takibin yapılması

- Öğrencilerin gönüllü çalışma programlarında yer alabilmelerine yardımcı olunması

- Öğrencilerin üniversite tanıtımlarına katılmalarının sağlanması

PROGRAMLAR

-Ontario Secondary School Diploma programı okulun asıl eğitim programıdır

-University Preparation Course –Üniversiteye Hazırlık Programı, lise mezunu öğrenciler için uygulanan kısa dönemli bir eğitim programıdır

-University Preparation Course – Fast Track- Üniversiteye hazırlık için hızlandırılmış programdır, mezun olmuş olan öğrenciler bu programdan faydalanabilir

-University Perparation Course-Elite Program – En iyi üniversitelere hazırlanabilmek için uygulanan bir programdır.11 . sınıfın 2. Dönemi veya 12. sınıf öğrencileri katılabilir.

- Lisan Öğrenme Merkezi bulunmaktadır

KONAKLAMA

Kanada ‘ da oldukça çok kullanılan Aile Yerleştime sisteminin uygulanması için ayrı bir departman bulunmaktadır.

Aile yanı konaklamayı terich etmeyen öğrenciler için okulun çok yakınında, yürüme mesafesinde bulunan Park Side Residence bulunmaktadır. Öğrencilere oldukça sosyal imkan da tanıyan bu residence en son teknoloji ile yapılmış modern bir yapıdır.

ÜCRETLER

Okul ücretleri CAD 20,000-23,000 arasında alınan kredilere göre değişmektedir. Konaklama fiyata dahil değildir, konaklama maliyeti CAD 1,000-1,500 arası değişmektedir.

Foto Galeri

Fiyat Bilgisi

Program hakkında detaylı fiyatlandırma için lütfen FORMU DOLDURUN

Müşteri Memnuniyet Hattı: +90 549 899 50 00 • Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim