IDATA

IDATA (idata ya da ıdata), Almanya ve İtalya vize işlemleri için çalışan bir aracı kurumdur. Konsoloslukların vize işlemlerini, konsolosluklara gitmeden yürütebileceğiniz IDATA,Ankara,Bursa, İstanbul, İzmir, Gaziantep ve Trabzon’daki şubelerinden başvuru almaktadır.

idata'nın ofis adres ve telefonlarına ulaşmak için https://www.idata.com.tr/de/tr/office adresinden bilgi alabilirsiniz.

RANDEVU

Almanya vize başvurusu için yetki verilmiş tek bir kurum vardır. Bu aracı kurum Almanya Başkonsolosluklarının yetki vermiş olduğu aracı kurumlar vasıtası ile başvuruların eksiksiz kabulünü ve ilgili konsolosluğa iletilmesini sağlar. Almanya vize başvuruları bölge ayrımı olmadan tercih edilen herhangi bir yetkili başvuru merkezinden başvurular randevu sistemi ile yapılmaktadır. Randevuların yoğun olduğu dönemlerde erken saat randevu ve randevusuz başvuru kabulü yapılmaktadır. İlgili başvuru merkezi telefon numarasından ve web sitesinden randevu alınabilmektedir. Seyahat edeceğiniz tarihe ve başvurunuzun değerlendirilme sürecinize göre deneyimli vize danışmanlarımız tarafından vize randevunuz oluşturulmaktadır.

FOMLAR VE İŞLEM SÜRECİ

Almanya vize başvuru formlarını başvurunuzun türüne göre web sitesinden temin edip online olarak doldurulabilmektedir veya manuel olarak ta tamamlanabilir. Başvuru formları uzman danışmanlarımız tarafından danışmanlığa dahil olarak sizin adınıza tamamlanmaktadır. Başvuru formlarının doğru vize başvuru türünüze göre yapılması gerekmektedir. Yanlış vize türüne göre doldurulan başvuru formları vizenizi başvurunuzu olumsuz etkileyebilir. Almanya vize işlem süreci yapılan vizenin türüne göre, başvuru yaptığınız yoğunluk dönemine ve başvuru yaptığınız başvuru merkezine göre değişmektedir. Genelde 5-15 iş günüdür ve daha uzun bir süreç de olabilir. Vize başvuruları sonuçlandığında vermiş olduğunuz gsm numarası ve mail adresine başvurunuzun sonuçlandığı ile ilgili bilgi mesajı ücretsiz gönderilmektedir.

PARMAK İZİ VE VEKALET İLE BAŞVURU

Schengen bölgesi üye devletler 24 Eylül 2014 tarihinden itibaren Visa Information System ( Vis) sistemine tüm başvuru sahiplerinin parmak izlerini tanımlatmaktadırlar. Verilen parmak izleri 5 yıl geçerlidir ve 12 yaş altı çocuklar parmak izinden muaftır. Vis tanımlaması yapmış olan başvuru sahipleri vekaleten başka birisine yetki vererek başvurularını ilgili başvuru merkezine yapabilirler. Başvurularda parmak izi verme durumuzu danışmanlarınıza kontrol ettirebilirsiniz.

TURİSTİK , TİCARİ VE ÖGRENCİ VİZE BAŞVURLARI

Almanya vize başvurunuz ziyaret amacınıza göre kategorilere ayrılır ve seyahat amacınıza göre konsolosluğun istediği evrakları ibraz ederek başvurunuz kabul edilir ve sunulan evraklara göre değerlendirilir. Turistik vize başvurularında seyahat etmeyi planladığınız tarihler için gerekli otel ve uçak rezervasyonlarını danışmanlarımız sizin adınıza düzenlemektedir.

Eğer Almanya’ya fuar katılımı, firma ziyareti, kongre katılımı yada bunlara benzer bir amaçla seyahat ermeyi planlıyorsanız vize türünüz ticari olarak adlandırılmaktadır. Söz konusu iş ziyaretine ilişkin adınıza gönderilmiş davetiye sunmanız gerekmektedir. Detaylı bilgi ve yönlendirilme için danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

Aile ve arkadaş ziyareti için seyahat etmeyi planlıyorsanız tarafınıza gönderilmiş süresi geçmemiş orijinal davetiye ile başvuru yapmanız gerekmektedir.

Almanya’da dil eğitimi almak isteyen başvuru sahipleri Almanya’da eğitim alacağı eğitim kurumundan kabul mektubu almalıdır. Öğrenci vizeleri kısa dönem ve uzun dönem diye 2 kategoride değerlendirilir. Vize kategoriniz ve başvuru süreci, sunmanız gereken evraklarla ilgili deneyimli danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası

Schengen bölgesine yapacağınız seyahat tarihlerini kapsayan en az 30.000 Euro teminatlı olması gerekmektedir. Gerekli seyahat sağlık sigortası danışmanlık hizmetimize ek olarak 2 haftalık dahil olacak şekilde danışmanlarımız tarafından düzenlenmektedir.

Yazar
2
Ayça Topal
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Program Bilgileri Bu program H2B çalışma vizesi altında Amerika'da çalışma deneyimi ...
Avustralya, Güney Yarımküre de bulunan harika bir ada ülkesidir. Avustralya yılın genelinde ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim