İngiltere Brighton Gezim

İngiltere, yurtdışı dil eğitiminde öğrencilere sunduğu kaliteli eğitim, konaklama imkanları ve sosyal yaşantı açısından her zaman için en gözde ülkelerden biri olmuştur. Bu ülkeye her gidişimde İngiliz kültürünü yakından tanıdıkça, ülkedeki sistemin ve kuralların bir saat gibi işlediğini gördükçe ve İngiliz kibarlığı ile tanıştıkça bu ülkenin bir öğrenci için gidebilecek en ideal seçenek olduğu fikrim daha da çok gelişti.

Malta,İngiltere ve Amerika Birleşik Devletleri'nde dil kursu merkezleri bulunan EC English'in İngiltere ziyaretlerinde bir danışman olarak değil bir öğrenci gözüyle her şeyi objektif bir şekilde incelemeye çalıştım ve değerlendirmemi sizlerle paylaşmak isterim.

Londra Heathrow havaalanına uçağınız indiği an itibariyle kendinizi çok değişik bir atmosferde hissediyorsunuz. Burası dünyanın en büyük havalimanlarından biri ama merak etmeyin asla yolunuz kaybetme imkanınız yok çünkü harika bir düzenleme yapılmış. Gezimiz iik durağı olan Brighton'a gitmek üzere EC English havaalanı transfer görevlisi tarafından karşılandık ve Brighton'a doğru yola çıktık. Bu ülkeye ilk defa gidenler için havaalanından yola çıktıkları zaman sanırım ilk farklılık trafiğin Türkiye'ye göre tersten olması ve geniş yoları olacaktır. Pazar günü olmasına rağmen çok fazla trafik olmadığı için yolculuğumuz yaklaşık 1 saat kadar sürdü. Böyle bir transfer imkanı kullanmayacak olsanız bile havaalanından metro ile London Paddington tren istasyonuna ve oradan Brighton'a trenle gitmeniz ortalama 1.5 saatinizi alacaktır. Londra Brighton arası trenle sadece 50 dakika sürüyor. Bir öğrenci için bu ülkede kaldığı sürece pek çok şehri ucuz maliyetlerle gezmek gerçekten çok kolay.

Güneyin Gözbebeği Brighton
Güney İngiltere'nin göz bebeği şehirlerinden biri olan Brighton, deniz kenarında oluşu, yazlık evleri, sıcak atmosferi ile yaşamak için harika bir şehir. Şehir merkezine doğru indikçe muazzam bir kalabalık ile karşılaştık. Gitmek için en güzel günlerden birini seçmiştik çünkü o gün Geleneksel Brighton Maratonu varmış ve sanki bütün ülke orada toplanmış gibiydi. Nisan ayı için oldukça sıcak bir gündü, aileler, gençler, yaşlılar, çocuklar hepsi büyük bir neşe içinde maratonda koşanları destekliyor, yemekler yeniliyor, gençler Brighton'ın upuzun sahilinde müzik dinleyip eğleniyorlardı.

Brighton bence bir öğrenci için kesinlikle gidilebilecek en güzel şehirlerden biri. Yaşam kesinlikle Londra'ya nazaran çok daha ucuz. Deniz kenarında oluşu kendizi İzmir'de gibi hissetmenize yol açıyor. Alışveriş merkezleri, mağazalar, sinema salonları, restorantlar, cafe ve publar derken binlerce seçeneğiniz var. İngiltere Kraliyet ailesinin yazlık evleri olarak kullandıkları sarayı gezmeden, Brighton Pier'a gidip deniz üzerinde kamikazede adrenalin yaşamadan, Brighton Stone dedikleri o lezzetli şekerlerden yemeden, sahildeki fish&chips restoranlarından birine gidip bir bardak İngiliz birası ile güneşin batışını çıkarmadan Brighton'da olduğunuzu anlayamazsınız. Şehirde yürüyüş mesafesine her şeye ulaşabileceğiniz gibi, otobüs ağı oldukça geniş ve toplu taşıma fiyatları uygun.

EC Brighton
Okulu bulmak o kadar kolay ki, çünkü tam şehir merkezinde. Brighton içi otobüslerin ana kalkış noktasına yürüyerek 2-3 dakika mesafede, sahile yürüyerek sadece 1 dakika mesafede, bir üst caddesinde öğrencilerin alışverişlerini yapabilecekleri marketler ve öğle yemekleri için bir sürü cafe-restoran bulunmakta. 4 katlı bir binaları var, içeriye girdiğiniz zaman kendinizi sıcak ve enerjik bir atmosferde hissediyorsunuz. Ana giriş katında öğrencilerin ilk karşılamasını yapan ve eğitim sürerli boyunca onları değişik konularda yönlendiren resepsiyon görevlileri mevcut. Sınıfları ortalama 10-12 kişilik, bütün sınıflar aydınlık ve öğrencilerin rahat etmelerini sağlayacak her şey düşünülmüş Ders arasında sıcak, soğuk içecek, bisküvit,cips, çikoata gibi atıştırmalıklar alabileceğiniz makinalar, arkadaşlarınızla sohbet edebilecek rahat dinlenme alanları var. Okulun içinde boş zamanlarınızda kendi kendinize çalışmalar yapabileceğiniz ve kitap alabileceğiniz, kütüphane ve multi medya odası mevcut.

Her katta dinlenme alanları var. Okulu içinde ve tüm öğrenci evlerinde wifi imkanı mevcut. Bu yüzden isterseniz laptop götürebilir, isterseniz okuldaki bilgisayarlardan faydalanabilirsiniz. Okulun içinde kesinlikle İngilizce konuşmak zorundasınız ve kendi dilinizi konulurken yakalanırsanız mtlaka uyarı alıyorsunuz. Resepsiyon görevlilerinden, okul müdürüne, konaklama yetkilisine kadar herkes güler yüzlü, öğrencilerini tanıyor ve hepsiyle yakından ilgileniyorlar. EC Brighton öğrencileri için değişik konaklama imkanları sunuyor. İsterseniz aile yanında isterseniz öğrenci evlerinde kalabilirsiniz.

Aile yanı konaklamaları okula yürüyerek veya toplu taşımla 10-25 dakika mesafe arasında. Mümkün olduğunca öğrencilerinin taleplerini karşılayacak şekilde aileleri bulmaya çalışıyorlar, hatta eskiden evinde free internet imkanı sunan aile bulmak zorken şimdi bunu bir rahatlıkla yapabiliyorlar, yeterki sizin ne istediğinizi bilsinler. Okulun kendi bünyesinde bulunan öğrenci evlerinden birkaç tanesini gezme fırsatımız da oldu.

Öğrenci evlerinin okula mesafesi yürüyerek veya toplu taşımla 5-20 dakika aralığında değişiyor. Sanırım bu şehirde yaşayan bir öğrencinin ulaşım için tercih edebileceği ekonomik ve zevkli yöntemlerden biri bisiklet satın almak olacaktırJ Öğrenci evleri tek veya 2-3 katlı müstakil evler şeklinde 2 odalı olanı da var 6 odalı olanı da. Odalar tek ve çift kişilik şeklinde, banyo, oturma odası ve mutfaklar ortak kullanım alanı şeklinde. Elbetteki 6 odalı olan bir eve gittiğiniz zaman 1 banyo-wc bulunmuyor, her katta var. Mutfakta, buzdolabı,çamaşır ve ulaşık makinası, mikrodalga fırın, ocak, fırın istediğiniz her şey var. Tabiki evin büyüklüğüne göre bazı evlerde bunlardan 2 tane bile olduğunu gördük.Oturma odalarında TV v tüm evlerde wifi imkanı bulunuyor. Kendi evinizde gibi hissedebleceğiniz bir konaklama türü ve ev arkadaşlarının d sizlere benzer yaşlarda olan EC öğrencileri olması evde international bir ortam yarattığı gibi bol bol İngilizce konuşmanıza da yol açıyor.

Yazar
5
Gözde Pekcevik
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
EC Dil Okullarından Kısa Sürekli Avantaj Paketi 1 Temmuz – 30 Eylül arası bütün ...
Kanada, Amerika’ya yakın olması ve ABD’ye oranla daha maddi olarak daha uygun yaşam koşullarına ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı ingilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde ulaşabilirsiniz.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki ingilizce, mesleki almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle ingilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz.Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı mba, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında yüksek öğrenim program ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Kanada, İngiltere, Amerika lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm prosedürler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim