İngiltere Bristol İzlenimlerim

İngiltere English Bristol

Bristol bu seyahatimde benim de ilk defa gittiğim bir şehirdi. Karşıma nasıl bir yer çıkacak acaba diye düşünürken gerçekten büyülendim. EC English Bristol merkezi EC'nin en yeni merkezi. 2011 yılı başında hizmete girdi. Hem yeni bir şehir hem de yeni bir merkez görecek olmanın heyecanı vardı içimde. Londra'dan trene bindik ve tam 1 saat 50 dakika sonra Bristol'a vardık. Öğlene kadar hava iyi gidiyordu ancak yağmur altında bile bu şehri gezmek beni mutlu etti. Okul binası tam şehir merkezinde, yemyeşil bir parkın kenarında.

Okuldan çıktığınızda şehrin açık Pazar yerine varıyorsunuz. Mis gibi kokular duymaya başlamıştık, minik minik bir sürü cafe ve restoran var. Old Market denilen bu bölgede tezgahlarda taze sebzeler,meyveler, peynir ve et çeşitleri, ekmeler mevcut. Şimdiye kadar yediğim en lezzetli donuts kesinlikle Bristol'dakilerdi. Old Market dediğiniz bölgeden biraz daha ilerlediğiniz zaman ise lüks alışveriş merkezleri ve aklınıza gelebilecek tüm markaları bulabileceğiniz mağazalar var.

Okuldan batı tarafa doğru ilerlediğiniz zaman nehir kenarına çıkıyorsunuz. Nehir kenarında ise size bekleyen süprizler sadece güzel restoranlar değil aynı zamanda sinema salonları, akvaryum ve planetaryumun bulunduğu harika bir meydan. Eski ve yeni , geleneksel ve modern her şey bu şehirde var. Buraya eğitim almak için gitmek verilen en akıllıca kararlardan biri olur ve kesinlikle bunu Türkiye'ye dönünce öğrencilerimle paylaşmalıydım.

Okul binasına girince yeni eşya kokusunu hala hissedebiliyorsunuz. 4 katlı bir binaları var ve şu anda aktif olarak 3 katı EC'ye ait. Sınıflarının hepsi orta büyüklükte genelde 10 kişilik gruplar alacak şekilde dizayn edilmiş. İlk giriş katında kocaman bir alanı öğrencilerin sohbet edecekleri bir oturma alanı olarak ayarlanmışlar. Konforlu koltuklar, çay-kahve makineniz ve ücretsiz kullanıma açık bilgisayarlar sizi burada bekliyor. Tüm EC merkezlerinde olduğu gibi Bristol merkezinde ve öğrenci evlerinde de free wifi imkanınız var.

Konaklama konusunda aile yanı ve yurt imkanlarını mevcut. Okula en yakın yurt sadece 5 dakika yürüyüş mesafesinde en uzak olanı ise yürüyerek 20 dakika. Yani toplu taşım kullanmanıza hiç gerek yok. Yurt odaları tek ve çift kişilik olacak şekilde. Ekonomik olan yurt dairesinde bir katta 5 öğrenci kalabiliyor, ve her katta 2 banyo-wc var. Ayrıca kullanımınıza hazır ve tüm gerekli malzemelerin bulunduğu mutfak ve oturma odanız hazır. Daha lüks olan ikinci yurda yürüyerek 20 dakika da gittik, belki daha kısa zamanda gidilebilir ama biz yürürken Old marketten geçip tezgahlardaki peynir ve donutların büyüsüne kapılınca yolu biraz uzattık sanırım. İkinci yurda vardığımızda daha güzel bir binayla karşılaştık. Bu yurtta isterseniz banyonun içinde olduğu en suite odalarda kalabilirsiniz. Her şey oldukça temiz ve düzenli. Aile yanı konaklamalar maksimum 20 dakika mesafede.

Okul şehir merkezide olduğu için Bristol içine giden tüm otobüslerin ana kalkış noktası sadece yürüyerek 2 dakika mesafede. Aile yanında kalmayı tercih edecek öğrenciler otobüs kullanabilecekleri gibi bence n ekonomik ve keyifli ulaşım aracı kesinlikle bir bisiklet almak olurdu.

Bu keyifli seyahatimi tamamlayıp Londra'da uçağa bindiğimde içimi bir hüzün kapladı. Evimi döneceğim için mutluydum ama kalbim EC ve İngiltere'de kaldı. Bildiğim ve emin olduğum tek şey EC'nin hangi merkezine giderseniz gidin verdiğiniz paranın gerçekten karşılığını alacağınız en iyi eğitim kalitesi, güleryüzlü personeli, evinizi aratmayacak konaklama imkanları, yeni kuracağınız dostlukları ve unutulmayacak bir İngiltere anısı sizleri bekliyor olacaktır.
Sevgilerimle,

Yazar
8
Mete Akkoyunlu
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Ingilizce dil kursları için seçilebilecek en iyi ülkelerden biri ingilteredir. Ana dili ingilizce ...
Lisans öğrencileri, üniversite eğitimlerini tamamladıktan sonra yüksek lisans yaparak ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı ingilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde ulaşabilirsiniz.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki ingilizce, mesleki almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle ingilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz.Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı mba, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında yüksek öğrenim program ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Kanada, İngiltere, Amerika lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm prosedürler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim