İngiltere'de Üniversite Eğitimi

İNGİLTERE'DE ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ

İngiltere üniversitelerinin akademik başarıları ve tanınırlıkları sayesinde üniversite eğitimi açısından en çok tercih edilen ülkelerden biridir. İngiltere dediğimiz zaman sadece Galler ve İskoçya üniversiteleri de aynı çatı altında toplanmıştır. İngiltere lisans eğitimini 3 yıl, yüksek lisans eğitiini ise 1 yıl tam zamanlı eğitim alarak tamamlamak mümkündür.

İngiltere'de üniversite başvurusu yapmanın en kolay yönlerinden biri Türkiye'de üniversite sınavına girme zorunluluğunuz veya herhangi bir bölüme yerleşmiş olma zorunluluğunuzun olmamasıdır. İngiltere'de 300'e yakın yüksek öğretim kurumu olup,bunların büyük bir kısmı devlet üniversiteleridir. Dünyanın en saygın üniversiteleri arasında yer alan Cambridge ve Oxford herkesin İngiltere deyince aklına ilk geken üniversitelerdir. Ancak İngiltere'de seçeceğiniz lisans veya yüksek lisans bölümüne göre gerek ülke sıralamasında gerek dünya sıralamasında olan pek çok üniversite vardır.

BAŞVURU ŞARTLARI:

İngiliz üniversitelerinin genel başvuru şartlarına baktığımızda;

• İleri derecede İngilizce bilgisine sahip olmak,

• En az orta üzeri düzeyle ile bir önceki okulumuzdan mezun olmak aranan ana kriterlerdir.

• Bunun yanı sıra ulusal veya uluslararası bazda alınan ödüller,makaleler,yarışma başarıları,iş deneyimleri üniversitelere kabul edilme durumunuzu belirleyecek faktörlerdir.

İNGİLİZCE VE AKADEMİK YETERLİLİK:

• İngilizce seviyenizi IELTS veya TOEFL sınavlardan birini girerek ispat etmeniz gerekecektir.İngiltere'deki üniversiteler ağırlıklı olarak IELTS sınavı kabul ettikleri için akademik olan bu sınavı almanız gereklidir.

• Eğer İngilizce seviyeniz doğrudan üniversite başvurusu için yeterli değilse, KARYA sizlere lisans eğitimi öncesi hazırlık eğitimi(Foundation) almanız için yardımcı olacaktır. Foundation eğitimleri özel kolejler bünyesinde veya üniversite kampüsleri içinde sunulan 9 aylık eğitimlerdir.

• Yüksek lisans eğitimi öncesinde ise Pre Master programları ile İngilizce seviyenizi takviye etmeniz mümkün olacaktır.

• Eğitim aldığı lisans bölümünden farklı bir bölümde yüksek lisans yapmak isteyen kişiler içinse postgraduate diploma programları bulunmaktadır.

ÜCRETLER:

İngiltere'de üniversite eğitimi ücretli olup bölüm ve üniversite bazında bu ücretler farklılık göstermektedir. Lisans ve yüksek lisans için yıllık eğitim bedelleri 9000-12.000 GBP aralığındadır.

KONAKLAMA VE ÇALIŞMA İMKANLARI:

• İngiliz hükümetinin son yıllarda vizede yaptığı ciddi değişiklikler sonrası sadece üniversite eğitimi alan öğrencilerin part time çalışma izni bulunmaktadır.

• Konaklama üniversite bünyesindeki yurtlarda yapılabileceği gibi, ilk senesini geçirdikten sonra pek çok öğrenci daha ekonomik olan ev paylaşımı yöntemini tercih etmektedir. Bulunduğunuz şehire göre aylık yaşam masraflarınız için ortalama 800-1000 GBP arası bir bütçe ayırmanız gerekecektir.

Yazar
3
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Yurtdışı eğitim insanların çeşitli amaçlarla eğitim almaları için sunulan ...
2019 yılında yeni pasaport ücretlendirmeleri belli oldu. Yeni yılda ise pasaport harç ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim