İngiltere'de Yüksek Lisans

Yurtdışı eğitim için Eğitim kalitesi, prestijli eğitimi ile İngiltere yüksek lisans eğitimi için oldukça güçlü seçenekler arasındadır. İngiltere’de yüksek lisans yapmak kariyer hedefleriniz için oldukça önemlidir. Eğitim dilinin İngilizce olması büyük bir avantaj sağlamaktadır. İngiltere’de yaşama deneyimi ve eğitim dilinin İngilizce olmasıyla, İngilizce seviyeniz mükemmele yakın olacaktır. Bu size oldukça büyük bir avantaj daha sağlayacaktır. İngiltere’de yüksek lisans süresi genellikle 1 yıldır. Bu durum size para ve zaman tasarrufu sağlayacaktır. İngiltere’de alacağınız eğitim tüm dünya tarafından kabul görmektedir. Köklü ve güçlü üniversiteleriyle İngiltere lisans eğitiminde olduğu kadar yüksek lisans eğitiminde de oldukça kaliteli bir eğitim vermektedir. İngiltere’de yüksek lisans yaparken çalışmak mümkündür. Öğrencilere haftada 20 saat çalışma izni verilmektedir. Bu durum sizlere oldukça iyi bir fırsat sunmaktadır.

İngiltere’de yüksek lisans koşulları bakımından ilk koşul İngilizcedir. Genel olarak İngiltere üniversiteleri İngilizce yeterliliğinizi belgeleyebilmeniz için sizden IELTS puanı istemektedir. Eğer İngilizce seviyeniz yeterli değil ise İngiltere’de dil okullarında dil eğitimi alabilirsiniz. Türkiye’de bulunan dil kurslarına gitmektense İngiltere’de dil eğitimi daha avantajlı olacaktır. İngiltere’de kaldığınız süre içerisnde bol bol pratik yaparak dili yaşayarak öğrenme fırsatınız vardır. Bu size kelimelerin doğru telaffuzlarını, kullanım yerlerini doğru öğrenme fırsatı sunacaktır. İngiltere’de yüksek lisans başvuru şartları üniversiteden üniversiteye değişiklik gösterse de çoğunluğu genel olarak şu belgeleri istemektedirler;

  • Transcript
  • İngilizce Yeterlilik Sınav Sonucu (IELTS)
  • Akademik Referans Mektubu
  • Sizin yazacağınız Niyet Mektubu

Başvurular direkt yapmak istediğiniz kuruma yapılır ve genellikle başvurular ücretsizdir. Genellikle ara dönemde yüksek lisans öğrencileri kabul edilmez. Dönem başlarında, başvuru yapmaya özen göstermeye dikkat edin.

İngiltere’de yüksek lisans maliyetleri genellikle 12.000£ - 17.000£ arasında değişiklik göstermektedir. İngiltere yüksek lisansla ilgili daha detaylı bilgiler İngiltere Master sayfamızdan edinebilirsiniz.

Yazar
2
Ayça Topal
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Film ve sinema alanına ilgi duyan herkesin ilk ve en büyük hayallerinin başında şüphesiz ...
Yurtdışına gitmek isteyenlerin büyük bir çoğunluğu iyi bir gelecek amacıyla çıkmaktadır. ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Müşteri Memnuniyet Hattı: +90 549 899 50 00 • Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim