İngiltere Dil Okulu Konaklama 2019

Yurtdışı dil okulları, insanların yabancı dil bilgilerini artırması ve aynı zamanda konuşma, anlama gibi yeteneklerin geliştirilmesi için eğitim getirir. İngiltere ise yurtdışı dil okulları konusunda en iyi ülkelerden biri olarak ön plana çıkıyor. Uluslararası alanda eğitim veren dil okulları ile her yıl binlerce öğrenciye ev sahipliği yapıyor. İngiltere dil okulları gerek kaliteli eğitimi gerekse çok fazla eğitim programı sunması sayesinde yabancı dil öğrenmek ve dilini geliştirmek isteyenler için ideal bir seçimdir. Dil okuluna gitmek isteyen kişilerin konaklama için ise farklı seçenekleri bulunur. Yurtdışında belirli dönemler için dil eğitimi almak isteyenler, konaklama konusunda ne yapabileceklerini tam anlamıyla öğrendiği takdirde daha rahat olabilir. İngiltere'de dil eğitimi alırken tercih edilebilecek üç farklı konaklama seçeneği bulunuyor. Bunlardan en fazla tercih edilenler aile yanında konaklama ve yurtta konaklamadır. Bunun yanı sıra üçüncü seçenek olarak ev ya da od kiralamak da mümkündür. İngiltere'de dil eğitimi alırken bu yollar ile konaklamak mümkündür.

İngiltere'de Dil Eğitimi Alırken Yurtta Konaklamak

İngiltere'de dil okuluna giden kişiler, yurtlarda rahat bir şekilde konaklayabilir. Yurtlar, özellikle eğitim alan öğrenciler tarafından çok fazla tercih ediliyor. Ülkede dil okullarına mesafe olarak yakın birçok yurt bulunuyor. Bu yurtlarda tek ya da çift kişilik odalarda kalmak mümkündür. Banyo, mutfak gibi yerler yurtlarda ortak alanlardır. Aynı zamanda daha yüksek fiyatlı yurtlarda bu alanlar özel de olabiliyor. Bu tamamen tercih edilen yurda bağlıdır. İngiltere'de bulunan yurtlarda konaklayarak dil okuluna gitmek oldukça etkili bir yoldur. Aynı zamanda yurtlarda daha fazla insanla kaynaşmak ve sohbet ederek günlük hayatta dil pratiği yapmak mümkündür. İngiltere'de dil eğitimi alırken yurtlarda kalmak hem rahat hem de yararlı olabiliyor.

Dil Eğitimi Alırken İngiltere'de Aile Yanında Konaklama

İngiltere'de dil okuluna giden kişilerin en fazla tercih ettiği konaklama seçeneklerinden biri aile yanı konaklamadır. Bu konaklama yolunda eğitim süresi boyunca bir ailenin yanında tek kişilik ya da iki kişilik odada kalmak mümkündür. Tek kişilik oda, evin odalarından birinin tamamen kişiye verilmesi anlamına gelir. İki kişilik odada ise farklı kültürden biri ile konaklanır. Aynı zamanda bu konaklama tipinde yemekli ve yemeksiz seçeneği de vardır. İsteğe bağlı olarak yemekli konaklama tercih edilebilir. Ücretler de buna bağlı olarak değişiklik gösterir. İngiltere'de dil okuluna giden kişiler, aile yanı konaklama yolunu çok fazla tercih eder.

İngiltere'de Eğitim Sürecinde Ev Ya Da Oda Kiralamak

İngiltere'de dil eğitimi alan kişiler konaklama ihtiyaçlarını ev ya da oda kiralayarak karşılayabilir. Ev kiralamak diğer yollara göre daha az tercih edilse dahi oldukça iyi bir konaklama yöntemidir. Emlakçılardan ya da kiralama sitelerinden ev kiralamak ve eğitim süreci boyunca evde kalmak mümkündür. Aynı zamanda oda arkadaşı arayan kişilerin yanına da yerleşilebilir. Diğer iki konaklama seçeneğine göre daha az tercih edilse dahi ev kiralamak da dik okuluna gidenler için bir seçenektir.

İngiltere'de Konaklama Ücretleri Ne Kadar?

İngiltere'de dil okulunda eğitim alırken aynı zamanda konaklama için de bir ücret ödenir. Konaklama ücreti, kalınacak yere göre değişiklik gösterir. Aynı zamanda konaklama yerinde yemek verilip verilmediği, yerin konumu gibi faktörler fiyata etki eder. Bu yüzden İngiltere'de konaklama fiyatları farklı olabiliyor. Dil okullarında eğitim alırken aynı zamanda konaklama için de eğitim kurumu ile anlaşma yapılabilir. Bu sayede konaklama ücreti ödenerek dil okulunun sunduğu yerlerde kalınabilir.

Yazar
3
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
ABERYSTWYTH ÜNİVERSİTESİ Britanya adasının batı Kıyısında bulunan Aberystwyth, Orta ve ...
İrlanda’da Öğrencilere Çalışma İzni Yurtdışı eğitim son yıllarda dil okulları ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim