İngiltere Dil Okulu Ve Çalışma

Dil eğitimini İngiltere’de almak isteyen öğrencilere 3 farklı vize şekli verilmektedir. Bu vize türleriyle birlikte eğitim gören öğrencilerin çalışma hakkı farklılık gösterebilir. 6 aya kadar eğitim gören veya 12 aya kadar eğitim almak isteyen öğrencilere vize uzatma işlemleri yapılmaktadır. Öğrenci izni vizesi alarak çalışma hakkı olup olmaması ile ilgili detaylı bilgiler aşağıda verilecektir.

İngiltere Öğrenci Ziyaret Vizesi İmkânları

İngiltere ülkesine giden dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin 6 ayın altında eğitim görmesi durumunda verilen vize şekli ziyaretçi vizesi olarak tanımlanır. Bu vizeyi alarak İngiltere’de bulunan dil okulları başta olmak üzere aynı zamanda birçok sertifika programlarına başvuru yapabilirsiniz. Bu vize türünü alan kişiler vize tarihi sona erdiği andan itibaren ülkeyi terk etmek zorunda kalırlar. Vize uzatma işlemi yapılmamakta olan bir vize türü. İngiltere ayrıca ziyaretçi vizesi alan öğrencilere veya kişilere yasal olarak çalışma hakkı vermemekte olan bir ülke. Vize süresi 1 ay ve 6 ay arası olarak veriliyor.

İngiltere Uzatılmış Ziyaretçi Vizesi İmkânları

İngiltere’ye giderek dil eğitimi almak isteyen kişilere 6 ve 11 ay arasında vize verilen bir işlem olarak karşımıza çıkıyor. 6 ve 11 ay vizesine sahip olan kişiler İngiltere dil okulu veya sertifika programlarına isteği doğrultusunda başvuru yapabilir. Verilen vize 6 ve 11 ay içinde geçerli sayılır, uzatma imkânı bulunmamakta olan bir vize türü. Bu vizeye sahip olan öğrenciler veya kişiler tarih dolduğu andan itibaren ülkeyi terk etmesi gerekiyor. Ayrıca İngiltere yasal olarak uzatılmış ziyaretçi vizesi verdiği kişilere çalışma hakkı vermiyor. Vize süresi 6 ay ve 11 ay arası olarak biliniyor.

Tıer 4 Uzun Dönem Öğrenci Vizesi

İngiltere ‘de dil eğitimi almak isteyen uzun dönem olan kişilere verilen vize şekli olduğunu söyleyebiliriz. Verilen vize türü uzun dönem olmasından dolayı dil okulları başta olmak üzere sertifika programlarına, yüksek lisans ve lisans programlarına ayrıca başvuru yapabilirsiniz. Tıer 4 uzun dönem vizesi olan kişilerin vize süreci tarih bitimine yakın gerekli değerlendirmeler sonucu uzatma yapılabilir. Bitiş tarihinden itibaren uzatma yapabilirsiniz. Tıer 4 uzun dönem vizesi ayrıca çalışma izni olarakta eğitim süreci devam ettiği zaman içerisinde haftada 20 saat olmak kaydıyla part-time çalışma hakkı vermekte.

Tıer 4 Uzun Dönem Öğrenci Vizesi Avantajları Nelerdir?

  • Tıer 4 uzun dönem vizesi olan kişiler çalışma izni hakkı alabilirler.
  • Tıer 4 vizesi kişilere ayrıcalık tanıyan bir vize olarak eğitim süreci bitimine yakın gerekli ise uzatma işlemi sunuyor.
  • Sadece part-time olarak haftalık 20 saat çalışma imkânı sunuyor. Farklı koşul ve şartlarda çalışma imkânı vermez. Ayrıca oldukça büyük risk taşır.
  • Uzun dönem vizesi olan kişiler hem dil okulu veya yüksek lisans programlarına başvuru yapabilir.
  • Aynı işyerinde 1 yıl çalışma hakkı elde eden kişiler farklı vize türleri alarak İngiltere’de kalarak çalışmaya devam etme hakkı elde edebilirsiniz. Bu çok avantajlı bir yöntemdir.

İngiltere’de uzun dönem vizesi olan kişilerin dil eğitimi alan kişilerin haftalık 10 saat olarak, yüksek lisans ve sertifika programlarına katılan kişilerin ise haftalık 20 saat part-time çalışma imkânı bulunmaktadır. Yüksek lisans ve master programına katılan kişiler aynı zamanda dil eğitimi de alabilme imkânı yakalıyor. Böylece daha uzun zamanlar yasal olarak çalışma hakkı kazanabilirsiniz. Yasal olan işlemler dikkate alınarak tüm adımlar izlenmeli. Yasa dışı çalışma veya farklı yapılan işlemlerde ülkeden sınır dışı edilebilirsiniz.

Yazar
3
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Kanada'da lise eğitimi 14 ila 18 yaş arasında bulunan (9. sınıf ile 12. sınıf arası) çocuklara ...
İyi bir kariyer için öğrencilik yıllarından itibaren dil okulu tercih edilmelidir. Ülkemiz eğitim ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim