İngiltere Öğrenci Vizesi

İngiltere’de eğitim almayı düşünenleri yakından ilgilendiren konu İngiltere öğrenci vizeleridir. İngiltere’de 2 tip öğrenci vizesi bulunmaktadır. Bunlardan ilki Student Visitor Visa ‘dır. Bu vize ziyaretçi öğrenci vizesidir. Bu tip bir vize 6 ay ile 11 ay olarak verilmektedir. Student Visitor Visa’ ya sahip olduğunuzda İngiltere’de çalışma hakkınız yoktur. Bu vizenin süresi bittiğinde yeniden İngiltere’de vize sürenizi uzatma şansınız bulunmamaktadır. Eğer vizenizi yeniden uzatmak isterseniz Türkiye’den yeni bir başvuru yapmanız gerekmektedir.Dil okulunda dil eğitimi almak amacıyla gidenlere tanımlanan Student Visitor Visa’ya başvurduğunuzda sizden İngilizce yeterlilik belgesi istenmemektedir. Bir diğer vize tipi de Tier 4 General Student Visa ’ dır. Bu tip bir öğrenci vizesi genel olarak lisans ve yüksek lisans eğitimi alabilmek için gittiğinizde başvurmanız gereken vizedir. Uzun süreli bir vize olduğu için Tier 4 General Student Visa’ ya sahip olanların İngiltere’de haftalık 20 saati geçmemek şartıyla yarı zamanlı (part time) işlerde çalışmak için çalışma izinleri bulunmaktadır. Tier 4 General Student Visa süresinin sona ermesi üzerine ingiltere’den vizenin süresini uzatabilmek mümkündür. Her iki tip öğrenci vizesine başvurabilmek için eğitim alacağınıza dair belgelerin hazır olması gerekmektedir. İngiltere öğrenci vize işlemlerinin süresi her şey normal gittiğini farz edersek en fazla 3 hafta olmaktadır.

İngiltere Öğrenci Vizesi için gerekli evraklar

1 – Pasaport

2 – Vize Başvuru Formu

3 – Eğitime kabul belgesi

4 - Ailesinin veya kendisinin maddi durum belgeleri

5 - İngilizce eğitimi alındığına dair belgeler

6 - Askerlik durumu belgesi

7 - Öğrenciler için İngilizce tercümeli öğrenci belgesi

8 - Öğrenci olmayanlar için son mezun olduğu okuldan diploma veya İngilizce tercümeli çıkış belgesi

9 - Evlilik cüzdanı fotokopisi (Evliler için)

10- Vukuatlı nüfus kayıt örneği

11- Seyahat sağlık sigortası

12- Tapu ve araç fotokopisi

İngiltere Uzatmalı Öğrenci Vizesi Evrakları

1 - Pasaport

2 – Vize Başvuru Formu

3 – Banka Hesap Cüzdanı

4 – Okuldan öğrenime kabul belgesi

5- Öğrenci belgesi ve ya diplomalısı

6- Vukuatlı Nüfus kayıt örneği ve İngilizce tercümesi

7- İngilizce yeterliliği belirten sınav sonuç belgesi

8- Seyahat Sağlık Sigortası

Yazar
9
Ezgi Erdoğan
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Son yıllarda özellikle üniversite öğrencileri daha iyi bir İngilizce öğrenebilmek için sayısız ...
Amerika ülkesinde dil eğitimi almak adeta bir ayrıcalık olarak görülüyor. Üst ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Müşteri Memnuniyet Hattı: +90 532 346 40 80 • Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim