İngilterede Eğitim ve İngiltere'nin Yurtdışı Eğitimdeki yeri

Soru: Dünya'da Amerika'dan fazla yabancı uyruklu öğrenci barındıran ülke hangisidir?

Cevap: İngiltere

İngiltere William Shakespeare, Charles Dickens ve Jane Austine' in doğum ülkeleridir aynı zamanda Elton John, Amy Winehouse ve Coldplay grubunun da vatanı olma özelliğine sahip.

Kültürel bağlamda düşünüldüğünde Amerikan – Idol' üne rakip olabilecek bir İngiliz Idol'ü oluşturmuşluğunun yanı sıra İngiltre'nin geniş bir spektrumlu eğitim alanı var. Metropolit bir yaşam içerisinde İşletme yada yönetimsel bilimlerde eğitim görmek istiyorsanız, Londra sizin için en uygun tercih olacaktır. Edebiyat dalında kendinizi geliştirmek istiyorsanız bu alanda gelişim göstermiş olan ve Shakespeare'in doğum kenti olan Stratford-Upon-Avon tercih edilebilir ya da tarihe ilgi duduyorsanız 1,000 yıllık Roma banyolarından ismini almış şehir (Bath İngiliz Dilinde Banyo anlamına gelmektedir) Bath' ta eğitim alabilirsiniz.

Aslına bakarsanız İngiltere'nin neresine giderseniz neresinde bulunursanız bulunun muhakkak eğitimle ilintili birşeylerle karşılacağınız aşikar.

İngiltere de Gösterişli bir eğitim alın.


Tarih alanı için Stonehenge ve Westminster Abbey tercih edilir. Sanat öğrencileri ise Tate Modern ve National Gallery bulunmakta. Edebiyatla ilintili ise zannediyorum İngiltere'nin edebi-tarihsel alt yapısı kadar hiçbir ülke gelişim göstermemiştir. Doğrudan düşünecek olursak yurtdışında eğitim görmek isteyen tüm öğrenciler için bir alan bulunmakta. Aynı zamanda İngiltere' de eğitim almanın hayata bakış açınızı ve kendinizi değiştireceği beklenilmesi gereken durumlardan bir tanesi.

İngiltere'de her alanda ve her seviyede öğrenciye yönelik eğitimler bulabilmek mümkün. Dünya sıralamasında top ranking olan Oxford ve Cambridge gibi üniversitelere sahip olmanın yanı sıra bu üniversitelere göre çok daha kolay yabancı uyruklu öğrencilerin kabul edildiği 3,000 üzerinde Üniversite bulunmakta.

İngiltere de eğitimin belki en cazip yanlarından bir tanesi İngiliz dilinin ilk konuşulmaya başladığı yer olmasından kaynaklı, farklı bir avrupa ülkesinde eğitim gördüğünüzde bu ülkelerin dillerini öğrenmek durumunda iken, İngiliz diline zaten genel olarak herkes'in hakim olması – olmasa dahi öğrenilmesi diğer dillere kıyasla son derece kolay bir dil olmasındır.

Gerçekten Üniversite eğtimini ingiltere de tamamlamak isteyen öğrenciler için İngiltere son derece cazip bir seçenek olacak. Gece hayatını seven öğrenciler için Londra ve ya daha huzurlu bir öğrenim hayatı geçirmek isteyenler için Thames Şelalesine yapılacak gezilerle, öğrenim süreci çok daha eğlenceli bir hale gelecektir. Aynı zamanda İngiltere de alınacak eğitim sizleri son derece limitlerinizin en üstü seviyesinde geliştirecek ve bu sayede gelecek kariyerinizdeki gelişim son derece büyük olacak.

Yazar
5
Gözde Pekcevik
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
NEDEN YURTDIŞINDA EĞİTİM GÖRMELİYİM? Yurtdışında eğitim görmenin faydaları   ...
İrlanda’da Dil Okulları İrlanda, doğal güzellikleriyle ve şehirleriyle harika bir ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı ingilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde ulaşabilirsiniz.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki ingilizce, mesleki almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle ingilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz.Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı mba, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında yüksek öğrenim program ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Kanada, İngiltere, Amerika lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm prosedürler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim