İngiltere'de Yüksek Lisans

İş dünyasında şartlar her geçen gün değişim gösterir. Artık sadece lisans mezunu olmak iş dünyasında tercih edilmek için yeterli değildir. Kişilerin kendilerini farklı yönlerden geliştirmeleri ve rakiplerini geride bırakacak özelliklere sahip olmaları gerekir. Bu ayrıcalıklardan biri de yurtdışında yüksek lisans yapmaktır. Özellikle de en donanımlı ve saygın eğitim kurumlarının bulunduğu İngiltere’de yüksek lisans yapmak bireyleri iş dünyasında oldukça ayrıcalıklı kılar. İngiltere yüksek lisans eğitimi kişiye hem yabancı dil bilgisi hem de mesleki yeterlilikte uluslararası bir donanım sağlar. Türkiye’de alınan lisans diplomasını çok daha kıymetli hale getirmek isteyen bireyler İngiltere yüksek lisans programlarını tercih ederek kariyer basamaklarını hızla tırmanabilirler.

İngiltere Neden Tercih Ediliyor?

Yurtdışında yüksek lisans yapmak oldukça kıymetlidir ve kişinin kariyer sürecinde oldukça önemlidir. Ancak yurtdışında yüksek lisans yapabilmek için değerlendirmek gereken pek çok kıstas vardır. Hangi ülke seçilecek, hangi bölüm tercih edilecek, ülkenin iklimi nasıl, okulun niteliği ne durumda gibi pek çok farklı soru net bir şekilde cevaplanabilmelidir. Bu sorulara verilen cevaplar doğrultusunda yurtdışında yüksek lisans yapmak için en fazla tercih edilen ülke İngiltere’dir. İngiltere yüksek lisans kişilere pek çok açıdan fayda sağlar. İngiltere’nin tercih edilişindeki en büyük nedenlerden biri buradaki eğitim süresinin genelde bir sene olmasıdır. Çünkü bir sene çok uzun bir süre değildir ve kişiler iş dünyalarına giriş yapmak için geç kalmazlar. Ayrıca bir yıllık bir master sürecinde zamandan olduğu kadar maddiyattan da tasarruf etmiş olurlar. Bunun yanı sıra ülkedeki okulların çoğu oldukça niteliklidir. Ülkedeki sanat, kültür ve yaşam şartları kriterleri de kişilerin yüksek lisans için İngiltere’yi seçmelerini sağlar. İngiltere yüksek lisans programlarını tercih etmek başarılı bir kariyer için atılacak en doğru adım olabilir.

İngilizce Avantajı

İngiltere’de bulunan yüksek lisans programlarından birinde eğitim alabilmek için kişilerden beklenen birtakım nitelikler vardır. Örneğin kişinin not ortalaması oldukça önemli bir kriterdir. Not ortalaması kadar önemli olan bir diğer kriter de kişinin İngilizce seviyesidir. İngiltere yüksek lisans programlarından birinde eğitim alabilmek için istenilen seviyede İngilizceye sahip olmak gerekir. Ancak gerekli olan standartlara sahip olamayan kişiler için İngiltere’de Pre-Master veya Pre-MBA programları mevcuttur. Sunulan eğitim seçenekleri sayesinde yüksek lisansa başlamak için gerekli olan İngilizce seviyeye ulaşılabilir. Yüksek lisans eğitimi aynı zamanda bir dil eğitimi olmuştur ve bu durum zorlu iş dünyasında kişilere çok büyük faydalar sağlayacaktır.

İngiltere Yüksek Lisans Başvuru Tarihleri Ne Zamandır?

İngiltere’deki yüksek lisans eğitimleri genel olarak bir sene sürer. Çok nadir durumlarda eğitim yarı zamanlı işler ve bu süre iki yıla bölünmüş olur. Kişilerin yüksek lisans eğitimi almak için yeterli seviyede İngilizceleri yoksa bu sürelere bir de İngilizce eğitim süreleri eklenebilir. Kişiler hem master yapacakları süreyi hem de yüksek lisans başvuru tarihlerini çok iyi araştırmalıdırlar.

Yüksek lisans başvurularının zamanları seçilen üniversiteye göre değişiklikler gösterir. Hatta seçilen bölümlere göre bile farklı tarihlerin oluşması muhtemeldir. Ancak yüksek lisans başvuruları genel haliyle dersler başlamadan bir yıl evvelinde başlar. Genellikle de derslerin başlamasına dört ay gibi bir süre kalana dek devam eder. Yüksek lisans başvuru tarihleri döneminde kişiler hala diplomalarını almamış olurlarsa seçilen bölüme şartlı kabul şeklinde kayıt olmak mümkündür. Şartlı kabul sayesinde diploma alınınca seçilen bölümde yüksek lisans eğitimine başlanabilir.

İngiltere’de Yüksek Lisans Yaparken Çalışma İznine de Sahip Olun

İngiltere’de eğitim alan öğrencilere aynı zamanda çalışma izni de verilir. İngiltere bu açıdan da sık tercih edilen bir ülkedir. Yüksek lisans eğitimi esnasında ortaya çıkan masrafları çalışarak karşılayabilmek büyük avantajdır. Ayrıca çalışmak dil eğitimine de büyük ölçüde katkı sağlar. Öğrenciler haftada yirmi saat ve tatillerde de tam zamanlı şekillerde çalışabilirler. Kişiler ayrıca eğitim tamamlandıktan sonra bir yıl daha İngiltere’de çalışma iznine sahip olabilirler. Bu sayede yabancı dili ve yüksek lisan eğitiminde öğrenilenleri pekiştirmek mümkündür. İş dünyası için bu durum oldukça avantaj sağlar.

Yazar
6
Zuhal Doğancı
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Yurtdışında iyi bir dil eğitimi almak için çok fazla nedenler olabilir. Binlerce insanın ...
Kanada’da Dil Eğitimi Kanada, yurtdışında eğitim almak isteyenler için oldukça ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim