İrlanda'da Dil Eğitimi ve Dil Okulları

İrlanda’da Dil Okulları

İrlanda son yıllarda oldukça popüler hale gelmeye başlamıştır. İrlanda’da bulunan dil okullarında dil eğitimi almak diğer ülkelere göre daha az maliyetli olmasına karşın eğitim kalitesi diğer ülkelerle aynıdır. Çünkü merkezi İngiltere’de bulunan büyük zincir dil okullarının şubeleri İrlanda’da bulunmaktadır. İrlanda’da bulunan dil okulları başkent Dublin bölgesinde yoğunlaşmıştır. Üstelik İrlanda’nın diğer ülkelere nazaran en büyük avantajı yasal çalışma izni tanımasıdır. 25 hafta ve üzeri dil eğitimi için İrlanda’ya giden yabancı öğrencilere yasal çalışma hakkı tanınmaktadır. İrlanda’da iş fırsatlarının en yoğun olduğu şehir elbette en büyük şehir olan başkent Dublin’dir. Dil okullarının da bu bölgede yoğunlaşması, eğlence hayatının oldukça hareketli olmasıyla İrlanda’da gençlerin genellikle tercihi Dublin olmaktadır.

Eşsiz bir doğaya sahip olan İrlanda’da her taraf yemyeşildir. Bununla birlikte harika şehir yapılarıyla tarihi kaleleriyle İrlanda eşsiz bir deneyim için dünyanın pek çok noktasından yabancı öğrencileri kabul etmektedir. İrlanda’da halkın çoğunluğu İngilizce konuşmaktadır. Bu durum sizlere İngilizce öğrenmek için gittiğinizde oldukça büyük bir avantaj sağlamaktadır. İrlanda’nın en önemli zincir dil okullarıyla ev sahipliği yapmasının yanı sıra dünya bilişim sektörüne de ev sahipliği yapmaya başlamıştır. Tüm dünyanın markalaşmış yazılım devi şirketler merkezlerini Dublin’e taşımaya başlamışlardır. Bu dev şirketler arasında Google, Yahoo, gibi şirketler bulunmaktadır. İrlanda’nın en güzel yanlarından birisi de dil eğitimi ile birlikte çalışma iznine sahip olmanızdır.

İrlanda’da dil eğitimi almak sadece dil eğitimi olarak düşünülmemelidir. Yeni kültürleri tanıma, hayata farklı bakış açılarına sahip insanları tanıma sizlere çok şey katacaktır. Hem özel yaşantınızda hem de kariyer planlarınıza uygun iş dünyasında oldukça fazla bu durumun olumlu etkilerini yaşayacaksınızdır. Türkiye’ye döndükten sonra mükemmele yakın İngilizceniz ile sizde kariyer planlarınıza uygun şekilde büyük şirketler için bir adım önde olacaksınız. Günümüzde İngilizce lüks olmanın yanı sıra artık bir ihtiyaç haline gelmiştir. Bu durumda da elbette İngilizce noktasında sorunlar yaşamak elbette kariyer planlarınızı olumsuz etkileyecektir. İngilizce dünyanın yerel dili olma noktasında emin adımlarla giderken sizde İngilizce bilginiz sayesinde dünyadaki gelişmeleri 1. Elden takip edebilirsiniz.

Yazar
2
Ayça Topal
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Bir dili öğrenmenin en etkili yolu o dili yaşam alanına katarak öğrenmektir. Uluslar arası ...
Gelişen teknolojiyle birlikte sağlık sektörünün gelişiminin ayak uydurulamayacak kadar ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Copyright © 1994 - 2020 Karya International Yurtdışı Eğitim