İrlanda'da Dil Eğitimi ve Dil Okulları

11-12-2018

İrlanda’da Dil Okulları

İrlanda son yıllarda oldukça popüler hale gelmeye başlamıştır. İrlanda’da bulunan dil okullarında dil eğitimi almak diğer ülkelere göre daha az maliyetli olmasına karşın eğitim kalitesi diğer ülkelerle aynıdır. Çünkü merkezi İngiltere’de bulunan büyük zincir dil okullarının şubeleri İrlanda’da bulunmaktadır. İrlanda’da bulunan dil okulları başkent Dublin bölgesinde yoğunlaşmıştır. Üstelik İrlanda’nın diğer ülkelere nazaran en büyük avantajı yasal çalışma izni tanımasıdır. 25 hafta ve üzeri dil eğitimi için İrlanda’ya giden yabancı öğrencilere yasal çalışma hakkı tanınmaktadır. İrlanda’da iş fırsatlarının en yoğun olduğu şehir elbette en büyük şehir olan başkent Dublin’dir. Dil okullarının da bu bölgede yoğunlaşması, eğlence hayatının oldukça hareketli olmasıyla İrlanda’da gençlerin genellikle tercihi Dublin olmaktadır.

Eşsiz bir doğaya sahip olan İrlanda’da her taraf yemyeşildir. Bununla birlikte harika şehir yapılarıyla tarihi kaleleriyle İrlanda eşsiz bir deneyim için dünyanın pek çok noktasından yabancı öğrencileri kabul etmektedir. İrlanda’da halkın çoğunluğu İngilizce konuşmaktadır. Bu durum sizlere İngilizce öğrenmek için gittiğinizde oldukça büyük bir avantaj sağlamaktadır. İrlanda’nın en önemli zincir dil okullarıyla ev sahipliği yapmasının yanı sıra dünya bilişim sektörüne de ev sahipliği yapmaya başlamıştır. Tüm dünyanın markalaşmış yazılım devi şirketler merkezlerini Dublin’e taşımaya başlamışlardır. Bu dev şirketler arasında Google, Yahoo, gibi şirketler bulunmaktadır. İrlanda’nın en güzel yanlarından birisi de dil eğitimi ile birlikte çalışma iznine sahip olmanızdır.

İrlanda’da dil eğitimi almak sadece dil eğitimi olarak düşünülmemelidir. Yeni kültürleri tanıma, hayata farklı bakış açılarına sahip insanları tanıma sizlere çok şey katacaktır. Hem özel yaşantınızda hem de kariyer planlarınıza uygun iş dünyasında oldukça fazla bu durumun olumlu etkilerini yaşayacaksınızdır. Türkiye’ye döndükten sonra mükemmele yakın İngilizceniz ile sizde kariyer planlarınıza uygun şekilde büyük şirketler için bir adım önde olacaksınız. Günümüzde İngilizce lüks olmanın yanı sıra artık bir ihtiyaç haline gelmiştir. Bu durumda da elbette İngilizce noktasında sorunlar yaşamak elbette kariyer planlarınızı olumsuz etkileyecektir. İngilizce dünyanın yerel dili olma noktasında emin adımlarla giderken sizde İngilizce bilginiz sayesinde dünyadaki gelişmeleri 1. Elden takip edebilirsiniz.

Yazar
2
Ayça Topal
Yurtdışı Eğitim Danışmanı Soru Sor
Dil eğitimi yaşam standartlarını yükseltmenin ve iyi bir işe sahip olmak için fazlasıyla ...
Avustralya’da Üniversite Avustralya, güney yarımkürede bulunan bir ada ülkesidir. ...

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim