İrlanda'da Eğitim

İRLANDA HAKKINDA

İrlanda İngiltere’nin batısında yer almakta ve yaklaşık 5 milyon nüfusa sahiptir. Bu nüfusun 1,8 milyonu Dublin şehrinde yaşamaktadır. Ülkede resmi dil İngilizce ve İrlandacadır. Eğitim dili İngilizcedir ve ülkenin büyük şehirlerinde Dublin, Cork ve Galway %99 oranında İngilizce konuşulmaktadır. Kırsal kesimlerde İrlandaca da konuşulmaktadır.

Ülke ılıman bir deniz iklimine sahiptir. Yaz ayında elde edilen sıcaklıklar güneyde 16 derece ile kuzeyde 14 derece arasında değişir. Kışlar nispeten sıcak geçer ve sıcaklık 4 ile 7 derece arasında değişir. Ülkeye hakim olan Atlantik Okyanusu'ndan gelen nemli rüzgarlar ülkenin yıl boyunca yağış almasına neden olur. Meteoroloji tahminlerinin en çok yanıldığı ülkelerden biri de İrlanda’dır. Örneğin hava günlük güneşlikken sağanak yağış bir anda baş gösterebilir. Bunun tam tersi de zaman zaman geçerli olmaktadır.

İRLANDA’DA DİL EĞİTİMİ

İrlanda son birkaç yıl içinde Türk öğrencileri tarafından İngilizce dil eğitimi için alternatifler arasında olup tercih edilmekte popüleretisini arttırmıştır. Halkın sıcakkanlı ve misafirperverliği,para biriminin Euro olması sebebiyle daha ekonomik olması ve uzun dönem dil eğitimlerinde yasal çalışma izni vermesi ile daha da ön plana çıkmıştır.

İrlanda’da her bütçeye uygun dil okulu seçenekleri mevcuttur.En çok tercih edilen şehirlerin başında Dublin,Cork ve Limerick gelir. En çok tercih edilen program Work& And study programıdır.

İRLANDA’DAKİ EN İYİ DİL OKULLARI

İrlanda’da yerel dil okulları ve zincir dil okullarının şubeleri vardır. Bu dil okulları öğrencilere bir çok kolaylık sağlamaktadır. Bu kolaylıkları her Pazartesi eğitim başlaması,her seviyeye uygun sınıfların olması, milletler dağılımının eşit oranda yapılması, ve program çokluluğu olarak sıralayabiliriz.

İRLANDA’DA ÇALIŞMA

25 Hafta ve üzeri eğitim alan öğrencilerin çalışma izni mevcuttur. Haftada 20 saat part time çalışma izni tatil dönemlerinde 40 saat olmaktadır. Dublin iş bulabilme açısından en avantajlı şehirlerdendir. Saatlik ücreti ortalama 9- 10 Euro’dur. İrlanda’da iş bulmak öğrencilerin kendi sorumluluğundadır.

İRLANDA’DA KONAKLAMA

Aile yanı konaklama;

Öğrencilere İrlanda kültürünü tanıma ve İngilizce pratik yapma,düzenli bir yaşam, güvenli ve ekonomik bir konaklama imkanı sunmaktadır.Aile yanı konakmalara genelde merkez toplu taşıma ile 20-40 dakika uzaktadır.Tek ve çift kişilik odalarda sadece kahvaltı veya yarım pansiyon seçenekleri vardır.

Yurt Konaklama

Bu konaklamalar okula yürüme mesafesinde ya da toplu taşıma ile 10-20 dakika uzaklıktadır. Tek kişilik ve çift kişilik oda opsiyonu mevcut olup genellikle yemeksizdir.

Aylık Yaşam Masrafları

Ortalama olarak 900 -1400 Euro arasında değişmektedir.Bu ortalama maliyet kişinin harcamalarına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

İrlanda Öğrenci Vizesi

2 tip öğrenci vizesi vardır. C tipi vizesi 90 güne kadar olan eğitimler için uygulanmaktadır. 90 gün üzeri eğitimler için ilk başta 90 günlük vize verilir fakat ülkeye giriş yaptıktan oturum iznini eğitim süresiyle doğru orantılı uzatmak için göçmenlik ofisine başvurulması gerekir.Bu başvuru için önceden randevu alınmalıdır.25 Hafta ve üzeri eğitimler için 33 haftaya kadar oturum izni verilir. Ve 3 periyod (25+8/25+8/25+8) olarak toplamda 24 aya kadar dil eğitimi alınabilir.

İrlanda’da Sağlık Sigortası

İrlanda’da seyahat sigortası vize başvurusunda zorunludur. 25 Hafta ve üzeri eğitimlerde Avrupa Birliğinde geçerli olan seyahat sigortası yapılması gerekmektedir. Bu zorunluluk İrlanda bankalarında hesap açtırabilmesi içindir.

İrlanda’da Ulaşım

İrlanda’da ulaşım için pek çok alternatif bulunmaktadır. En yaygın olarak otobüs, bisiklet,tramvay ve tren kullanılmaktadır. Ulaşım kartı olarak leap card kullanılmaktadır.

Yazar
9
Mete Akkoyunlu
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Almancalarını ilerletmek, Almanca öğrenmek ya da Almanya’da dil eğitimi alarak eğitim hayatına ...
Yurtdışı günümüzde yoğun şekilde talep gören insanların özellikle farklı ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Müşteri Memnuniyet Hattı: +90 549 899 50 00 • Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim