İrlanda Dil Okulları Tavsiye

İngilizce öğrenmek uluslar arası platformda yer almak isteyen herkesin ihtiyacı olan bir zorunluluktur. Dil öğrenmenin en etkili yollarından biri ise yurt dışında eğitim alarak kişinin kendisini geliştirmesiyle mümkün olmaktadır. Uluslar arası alanda kendini kanıtlamış birçok ülkenin bünyesinde yer alan dil okullarında alınan eğitimlerin yanı sıra sosyal hayatın da katkısıyla dil öğrenmek daha kalıcı ve pratik bir hal almaktadır. Kelime ifade ediliş şekillerinin ve kullanımlarının en doğru bir şekilde öğrenilmesinin mümkün olduğu yurt dışında dil okulu eğitimi almak için doğru bir okul tercihi önemli rol oynamaktadır. Yaşam standartlarını yükseltmek ve iyi bir kariyere sahip olmayı hedefleyen insanlar için ideal bir dil okulu programlarının merkezi olan İrlanda, ülkenin ikinci resmi dilinin İngilizce olmasının da avantajını oluşturmaktadır. Dil öğrenmek ve geliştirmek isteyen kişiler için İrlanda’da yer alan dil okulu seçenekleri ile ülkeye giden öğrencilerin memnun kalmasını sağlamaktadır.İrlanda Dil Okulları Programlarımızın Listesi için tıklayın.

İrlanda’da Dil Okulu Seçmenin Önemi

Eğitim düzeyi ve yaşam standartlarının yüksek olması İrlanda’nın yurt dışında eğitim alması için önemli nedenler arasındadır. Farklı şehirlerde birçok dil okulu seçeneği bulunan İrlanda’nın ileri seviyedeki eğitim düzeyiyle, günlük hayat, iş hayatı ve akademik seviyedeki İngilizce eğitimiyle de gelişmiş düzeyde bir dil eğitimi alma imkânı sunmaktadır. Doğru bir dil okulu tercihinin yanında oluşturulan sosyal çevreyle de İngilizce, hayatın bir parçası haline gelerek aktif ve akıcı bir seviyeyle eğitim tamamlamanın mümkün olduğu İrlanda’da yer alan dil okullarının bulunduğu şehirler;

  • Dublin – 130 adet program
  • Dublin – Merrion Square – 13 adet program
  • Bray – 4 adet program
  • Limerick – 2 adet program
  • Cork – 1 adet program şeklindedir.

Ülkenin çeşitli yerlerinde bulunan kurumsal dil okulları ve birçok destek programlar aracılığıyla geliştirme çalışmalarının yanında öğrenci takip sistemlerinin mevcut olduğu İrlanda’da dil eğitimi alınmasıyla zamanla dile tam olarak hâkim olmak da mümkün olmaktadır.

İrlanda’da Dil Okuluna Giderken Part Time Çalışma İmkânı

Dil eğitimi almak sadece dil okuluna gitmenin yeteceği bir öğrenme yolu değildir. İngilizce öğrenmek isteyen bir öğrencinin seçeceği doğru bir dil okulunun yanında oluşturacağı sosyal çevreyle de öğrenme sürecini pekiştirmesi mümkündür. Hem bütçeye katkı sağlamak, hem de günlük hayatta daha fazla pratik yapma imkânına sahip olmak için yurt dışında part time bir işte çalışmak öğrencilerin tercih ettiği bir işleyiş olmaktadır. İrlanda’ya dil okuluna giden öğrenciler için de çalışmanın mümkün olduğu bazı şartlarla belirlenmiştir. En az 25 haftalık bir eğitimi kursuna giden öğrencilerin haftada 20 saati geçmeyecek şekilde part time çalışmalarının mümkün olduğu İrlanda’da, öğrencilerin öncelikli olarak eğitim kaydını yaptırması gerekmektedir. Garda National Immigration Breu’ya yapılacak ekstra bir çalışma başvurusunun kabulünden sonra haftalık 20 saatlik part time çalışma hakkına sahip olan öğrenciler, restoran, kafe, mağaza gibi yerlerde çalışarak hem bütçelerine katkı sağlama, hem de daha geniş bir sosyal çevre kurma avantajını da elde etmektedirler. Dil eğitiminin bitmesinin ardından da vize süresinin bitmesine kadar çalışma hakkının olduğu İrlanda, bu özelliği ile birçok öğrenci tarafından ilgi görmektedir.

Dil Okulu İçin Neden İrlanda?

Tarihi, kültürel ve sosyal anlamda gelişmiş bir şehir olan Dublin, İrlanda’da dil okulu için en çok tercih edilen şehirlerin başında gelmektedir. Bu şehirde yaşayan insanların sıcakkanlı ve cana yakın olmaları ve ülkenin en gelişmiş şehri olmasına rağmen diğer ülkelerin gelişmiş şehirlerine nazaran daha ekonomik olması, Dublin’in tercih edilmesinin en önemli nedenleri arasındadır. İrlanda nüfusunun tamamının İngilizce bilmesi ve ülkenin ikinci resmi dilinin İngilizce olması, İngilizceyi sosyal hayatın bir parçası haline getirmekte ve ülkeye giden öğrencilerin dil öğrenmesini kolaylaştırmaktadır. Ülkenin en önemli özelliklerinden biri olan part time çalışma fırsatı da 25 hafta ve üzeri dil okulu kaydı yaptıran öğrenciler için önemli bir ayrıcalık oluşturmakta ve böylece ülkede öğrenciler hem para kazanabilmekte, hem dil öğrenebilmekte, hem de farklı kültürlerle bir arada başka bir ülke deneyimi yaşama fırsatına sahip olmaktadır.

Yazar
3
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Malta, İngilizce öğrenmek için, diğer bazı ülkelerle kıyaslayınca uygun fiyatlı olmasından ...
Kanada dil eğitimi almak için çok avantajlı bir durumdur. Birçok öğrenci ...

Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim