İrlanda Dil Okulu Konaklama

Dil öğrenmek isteyen kişilerin bu dili pratiğe dökmek, hayatının bir parçası haline getirmek için tercih ettiği öğrenme yollarından biri olan yurt dışında dil okulu eğitimi, dile hâkim olmayı daha kısa sürede sağlayan etkili yolların başında gelmektedir. Son yıllarda uluslar arası dil olan İngilizce öğreniminin öneminin artması ve daha iyi bir iş ve kariyer hedefleyen kişiler için büyük bir zorunluluk arz etmesi, bu dili öğrenmek ve geliştirmek isteyen insanların yurt dışı dil okulu seçeneğini değerlendirmelerine neden olmuştur. Birçok ülkede İngilizce dil okulu seçeneğinin olması, dil öğrenmek ve geliştirmek isteyen öğrenciler için önemli bir karar aşamasını da beraberinde getirmektedir. Dil okulu tercihi belirlenirken üzerinde durulması ve ülkeye gitmeden önce karar verilmesi gereken bir diğer önemli konu olan konaklama, öğrenme sürecinde büyük bir rol oynamaktadır. Öğrencilerin kendi kriter ve bütçelerine göre tercih edecekleri bir konaklama çeşidinin, adaptasyon sürecinde yardımcı olmayı sağlayacağı gibi dil öğreniminin günlük hayatta pratiğini de kolaylaştırmasını sağlamaktadır. Son yıllarda dil okulu tercihi olarak ilgi gören ülkelerden biri olan İrlanda’da mevcut konaklama çeşitleri ile öğrencilerin istedikleri şartta ve maliyette yer bulmaları mümkün olmaktadır.

Aile Yanı Konaklama

Maliyeti diğerlerine göre daha düşük bir konaklama tipi olan aile yanı konaklama, dil öğrenmek ve yurt dışı deneyimi henüz yeni olan öğrenciler için ideal bir tercih olmaktadır. Ailenin evde yer alan bir odasını öğrenciye kiraya vermesi şeklinde olan bu konaklama tipinde, kahvaltı, akşam yemeği, temizlik, internet gibi imkânlar kiraya dâhil olmakta ve eve giriş çıkış saatleri gibi kuralların olmaması da öğrencinin özgürlüğünü kısıtlamamaktadır. Aile bireyleriyle ev içinde vakit geçirirken İngilizce pratik yapma imkânının olması, bu konaklama türünün en büyük avantajını oluşturmaktadır. İrlanda’da bulunan evlerin küçük olmasından dolayı kiralanan odanın da küçük olması, bu konaklama türü için olumsuz bir durum oluşturmaktadır. Aile yanı konaklama tipi ile ilgili bilinmesi gereken önemli bir ayrıntı da, çoğunlukla evindeki odasını kiraya veren aile olarak ifade edilen kişilerin, anne, baba ve çocuk olarak değil de yalnız yaşayan yaşlı bir kadın veya çalışan bir kişi de olmasının yüksek bir ihtimal olmasıdır. Bu kişiler de aile kapsamında değerlendirilmekte ve bu nedenle aile yanı konaklama türünde yer almaktadırlar. Belirli kurallar çerçevesinden çıkılmadığı sürece bu konaklama tipinde bir sıkıntı olmamakta ve karşılıklı saygıyla sorun yaşanmamaktadır.

Öğrenci Yurtları

İrlanda’da yer alan öğrenci yurtlarının, diğer çoğu Avrupa ülkesinde olduğu gibi karma olduğunu bilmek önemli bir ayrıntıdır. Yurtların büyük çoğunluğunda tek kişilik odalar yer almakta ve banyo, mutfak gibi alanlar bireysel olduğu gibi bazı yurtlarda ortak kullanım alanları olabilmektedir. Güvenlik anlamında sorunun yaşanmadığı öğrenci yurtlarında, birçok farklı kültürden ve ülkeden öğrencilerin olmasından dolayı geniş bir sosyal çevre edinme şansı olmaktadır. Özellikle dil öğrenmek ve geliştirmek isteyen öğrenciler için büyük bir avantaj sağlayan bu durum, bu konaklama tipinin tercih edilmesinde önemli bir rol oynamaktadır.

Öğrenci Evi Konaklama

Öğrenci yurduyla benzer özellikleri olan bu konaklama türünde 2 katlı bir evde veya bir binanın tek bir katında birkaç öğrencinin kalması şeklindedir. Maliyeti öğrenci yurtlarıyla benzerlik gösteren öğrenci evlerinde banyo, mutfak, gibi alanlar ortak kullanım alanı olmakta ve bazı öğrenci evlerinde bir odada iki kişi kalmaktadır. Bu konaklama tipinin de dil öğrenmek ve geliştirmek isteyen öğrenciler için pratik yapma imkânını sağlaması büyük bir avantaj olmaktadır.

Kiralık Oda Konaklama

İrlanda’da birçok şehirde mevcut olan oda kiralama imkânı öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Çoğunlukla şehir merkezine yakın olan evlerin odaları kira için tercih edilmekte ve ödeme haftalık olarak hesaplanmaktadır. Belirlenen fiyat, evin şehir merkezine yakınlığı, odanın büyüklüğü ve kalacak kişi sayısına göre belirlenen bu konaklama türünde, diğer konaklamalara göre sosyal anlamda daha az etkileşimin olması dil eğitimi için gelen öğrenciler açısından dezavantaj oluşturmaktadır. Bu nedenle seçilecek konaklama tipi, kişinin sosyal çevresinde önemli bir yer alacağı için, dil eğitimine karar veren öğrencilerin İrlanda’ya gelmeden iyi bir tercih yapmaları ve karar vermeleri gerekmektedir. Öğrenci İngilizceyi sosyal hayatının bir parçası yapabildiği sürece dile hâkim olması muhtemel olmaktadır.

Yazar
8
Mete Akkoyunlu
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Kanada, dünyanın en gelişmiş ve huzurlu ülkelerinden biridir. Ülkenin yaşam şartları ...
TESOL açılımıyla Teaching English To Speakers Of Other Languages , Ana dili İngilizce olmayan ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Müşteri Memnuniyet Hattı: +90 549 899 50 00 • Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim