Jean Monnet Bursu

Jean Monnet Bursu nedir? Jean Monnet Bursunu kimler alabilir? Jean Monnet Bursu 2020 Başvuru tarihleri? Jean Monnet Bursu gerekli belgeler listesi? Merak edilenleri bu yazımızda cevaplamaya çalıştık.

Türkiye’nin Avrupa birliği sürecine girmesi ile birlikte, ülkemizde Avrupa Birliği süreçlerinde, süreç ile ilgili yetkin kişilere gereksinim duyulmaya başlanmıştır. Avrupa birliği ilişkileri konusunda analiz yeteneği yüksek, konu hakkında bilgili yetişmiş kişi gereksinimi bu bursun kaynak noktasıdır.

Jean Monnet Bursunun finansörü Avrupa birliğidir. Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne tam üyelik görüşmeleri sürecinde duyulan yetkin kişi gereksinimine katkıda bulunmayı hedeflemektedir.

Jean Monnet Bursu ilk olarak 1990 – 1991 eğitim öğretim yılında yürürlüğe konulmuş ve Avrupa Birliği entegrasyonu konusunda Türkiye’deki bilinç ve deneyimin arttırılmasına yönelik ön çalışmalar yapmıştır.

Jean Monnet Bursunu Kamu personeli, özel sektör çalışanı, sivil toplum kuruluşu çalışanları, lisans düzeyindeki üniversite öğrencilerinden son sınıfta olanlar, yüksek lisans seviyesindeki öğrenciler, doktorası halen devam eden öğrenciler ve üniversitelerdeki personellerden akademik ve idari olarak görev yapanlar tarafından alınabilmektedir.

Jean Monnet Bursunun desteklediği çalışma ve akademik alanlar

Malların Serbest Dolaşımı

İşçilerin Serbest Dolaşımı,

İş Kurma Hakkı ve Hizmet Sunumu Serbestisi

Sermayenin Serbest Dolaşımı

Kamu Alımları

Şirketler Hukuku

Fikri Mülkiyet Hukuku

Rekabet Politikası

Mali Hizmetler

Bilgi Toplumu ve Medya

Tarım ve Kırsal Kalkınma

Gıda Güvenliği, Veterinerlik ve Bitki Sağlığı

Balıkçılık

Taşımacılık Politikası

Enerji

Vergilendirme

Ekonomik Kriterler veya Ekonomik ve Parasal Politika

İstatistik

Sosyal Politika ve İstihdam

İşletmeler ve Sanayi Politikası

Trans-Avrupa Şebekeleri

Bölgesel Politika ve Yapısal Araçların Koordinasyonu

Yargı ve Temel Haklar

Adalet, Özgürlük ve Güvenlik

Bilim ve Araştırma

Eğitim ve Kültür

Çevre

Tüketicinin ve Sağlığın Korunması

Ortak Ticaret Politikası (Gümrük Birliği ve/veya Dış İlişkiler)

Mali Kontrol

Dış, Güvenlik ve Savunma Politikaları

Jean Monnet Bursuna başvurmak için gereksinimler

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

4 yıllık lisans derecesine sahip olmak

Kamu, özel sektör çalışanı, akademik ya da idari personel olmak

Lisans(Son sınıf), Yüksek Lisans Doktor Öğrencisi olmak

TOEFL 570 (yazılı), TOEFL 230 (Bilgisayar) 89 (İnternet) ya da IELTS 6.5/9.0 İngilizce bilgisi

Askerlik Bağı olmamak

Yurtdışı eğitime engel sağlık problemi olmamak

Kamu için 40 yaş altı olmak

Lisans için 2.5/4.0 ya da 65/100 ortalama sahip olmak ya da AB kazanımları ile ilgili 3 yıl iş deneyimi olmak

Jean Monnet Bursu başvuru tarihleri

2019-2020 Ekim Aralık tarihleri arasında Merkezi Finans ve İhale Birimi’nin aşağıdaki adresine ulaştırılmalıdır:

Merkezi Finans ve İhale Birimi,

Sn. M. Selim USLU (Başkan)

Hazine ve Maliye Bakanlığı Kampüsü E Blok, İnönü Bulvarı No:36, 06510 Emek – Ankara / Türkiye

Jean Monnet Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

AB resmi dillerinden birinde doldurulmuş olan İngilizce Başvuru Formu

İki adet vesikalık fotoğraf (Son 6 ayda çekilmiş)

Lisans diploması/Mezuniyet belgesi (Mezun adaylar için)

Yabancı dil yeterlilik belgesi

Onaylı Transkript

Kurum yazısı/Çalışma belgesi (çalışan adaylar için)

Öğrenci belgesi (halen son sınıf lisans öğrencisi olanlar veya lisansüstü öğrencisi olup üniversite kontenjanından başvuran adaylar için)

Belli bir ücret karşılığında, belli bir sosyal güvenlik ağı kapsamında yapılan çalışmaları belgeleyen hizmet belgesi

Yazar
2
Ayça Topal
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
İtalya’da Dil Okulu İtalya, Avrupa’da harika bir Akdeniz ülkesidir. Bir çok ...
Daha rahat ve kaliteli meslek sahibi olmak için çok önemli bir konumda olan Yüksek ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim