Kanada’da Dil Okulları

20-10-2018

Kanada’da Dil Okulları

Yurtdışında dil eğitimi denildiğinde akla ilk gelen ülkelerden birisi de Kanada’dır. Kanada, İngilizce eğitimi konusunda oldukça iyi eğitim veren federal devlet tarafından denetlenen dil okullarına sahiptir. Özellikle Vancouver ve Toronto şehirlerinde yoğunlaşan dil okulları İngilizce dil eğitimi almak isteyen öğrencilere oldukça fazla seçenek sunmaktadır.

Kanada’da refah seviyesi oldukça yüksektir. Bununla birlikte dünyanın her noktasından insanların eğitim almak için geldiği eğitim kalitesi oldukça yüksek olan gelişmiş bir ülkedir. Ülkede İngilizce konuşulmaktadır. Ancak Quebec eyaletinde resmi dil Fransızcadır. İngilizce bölgede 2. dil olarak kullanılmaktadır. Bu durum Fransızca öğrenmek isteyen öğrenciler için bir cazibe merkezi oluşturuyor. Öyle ki Kanada’nın en büyük 2. Şehri olan Montreal, Paris’ten sonra dünyada Fransızca konuşulan 2. büyük şehirdir.

Kanada’da bulunan marka dil okulları;

EC DİL OKULU

ELS Dil OKULU

ILAC DİL OKULU

Embassy English DİL OKULU

Kaplan International DİL OKULU

CLLC DİL OKULU

LSI DİL OKULU

OHC DİL OKULU

Eurocenters DİL OKULU

The Language Gallery DİL OKULU

ILSC DİL OKULU

STAFFORD HOUSE DİL OKULU

Kanada’da İngilizce eğitimi alırken farklı seçenekler bulabilirsiniz. Örneğin TOEFL ve IELTS gibi sınavlara hazırlanmak için akademik İngilizce Eğitimi alabilirsiniz. Yoğun İngilizce, Genel İngilizce, Mesleki İngilizce gibi konularda İngilizce Dil eğitimi alabilmek mümkündür. Kanada Dil Okulları , Toronto, Vancouver, Montreal, Calgary, Ottawa, Halifax şehirlerinde dil eğitimi vermektedir. Kanada’da dil eğitimi almanın bir diğer avantajı ise Kanada’da 2 yıl eğitim aldıktan sonra 3 yıl çalışma ve oturum izni vermektedir. Kanada’da dünyanın en gelişmiş refah düzeyi en yüksek ülkelerinden birinde yaşam deneyimi için sizlere fırsat sunmaktadır. Kanada suç oranın en düşük olduğu ülkelerden birisidir. Tüm dünya öğrenciler bu güvenli ülkeyi tercih etmektedirler.

Kanada’da dil eğitimi alırken konaklama seçenekleriniz aile yanı konaklama ve yurt konaklaması şeklindedir. Aile yanı konaklama sistemi oldukça gelişmiş profesyonel bir sistemdir. Şehir merkezlerinden biraz daha uzak olan dil okullarında eğitim almak isteyen öğrenciler dil okullarına ait olan yurt konaklamasını tercih etmektedirler.

Yazar
2
Ayça Topal
Yurtdışı Eğitim Danışmanı Soru Sor
Dil eğitimi yaşam standartlarını yükseltmenin ve iyi bir işe sahip olmak için fazlasıyla ...
Amerika Okulları Yurtdışı eğitim konusunda öğrencilerin ilk tercihlerinden birisi Amerika’dır. ...

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim