Kanada'da Dil Okulu

Kanada’da Dil Okulları

Kanada, Kuzey Amerika’da yer alan dünyanın en gelişmiş ülkeleri arasındadır. Amerika Birleşik Devletleri’nde komşu olan Kanada dünyanın en huzurlu ülkelerinden biri olarak tanınmaktadır. Hoşgörülü bir yapıya sahip olan Kanada dünyanın farklı yerlerinden, hem akademik anlamda hem de dil eğitimi için pek çok öğrenciyi kabul etmektedir. Kanada’nın en büyük avantajlarından birisi ise ülkede hem İngilizce hem de Fransızca eğitim alınabilmesinin mümkün olması. Kanada’nın Quebec bölgesinde resmi dil Fransızcadır. Bölge de İngilizce 2. Dil olarak kabul edilmektedir. Öyle ki Quebec Eyaleti’nin en büyük şehri olan Montreal, dünyada Paris’ten sonra Fransızca konuşulan 2. Büyük şehirdir. Montreal şehri aynı zamanda Kanada’nın da en büyük 2. Şehridir. Bu nedenle Fransızca öğrenmek isteyenler içinde en büyük seçeneklerden birisi de Kanada’dır.

Kanada, İngilizce eğitimi için oldukça büyük bir fırsattır. Hoşgörüye sahip ülkede dil okullarında aldığınız eğitimin haricinde günlük yaşamınızda da oldukça fazla İngilizce pratik yapma fırsatı yakalarsınız. İngilizceyi günlük yaşam rutininizin içerisine yerleştirmeniz demek sizin daha hızlı öğrenme süreci içinde olduğunuz anlamına gelmektedir. Çünkü İngilizce dil okulları eğitiminden sonra günlük yaşamda konuşmak, okumak, dinlemek, yazmakla unutmamanızı ve beyninizin sürekli İngilizceyle yoğunlaşmasını sağlayacaktır. Günlük yaşamda öğrenmenin bir diğer artısı ise kelimelerin doğru telaffuzlarını, deyimlerin kullanış biçimlerini, kullanıldığı yerleri doğru bir şekilde öğrenmiş olursunuz.

Kanada’da bulunan dil okulları tüm dünyada markalaşmış, dünya çapında şubeleri olan zincir dil okullarıdır. Aynı zamanda Kanada’da bulunan dil okulları, devlet tarafından denetlenmektedir. Eğitim kalitesi oldukça yüksektir. Tüm dünyada bilinen Toronto, Vancouver gibi şehirlerde dil okulları bulabilirsiniz. Dil eğitimi için gittiğiniz Kanada’da konaklama seçenekleri için elbette ki seçenekler mevcut. Kanada’da yurt konaklaması, aile yanı konaklama, ev ya da otelde kalma gibi seçenekler bulunmakta. Yurt tipi konaklama sosyalleşmek isteyen öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Bunun haricinde eğer gittiği dil okulu şehir merkezinin dışındaysa, ulaşım zorlu oluyorsa o zaman da yurt konaklama seçenekleri gündeme gelebilir. Ancak aile yanı konaklama Kanada’da profesyonelleşmiş bir sistem. Aile yanı konaklama olarak öğrenci kabul eden aileler devlet tarafından belirli şartlar ve ailenin gönüllülük esasıyla seçilmektedir. Aile yanı konaklama seçeneğinde öğrenciler kendilerine ait odaları oluyor ve daha rahat ettikleri konaklama seçeneğidir. Bununla birlikte her zaman ev kiralama veya otel de kalma seçenekleri bulunmakta.

Yazar
5
Gözde Pekcevik
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Amerika’da İngilizce kurslarını almak için tercih edilebilecek olan birçok ...
Fransa'da en çok tercih edilen ve tavsiye edilen konaklama tipi aile yanı olandır. Özellikle Paris'te ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Copyright © 1994 - 2020 Karya International Yurtdışı Eğitim