KANADA’DA LİSE EĞİTİM ÜCRETLERİ

Kanada özellikle son yıllarda lise eğitimi için en çok tercih edilen ülkelerin başında yer almaktadır. Dünya standartlarında oldukça ön plana çıkan Kanada lise eğitim sistemi, Türkiye’de de desteklenmektedir. Kanada okullarında eğitim almak isteyen öğrenciler bir eğitim dönemi veya daha fazla Kanada liselerinde eğitim alabilir. Ancak öğrencileri ve aileleri ilgilendiren en önemli konulardan birisi de Kanada’da özel liselerin yanı sıra devlet liseleri de ücretlidir. Ayrıca Kanada’daki yasalara göre 18 yaşından küçük herkes bir ailenin yanında veya yatılı okulda kalmak zorundadır. Bu iki seçeneğin dışında öğrenciler tek başına veya başka bir yerde kalamazlar.

Kanada’da Devlet Liselerinde Eğitim Ücretleri

Kanada’da ücretsiz lise eğitimi almak ne yazık ki mümkün değildir. Devlet liselerinde eğitim ücretleri okullar arasında farklılık gösterebilmektedir. Yaklaşık olarak Kanada’da devlet liselerinde bir yıllık eğitim ücreti 20.000 CAD (Kanada Doları) ile 35.000 CAD arasında (konaklama ücreti dahil) değişmektedir. Kanada devlet liselerinde eğitim alan öğrenciler devlet yurtlarında veya Kanada Hükümeti tarafından seçilen ailelerin yanında konaklamaktadır.

Kanada’da Özel Liselerde Eğitim Ücretleri

Kanada’daki özel liseler standart lise eğitiminin yanı sıra özellikle arzu edilen akademik eğitime yönelik programlar sunan okullardır. Bazı özel okullarda birebir eğitim veya öğrenci sayısının az olduğu sınıflarda eğitim verilmektedir. Verilen eğitimin niteliğine göre özel liselerde bir yıllık eğitim ücreti 25.000 CAD ile 75.000 CAD arasında (konaklama ücreti dahil) değişebilmektedir. Özel liselerde eğitim alan öğrencilerin birçoğu aile yanında konaklamayı tercih etmektedir.

Kanada’da Konaklama Ücretleri

Konaklama ücretleri yaklaşık olarak bir yıl için 10 ay olarak hesaplanır. Devlet liseleri ve özel liselerde konaklama ücretleri değişkenlik gösterse de 9.000 CAD ile 13.000 CAD arasında değişir. Genellikle eğitim ücretlerine bu konaklama giderleri de dahildir.

Yazar
3
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Kanada dil eğitimi almak için çok avantajlı bir durumdur. Birçok öğrenci ...
Lisans düzeyinde üniversite eğitimi alabilmeniz için Karya Yurt Dışı Eğitim firması kapsamında ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim